Temat TOK FM

 • Data Economy Congress - jak wyglądać będzie gospodarka przyszłości?

  Data Economy Congress - jak wyglądać będzie gospodarka przyszłości?

  Już 4-5 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się Data Economy Congress Jest to pierwsze wydarzenie mające na celu cross-sektorową dyskusję na temat mechanizmów i trendów kształtującymi gospodarkę przyszłości. Liderzy sektorów takich jak bankowość, energetyka, sieci handlowe i retail, e-commerce, logistyka, telco & ICT i media wspólnie przeanalizują nowy model gospodarki opartej o dane.

 • Wystawa 'Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949'. Jak naprawdę wyglądała odbudowa stolicy?

  Wystawa "Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949". Jak naprawdę wyglądała odbudowa stolicy?

  Warszawa powstała z gruzów. Dosłownie - gruz był podstawowym materiałem budowlanym, a praca w ruinach codziennością. Powojenna odbudowa była procesem złożonym, czasochłonnym i wymagającym ogromnych nakładów pracy. Wpłynęła nie tylko na architekturę miasta, lecz także na jego krajobraz przestrzenny oraz odradzające się w nim relacje społeczne i ekonomiczne. Wystawa "Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949" jest nowym spojrzeniem na mit odradzającej się po wojnie stolicy i jedną z najbardziej fascynujących kart jej historii. Otwarcie już 30 marca.

 • Podążaj za wyobraźnią i zdobądź 100 tys. zł od Biedronki dla debiutujących pisarzy

  Podążaj za wyobraźnią i zdobądź 100 tys. zł od Biedronki dla debiutujących pisarzy

  Wystarczy dobry pomysł i szczypta talentu, by przekuć swoje marzenia w nagrodę literacką i pierwszą wydaną książkę. Biedronka zaprasza debiutujących pisarzy i ilustratorów, aby stanęli do rywalizacji w 9. już edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów literackich w Polsce "Piórko 2023. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". Na zwycięzcę konkursu w każdej z dwóch kategorii - "Tekst" oraz "Ilustracje" - czeka nagroda w wysokości 100 tys. zł. Organizatorzy gwarantują wydanie oraz promocję książki, która trafi jeszcze w tym roku na półki sklepów sieci Biedronka w całym kraju. Podczas ośmiu dotychczasowych edycji przyjęto już ponad 28 tysięcy zgłoszeń w obu kategoriach konkursowych. Pierwszy etap Piórka, przeznaczony dla początkujących literatów, startuje już 28 lutego i potrwa do 5 kwietnia.

 • Startuje Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ - oceń swoją szkołę!

  Startuje Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ - oceń swoją szkołę!

  Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ umożliwia młodzieży wybór przyjaznej, bezpiecznej i otwartej szkoły średniej. Po raz trzeci obejmie zasięgiem całą Polskę! W tym roku hasłem przewodnim jest "Bezpieczna Szkoła". Weź udział i oceń swoją szkołę na stronie https://lgbtplusme.com/pl/ranking/pl. Od 20 lutego do 28 kwietnia 2023 roku można oddać głos na szkołę anonimowo. W tym roku zmieniła się także formuła Rankingu.

 • Wystawa 'Podróż do wnętrza Ziemi' w galerii BWA Wrocław Główny

  Wystawa "Podróż do wnętrza Ziemi" w galerii BWA Wrocław Główny

  "Podróż do wnętrza Ziemi" to wystawa odnosząca się do lokalizacji i historii galerii BWA Wrocław Główny. Łączy ze sobą dwa kluczowe dla tego miejsca wątki: podróż i węgiel kamienny. W wystawie biorą udział artystki i artyści z Polski i Ukrainy. Stworzone przez nich prace odwołują się do motywów eksplorowania i zdobywania świata, relacji z podziemiami i geologicznych przekształceń planety. Wystawa analizuje dominujący przez stulecia antropocentryzm, wedle którego człowiek był najważniejszym bytem we wszechświecie.

 • Bomba atomowa XXI wieku - dezinformacja

  Bomba atomowa XXI wieku - dezinformacja

  Wybitni eksperci, praktycy, badacze, ludzie mediów, specjaliści z obszaru przeciwdziałania manipulacji spotkają się w Rzeszowie, aby zdiagnozować i wypracować narzędzia obrony przed dezinformacją, fake newsami i manipulacją w sferze komunikacji społecznej.

 • Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90. - wystawa ponad tysiąca zdjęć od 20 października w Muzeum Warszawy.
 • 17. Międzynarodowe Triennale Tkaniny

  17. Międzynarodowe Triennale Tkaniny

  Tkanina od dekad używana jest przez artystów - na równi z malarstwem, rzeźbą czy grafiką - jako ważne narzędzie służące do komunikowania istotnych prawd dotyczących otaczającego nas świata. Praca z tkaniną daje niemal nieograniczone możliwości. Poprzez różnorodność faktur i jej plastyczność, pozwala na swobodne formowanie. Wymaga jednocześnie od artysty wyciszenia, kontemplacji i osobistego kontaktu z tworzywem.

 • OPOWIADANIA 2022 - literacki festiwal na wrocławskich wyspach

  OPOWIADANIA 2022 - literacki festiwal na wrocławskich wyspach

  W tym roku OPOWIADANIA wydarzą się w dwóch autorskich księgarniach i na dwóch ikonicznych wyspach. W programie widowiska literackie "Nigdy więcej, zawsze mniej" i "Łatwe kłamstwo błyskawiczne", słuchowisko na żywo "Franz i jego cień", noce z literaturą czeską i żydowską, prezentacja opowieści chasydzkich z udziałem tłumaczy, czytanie flash fiction, dyskusje o piętnie humoru i pracy pisarza hybrydowego, muzyka na żywo, wystawa w galerii Szewska i ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze opowiadanie roku.

 • 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W kinach i online

  9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W kinach i online

  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w tym roku już po raz dziewiąty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci - święto dla młodych widzów i widzek oraz ich opiekunów i opiekunek. Tradycją festiwalu staje się także hybrydowa formuła, gwarantująca zarówno szeroki dostęp do bezpiecznych i wartościowych filmów, jak i dająca możliwość niemal miesięcznego udziału w wydarzeniu.

 • 20 przedpremier w cztery dni. Poznaj program wyczekiwanej edycji Festiwalu Kamera Akcja

  20 przedpremier w cztery dni. Poznaj program wyczekiwanej edycji Festiwalu Kamera Akcja

  Ponad 50 filmów pełnometrażowych, blisko 20 wydarzeń w ramach Festiwalu Kamera Akcja oraz projektu Akcja Edukacja. Pierwszy raz w programie znalazła się rekordowa liczba przedpremierowych pokazów, takich jak docenione w Cannes "Rodeo" Loli Quivoron czy "Pięć diabłów" Léi Mysius, wyjątkowy przegląd kina duńskiego, pokaz filmu "Kubrick o Kubricku" w ramach sekcji ukazującej kulisy branży, a także emocjonujące dyskusje o marketingu filmowym, kupowaniu treści czy trendach w kinematografii.

 • Finał 22. edycji Nagród Naukowych POLITYKI

  Finał 22. edycji Nagród Naukowych POLITYKI

  16 października już po raz 22. tygodnik "Polityka" ogłosi laureatów Nagród Naukowych POLITYKI. Pięcioro młodych wybitnych naukowców otrzyma stypendia w wysokości 15 tys. złotych.

 • Ruszyła sprzedaż biletów na 21. edycję Festiwalu Ciało/Umysł

  Ruszyła sprzedaż biletów na 21. edycję Festiwalu Ciało/Umysł

  21. Ciało/Umysł - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu - odbędzie się w dniach 10-15 października w Warszawie. W tym roku zagości na scenach STUDIO teatrgaleria, Komuny Warszawa oraz w siedzibie Instytutu Sztuki PAN. W programie cztery spektakle pokazywane po raz pierwszy w Polsce, jedna premiera festiwalowa, premiera warszawska, wydarzenia specjalne oraz towarzyszące, m.in. warsztaty, międzynarodowa konferencja naukowa, pokaz rejestracji spektaklu, podcasty, spotkania z artystami. Wystąpią artyści z Brazylii, Portugali, Ukrainy oraz Polski. Bilety do nabycia online, poprzez platformę e-wejściówki.pl, stronę teatrstudio.pl oraz w kasie STUDIO teatrgaleria. Pełen program na stronie cialoumysl.pl.

 • 26. Festiwal Nauki w Warszawie

  26. Festiwal Nauki w Warszawie

  Zapraszamy na XXVI edycję Festiwalu Nauki. W tym roku spotkamy się w dniach 16-30 września w różnych punktach Warszawy i w jej okolicach. Udział w Festiwalu to okazja do poznania naukowczyń i naukowców, poszerzania wiedzy i pogłębienia zainteresowań.

 • Znamy laureatów 21. edycji Nagród Naukowych 'Polityki'

  Znamy laureatów 21. edycji Nagród Naukowych "Polityki"

  Grono naukowców wyróżnionych przez kapituły Nagród Naukowych POLITYKI liczy już 347 osoby. Powiększyło się w ubiegłym miesiącu, gdy wyłoniliśmy piętnastkę finalistów tegorocznej edycji, spośród których wybraliśmy teraz piątkę laureatów, do których trafiły stypendia Fundacji Tygodnika POLITYKA. Doceniając wysiłki i wkład w rozwój polskiej (i nie tylko polskiej) nauki każdego z nich, wręczyliśmy im symboliczne dyplomy oraz stypendia w wysokości 15 tys. zł. Nagrodą "medialną" jest wywiad z każdym z laureatów na łamach tygodnika "Polityka". Pozostała dziesiątka finalistów otrzymała nagrody finałowe po 5 tys. zł.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy