Temat TOK FM

 • OPOWIADANIA 2022 - literacki festiwal na wrocławskich wyspach

  OPOWIADANIA 2022 - literacki festiwal na wrocławskich wyspach

  W tym roku OPOWIADANIA wydarzą się w dwóch autorskich księgarniach i na dwóch ikonicznych wyspach. W programie widowiska literackie "Nigdy więcej, zawsze mniej" i "Łatwe kłamstwo błyskawiczne", słuchowisko na żywo "Franz i jego cień", noce z literaturą czeską i żydowską, prezentacja opowieści chasydzkich z udziałem tłumaczy, czytanie flash fiction, dyskusje o piętnie humoru i pracy pisarza hybrydowego, muzyka na żywo, wystawa w galerii Szewska i ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze opowiadanie roku.

 • 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W kinach i online

  9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W kinach i online

  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w tym roku już po raz dziewiąty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci - święto dla młodych widzów i widzek oraz ich opiekunów i opiekunek. Tradycją festiwalu staje się także hybrydowa formuła, gwarantująca zarówno szeroki dostęp do bezpiecznych i wartościowych filmów, jak i dająca możliwość niemal miesięcznego udziału w wydarzeniu.

 • 20 przedpremier w cztery dni. Poznaj program wyczekiwanej edycji Festiwalu Kamera Akcja

  20 przedpremier w cztery dni. Poznaj program wyczekiwanej edycji Festiwalu Kamera Akcja

  Ponad 50 filmów pełnometrażowych, blisko 20 wydarzeń w ramach Festiwalu Kamera Akcja oraz projektu Akcja Edukacja. Pierwszy raz w programie znalazła się rekordowa liczba przedpremierowych pokazów, takich jak docenione w Cannes "Rodeo" Loli Quivoron czy "Pięć diabłów" Léi Mysius, wyjątkowy przegląd kina duńskiego, pokaz filmu "Kubrick o Kubricku" w ramach sekcji ukazującej kulisy branży, a także emocjonujące dyskusje o marketingu filmowym, kupowaniu treści czy trendach w kinematografii.

 • Finał 22. edycji Nagród Naukowych POLITYKI

  Finał 22. edycji Nagród Naukowych POLITYKI

  16 października już po raz 22. tygodnik "Polityka" ogłosi laureatów Nagród Naukowych POLITYKI. Pięcioro młodych wybitnych naukowców otrzyma stypendia w wysokości 15 tys. złotych.

 • Ruszyła sprzedaż biletów na 21. edycję Festiwalu Ciało/Umysł

  Ruszyła sprzedaż biletów na 21. edycję Festiwalu Ciało/Umysł

  21. Ciało/Umysł - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu - odbędzie się w dniach 10-15 października w Warszawie. W tym roku zagości na scenach STUDIO teatrgaleria, Komuny Warszawa oraz w siedzibie Instytutu Sztuki PAN. W programie cztery spektakle pokazywane po raz pierwszy w Polsce, jedna premiera festiwalowa, premiera warszawska, wydarzenia specjalne oraz towarzyszące, m.in. warsztaty, międzynarodowa konferencja naukowa, pokaz rejestracji spektaklu, podcasty, spotkania z artystami. Wystąpią artyści z Brazylii, Portugali, Ukrainy oraz Polski. Bilety do nabycia online, poprzez platformę e-wejściówki.pl, stronę teatrstudio.pl oraz w kasie STUDIO teatrgaleria. Pełen program na stronie cialoumysl.pl.

 • 26. Festiwal Nauki w Warszawie

  26. Festiwal Nauki w Warszawie

  Zapraszamy na XXVI edycję Festiwalu Nauki. W tym roku spotkamy się w dniach 16-30 września w różnych punktach Warszawy i w jej okolicach. Udział w Festiwalu to okazja do poznania naukowczyń i naukowców, poszerzania wiedzy i pogłębienia zainteresowań.

 • 'Johnny' - zobacz zwiastun i posłuchaj piosenki promującej film

  "Johnny" - zobacz zwiastun i posłuchaj piosenki promującej film

  23 września na ekranach kin zadebiutuje długo wyczekiwany film "Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka. Oparta na prawdziwej historii opowieść o niezwykłej przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. "Johnny" we wrześniu będzie walczył o Złote Lwy podczas 47. FPFF w Gdyni. Dzisiaj prezentujemy zwiastun oraz singiel promujący film

 • 'Antropolodzy w podróży' - cykl wykładów online

  "Antropolodzy w podróży" - cykl wykładów online

  Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie od września 2022 roku rusza z nowym cyklem wykładów online. Dlaczego antropologowie zaczęli interesować się turystyką? Co ciekawego zobaczyli w tym zjawisku? Komu mogą przydać się ich badania? Czy polecimy kiedyś w kosmos? Jakie skarby można znaleźć na mongolskim bazarze? Dlaczego warto zgubić we własnej okolicy? O podróżowaniu z perspektywy antropologicznej opowiedzą zaproszeni badacze tej dziedziny, też podróżnicy.

 • Allegro Prize 2022 - rusza kolejna edycja międzynarodowego konkursu dla artystów sztuk wizualnych!

  Allegro Prize 2022 - rusza kolejna edycja międzynarodowego konkursu dla artystów sztuk wizualnych!

  Już 11 maja rusza kolejna edycja Allegro Prize, którego organizatorami są Allegro oraz Contemporary Lynx. Celem konkursu jest wsparcie i promocja artystów sztuk wizualnych z całego świata. W tegorocznej edycji, łączna pula nagród wynosi 80 tysięcy złotych. Oprócz 3 zwycięzców wyłonionych przez międzynarodowe jury związane ze światem sztuki, zostanie przyznana również dodatkowa Nagroda Publiczności.

 • 'Tańczący 1944. Mieczysław Wejman' w Żydowskim Instytucie Historycznym

  "Tańczący 1944. Mieczysław Wejman" w Żydowskim Instytucie Historycznym

  "Tańczący 1944. Mieczysław Wejman" to nowa wystawa czasowa w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma. Jej kuratorem jest Piotr Rypson. Wystawa skupia się na cyklu grafik Tańczący, rzadkim w polskiej sztuce świadectwie okupacji Warszawy, a zwłaszcza Zagłady. Grafiki i szkice Mieczysława Wejmana powstały między akcją likwidacyjną (1942) i powstaniem w getcie, a wybuchem powstania warszawskiego i dotychczas pozostawały nieznane szerszej publiczności. Otwarcie wystawy już 27 maja 2022 roku na ul. Tłomackie 3/5 w Warszawie.

 • Wystawa dla dzieci i rodzin
 • Znamy laureatów 21. edycji Nagród Naukowych 'Polityki'

  Znamy laureatów 21. edycji Nagród Naukowych "Polityki"

  Grono naukowców wyróżnionych przez kapituły Nagród Naukowych POLITYKI liczy już 347 osoby. Powiększyło się w ubiegłym miesiącu, gdy wyłoniliśmy piętnastkę finalistów tegorocznej edycji, spośród których wybraliśmy teraz piątkę laureatów, do których trafiły stypendia Fundacji Tygodnika POLITYKA. Doceniając wysiłki i wkład w rozwój polskiej (i nie tylko polskiej) nauki każdego z nich, wręczyliśmy im symboliczne dyplomy oraz stypendia w wysokości 15 tys. zł. Nagrodą "medialną" jest wywiad z każdym z laureatów na łamach tygodnika "Polityka". Pozostała dziesiątka finalistów otrzymała nagrody finałowe po 5 tys. zł.

 • Kongres Solidarni w rozwoju. Gdańsk - Polska - Europa - Świat
 • Gdański Tydzień Demokracji

  Gdański Tydzień Demokracji

  Warsztaty, debaty, miniwykłady, spotkania autorskie wokół książek - po raz piąty odbędzie się Gdański Tydzień Demokracji. W tym roku wiele aktywności adresowanych jest do przedszkolaków, uczniów i studentów, a wspólne hasło brzmi: Nasze prawa i wolności. Program rozpisano na dni 11-14 października 2021, większość wydarzeń ma charakter otwarty, do części można dołączyć online.

 • 'Niemcy pod lupą' - co wybory do Bundestagu znaczą dla Polski i Europy?

  "Niemcy pod lupą" - co wybory do Bundestagu znaczą dla Polski i Europy?

  Jak wybory do Bundestagu zmienią Niemcy i jakie będą ich konsekwencje dla Europy - o tym dyskutować będą w dniach 28-29 września 2021 roku eksperci i ekspertki w trakcie otwartej dla publiczności i transmitowanej online konferencji "Niemcy pod lupą". Organizatorami debat są Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie i warszawskie biuro European Council on Foreign Relations.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy