POWIEDZIELI W TOK FM

 • Węgry chcą być 'mediatorem pokoju' między Ukrainą a Rosją. Ekspert ocenia: Całkowita dyskwalifikacja

  Węgry chcą być "mediatorem pokoju" między Ukrainą a Rosją. Ekspert ocenia: Całkowita dyskwalifikacja

  W poniedziałek szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto był w Białorusi. Dyplomata wyjaśnił, że przyjechał do Mińska "w trosce o pokój w Ukrainie". - Węgry próbują się kreować na mediatora pokoju. Zupełnie zapominają, że nie mają statusu państwa neutralnego. Też to, że nie osłabiły relacji z Rosją, całkowicie je na tym polu dyskwalifikuje - mówił w TOK FM dr Dominik Hejj, analityk w Instytucie Europy Środkowej.

 • 'Nachalna promocja rządu' w systemie e-PIT? Eksperci zniesmaczeni. 'Może denerwować'

  "Nachalna promocja rządu" w systemie e-PIT? Eksperci zniesmaczeni. "Może denerwować"

  Podatnicy mogą już rozliczać swoje PIT-y za 2022 rok. Jednak logując się do systemu resortu finansów, natykają się na duży komunikat przypominający reklamę rządu, zatytułowany "Niskie podatki". - Może uczciwie byłoby zamieścić jeszcze inny baner, np. "Bardzo skomplikowane podatki za 2022 rok" - mówiła w TOK FM Bożena Lublińska-Kasprzak, ekspertka BCC.

 • Joe Biden w Polsce powie 'tak' w sprawie samolotów dla Ukrainy? 'Wzięliśmy na siebie rolę tarana'

  Joe Biden w Polsce powie "tak" w sprawie samolotów dla Ukrainy? "Wzięliśmy na siebie rolę tarana"

  Z przyjazdem prezydenta USA Joe Bidena do Warszawy można wiązać oczekiwanie ogłoszenia decyzji o przekazaniu samolotów Ukrainie - uważa Marek Świerczyński z "Polityki Insight". - Rysuje się podobny schemat jak w przypadku czołgów. Na spotkaniach wielonarodowych Grupy Ramstein jest pewnego rodzaju dystans w deklarowaniu daleko idących decyzji, natomiast upływa pewien czas i na zasadzie bilateralnego porozumienia kilku przodujących krajów są one podejmowane - mówił w TOK FM.

 • Pierwsze rozliczenie PIT po Polskim Ładzie. 'Maszyna losująca rozpoczęła działanie'

  Pierwsze rozliczenie PIT po Polskim Ładzie. "Maszyna losująca rozpoczęła działanie"

  Po licznych zmianach, które przyniósł Polski Ład, w tym roku lepiej dwa razy się zastanowić, zanim wypełnimy i wyślemy PIT - radziła Beata Boruszkowska, prezes Krajowej Izby Biur Rachunkowych. - Nie wiemy, co może przynieść nam rozliczenie roczne ze względu na zawirowania w 2022 roku. W PIT-11, które pracownicy otrzymali od swoich pracodawców, nie widać rolowania zaliczek, nie widać ulgi dla klasy średniej. Widać tylko, że podatek jest albo nie ma - tłumaczyła na antenie TOK FM.

 • W Kanadzie 'narasta niepokój' przed 'obiektami na niebie'. 'Problem, z którym nie poradzono sobie od lat'

  W Kanadzie "narasta niepokój" przed "obiektami na niebie". "Problem, z którym nie poradzono sobie od lat"

  Ostatnio dzień po dniu niezidentyfikowane obiekty latające były zestrzeliwane nad Ameryką Północną. Zdaniem dr. Marcina Gabrysia, to "prawdopodobnie testowanie" obrony powietrznej USA i Kanady, a niepokój narasta. - Jeśli okaże się, że stoją za tym Chiny, to byłby kolejny kamyczek, który by potwierdzał przekonanie coraz szerszej elity politycznej Kanady i tamtejszego społeczeństwa, że Chiny stają się mocarstwem, które ma nieprzyjazne intencje w stosunku do ich kraju - mówił w TOK FM ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 • W PiS ruszyła produkcja 'złotych spadochronów'. Lewicka: Pieniądze brane nie łyżką, a chochlą

  W PiS ruszyła produkcja "złotych spadochronów". Lewicka: Pieniądze brane nie łyżką, a chochlą

  - Na ostatniej prostej przed wyborami PiS jeszcze dzierży żółtą koszulkę lidera, ale wedle sondaży nie ma szans na sformułowanie większościowego rządu. Dlatego próbuje się zabezpieczyć na wypadek przegranej, rozdając swoim ludziom intratne posady i nieruchomości - mówi w najnowszym wideo TOK Stories Karolina Lewicka. Jak dodaje, ruszyła pełną parą produkcja złotych spadochronów.

 • Mołdawia na krawędzi rosyjskiego spisku? 'Jest postrzegana jako część tzw. ruskiego miru'

  Mołdawia na krawędzi rosyjskiego spisku? "Jest postrzegana jako część tzw. ruskiego miru"

  Rosja planuje dokonać przewrotu w Mołdawii - alarmowała w poniedziałek prezydent Maia Sandu. Jak jednak uważa Jakub Pieńkowski z PISM, niewiele wskazuje na to, że to może się Kremlowi udać. - Optymalnym planem ze strony Rosji byłoby zapewne dokonanie przewrotu, natomiast jeżeli potencjału takiego nie ma, trzeba realizować mniejsze plany - mówił w TOK FM.

 • Duda wręczył prezent Kaczyńskiemu i Ziobrze. 'Przeszliśmy na skrót 'Pieniądze i Strach''

  Duda wręczył prezent Kaczyńskiemu i Ziobrze. "Przeszliśmy na skrót 'Pieniądze i Strach'"

  Nie milkną echa decyzji prezydenta dotyczącej ustawy o SN i skierowania jej do Trybunału Konstytucyjnego. - To jest sprytna taktyka prezesa Jarosława, który rozegrał opozycję na łopatki i pokazał Komisji Europejskiej, że tutaj jest PiS, polska duma narodowa i żadne srebrniki judaszowe nam tego nie zepsują - mówił w TOK FM o decyzji prezydenta specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego dr Mirosław Oczkoś.

 • Chajzer, Doda i Rozenek na celowniku UOKiK. 'Hasztag 'współpraca' nie wystarczy'

  Chajzer, Doda i Rozenek na celowniku UOKiK. "Hasztag 'współpraca' nie wystarczy"

  Znani celebryci trafili pod lupę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Człowiek od początku musi widzieć, o co w danym poście chodzi. Czy jest to reklama, czy też nie. Czy ktoś promuje dany produkt, bo go faktycznie lubi, czy po prostu dostaje za to pieniądze - mówiła w TOK FM Joanna Affre, adwokatka.

 • Zachód już nie boi się drażnić Putina? Generał Skrzypczak podaje jednak jedno 'ale'

  Zachód już nie boi się drażnić Putina? Generał Skrzypczak podaje jednak jedno "ale"

  Zachodowi brakuje "koordynacji" i "zdecydowanego działania" w dostarczaniu broni Ukrainie - uważa gen. broni rez. Waldemar Skrzypczak. - Dawniej politycy bali się drażnić Putina broniami defensywnymi, teraz - w obliczu dużego zagrożenia ze strony armii rosyjskiej - narracja zmienia się na ofensywną, ale to znowu jest za późno - mówił były dowódca Wojsk Lądowych w TOK FM.

 • 'Przy ciele uchodźczyni znaleziono modlitewnik'. Kolejna śmierć na granicy. 'Propaganda daje taki efekt'

  "Przy ciele uchodźczyni znaleziono modlitewnik". Kolejna śmierć na granicy. "Propaganda daje taki efekt"

  Młoda kobieta z Etopii jest kolejną ofiarą kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskim pograniczu. W niedzielę jej zwłoki odnaleziono koło Hajnówki. Zdaniem Piotra Czabana to rezultat znieczulenia rządu i polskich służb. - Propaganda rządowa i narracja Straży Granicznej przynosi taki efekt, że ludzie nie są czuli, nie reagują na prośby o pomoc - mówił TOK FM dziennikarz i aktywista.

 • 'Chybotanie łódką w najgorszym stylu'. Ostra krytyka opowieści byłego działacza PiS o fałszowaniu wyborów

  "Chybotanie łódką w najgorszym stylu". Ostra krytyka opowieści byłego działacza PiS o fałszowaniu wyborów

  Były działacz PiS opowiedział "Newsweekowi" o rzekomych fałszerstwach wyborczych dokonywanych przez ludzi tej partii. Wywiad z nim spotkał się z ostrą krytyką, także komentatorów Poranka TOK FM. - Jak wszyscy podważają wybory, czyli świętość demokracji i najważniejszy jej element, to jest to chybotanie łódką w najgorszym stylu. Łódką z napisem "Rzeczpospolita" - ocenił dr Jarosław Kuisz z "Kultury Liberalnej".

 • 'Pat, ale bardzo trudny dla Ukrainy'. Gen. Pacek kreśli scenariusze dla rosyjskiej ofensywy

  "Pat, ale bardzo trudny dla Ukrainy". Gen. Pacek kreśli scenariusze dla rosyjskiej ofensywy

  Generał Bogusław Pacek mówił w TOK FM, że w Ukrainie nie rozpoczęła się jeszcze właściwa wielka ofensywa wojsk rosyjskich. Jednak gdy do niej faktycznie dojdzie, to trzeba liczyć się z "bardzo trudnymi chwilami" dla Ukrainy. - Raczej spodziewam się sytuacji patowej niż sromotnej wygranej czy przegranej jednej ze stron. Patowej, ale bardzo trudnej dla Ukrainy - wskazywał ekspert.

 • HIMARS-y i inne 'ambitne plany' polskiej armii. 'Były już państwa, które przesadziły ze zbrojeniami'

  HIMARS-y i inne "ambitne plany" polskiej armii. "Były już państwa, które przesadziły ze zbrojeniami"

  USA ogłosił w ubiegłym tygodniu zgodę na sprzedaż Polsce blisko 500 wyrzutni HIMARS za kwotę 10 mld dolarów. - Czy rozwój polskiej armii jest na tyle zrównoważony, by Polska zdołała udźwignąć wyzwania finansowe i organizacyjne związane z infrastrukturą? Były już państwa, które przesadziły ze zbrojeniami i to przełożyło się na ich ogólną kondycję - mówił w TOK FM Mariusz Cielma z miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa".

 • 'Tutaj nikt nie wyniósł pieniędzy w reklamówce'. Joński broni Sikorskiego. 'Część polityków dała się na to złapać'

  "Tutaj nikt nie wyniósł pieniędzy w reklamówce". Joński broni Sikorskiego. "Część polityków dała się na to złapać"

  Europoseł Radosław Sikorski, który od kilku lat otrzymuje 100 tys. rocznie za doradzanie Zjednoczonym Emiratom Arabskim, nie złamał prawa - uważa poseł KO Dariusz Joński. - Wolałbym, żeby posłowie opozycji patrzyli na to, w jaki sposób Polska jest rozkradana przez PiS. Pamiętam czasy, gdy politycy za niewpisanie do oświadczenia majątkowego zegarka musieli rezygnować z funkcji ministra. Teraz mamy do czynienia z wagonem zegarków i nikogo to nie interesuje - mówił na antenie TOK FM.

 • 'Joe Biden jak dobry baca, który spotyka się z juhasami'. Prof. Kuźniar o wizycie prezydenta USA w Polsce

  "Joe Biden jak dobry baca, który spotyka się z juhasami". Prof. Kuźniar o wizycie prezydenta USA w Polsce

  Biały Dom ogłosił, że prezydent Joe Biden przyjedzie do Polski. - On jest jak dobry baca, który pilnuje oddanego mu w pieczę terytorium. Musi się spotykać z juhasami w różnych częściach tego terytorium, ponieważ tam wilki grasują. Musi uzgadniać z nimi sposób bronienia się przed tym zagrożeniem. Nie siedzi w swoim szałasie, tylko idzie tam, skąd przychodzi zagrożenie - mówił w TOK FM prof. Roman Kuźniar.

 • Leczenie depresji psychodelikami w Polsce? 'Jeszcze długa droga, liczona w latach, ale nie dziesiątkach lat'

  Leczenie depresji psychodelikami w Polsce? "Jeszcze długa droga, liczona w latach, ale nie dziesiątkach lat"

  - Nie należy oczekiwać, że jedna do trzech sesji z jakąkolwiek substancją wyleczą chorobę, która trwa 10 czy 20 lat - to jest absolutnie niemożliwe. Natomiast faktem jest, że jedna lub trzy sesje mogą wprowadzić znaczące i trwałe zmiany w doświadczeniu osoby chorej - tak o leczeniu depresji i zespołu stresu pourazowego psychodelikami mówił w TOK FM psychiatra Piotr Marcinowicz. - Do takiego leczenia w Polsce jeszcze długa droga, ale myślę, że możemy to liczyć w latach, a nie w dziesiątkach lat.

 • Duda o samolotach dla Zełenskiego. F-16 pojawią się jednak na ukraińskim niebie? Gen. Bąk: To próbowanie Rosjan

  Duda o samolotach dla Zełenskiego. F-16 pojawią się jednak na ukraińskim niebie? Gen. Bąk: To próbowanie Rosjan

  Ukraina liczy, że Zachód po decyzji o przekazaniu czołgów Leopard zdecyduje się także na wsparcie myśliwcami F-16. Zdaniem gen. Tomasza Bąka, choć pomoc jest istotna, to jednak mogłoby to doprowadzić do zwiększenia napięcia między Rosją a NATO. - To trochę próbowanie Rosjan, na ile będą chcieli przeciwdziałać tego typu decyzjom - zwrócił też uwagę w TOK FM były dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

 • Rosyjska armia bez sukcesów, a Putin 'pudruje gospodarczego trupa'. 'Makaron na uszy trzeba nawinąć'

  Rosyjska armia bez sukcesów, a Putin "pudruje gospodarczego trupa". "Makaron na uszy trzeba nawinąć"

  W Rosji nadzwyczajna mobilizacja - nie tylko przed rocznicą ofensywy na Ukrainę, ale także długo odkładanym wystąpieniem prezydenta Putina przez Zgromadzeniem Parlamentarnym. - Także linia propagandowa wchodzi w ostre zakręty. Miedwiediew napisał np. o prezydencie Ukrainy, że to przebrana w dziwne stroje modelka zaprezentowała się Europie - mówiła w TOK FM Anna Łabuszewska autorka bloga "17 mgnień Rosji".

 • Adam Nergal Darski o 'odbrązawianiu' satanizmu. 'Symbolika niepotrzebnie demonizowana'

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy