Temat TOK FM

 • PRZYSZŁOŚĆ PRZESZŁOŚCI - debata z udziałem Richarda Butterwicka, Andrzeja Nowaka i Adama Zamoyskiego

  PRZYSZŁOŚĆ PRZESZŁOŚCI - debata z udziałem Richarda Butterwicka, Andrzeja Nowaka i Adama Zamoyskiego

  27 września odbędzie się kolejna debata z cyklu "Mamy czas. Jubileuszowe spotkania w Wydawnictwie Literackim", który organizujemy z okazji 70. Rocznicy powstania Wydawnictwa Literackiego. W Sali Mehofferowskiej przy ul. Długiej w Krakowie o godz. 18.00 spotkają się historycy: Richard Butterwick, Andrzej Nowak i Adam Zamoyski. Dyskusję pod hasłem "Przyszłość przeszłości" poprowadzi Jacek Stawiski.

 • Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie

  Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie

  Targi Rzeczy Ładnych znów podbiją Warszawę! Ceramika duetu Konopacka x Podsiadło! Wystawa okładek "THE VARSOVIANER" - nieistniejącego polskiego "New Yorkera"! Plus 250 topowych wystawców z całej Polski!

 • Masterclass ze scenarzystami z Hollywood na Festiwalu Kamera Akcja!

  Masterclass ze scenarzystami z Hollywood na Festiwalu Kamera Akcja!

  Masterclass ze scenarzystami z Hollywood i case study z laureatką Oscara. Do Łodzi przyjadą Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski, którzy pracowali m.in. z Seanem Pennem, Tommy Lee Jonesem czy Johnnym Deppem. Poznaj plan wydarzeń 14. edycji Festiwalu Kamera Akcja, która rusza za miesiąc.

 • 28. Konfrontacje Teatralne: Wnętrze Opowieści

  28. Konfrontacje Teatralne: Wnętrze Opowieści

  28. edycja Festiwalu Konfrontacje Teatralne odbędzie się pod hasłem "Wnętrze opowieści". W tym roku ponownie sięgamy po hasło kojarzone z przestrzenią literatury, ponieważ chcemy, aby nasz festiwal rokrocznie wykazywał silne związki z tą dziedziną sztuki. Idąc o krok dalej, planujemy na nowo przemyśleć rolę opowieści, jaką przyszło jej pełnić w obliczu zmieniającego się świata.

 • 'Wybieram klimat'. Podcasterzy łączą siły i uwrażliwiają na przedwyborczą dezinformację klimatyczną

  "Wybieram klimat". Podcasterzy łączą siły i uwrażliwiają na przedwyborczą dezinformację klimatyczną

  Dziennikarze i twórcy internetowi: Małgorzata Gołota, Paulina Górska, Krzysztof Rzyman, Aleksandra i Piotr Stanisławscy połączyli siły i przygotowali cykl podcastów "Wybieram klimat". To czteroodcinkowy cykl rozmów z ekspertami, których celem jest uwrażliwienie słuchaczy na dezinformację klimatyczną, edukacja w tym zakresie i przygotowanie ich do stawienia czoła wyzwaniom fałszywych narracji, które standardowo nasilają się w okresie przedwyborczym.

 • 'Osoby transpłciowe są świetnymi pracownikami' - rusza kampania transpraca.pl

  "Osoby transpłciowe są świetnymi pracownikami" - rusza kampania transpraca.pl

  53% aktywnych zawodowo Polaków uważa, że ich pracodawca nie zatrudniłby w swojej firmie osoby transpłciowej. Grupa Stonewall i serwis tranzycja.pl uruchomiły kampanię transpraca.pl, której celem jest polepszenie trudnej sytuacji osób trans i niebinarnych na rynku pracy. Akcji towarzyszy film, w którym polskie osoby trans mówią o swoim doświadczeniu na rynku pracy oraz bezpłatne webinary.

 • 9. Vintage Photo Festival

  9. Vintage Photo Festival

  Pod hasłem "Obserwatorium" odbędzie się 9. Vintage Photo Festival w Bydgoszczy. W tym roku będzie można zobaczyć m.in fotografie Edwarda Hartwiga, Andrew Rovenko, Marii Chrząszczowej, astrofotografie Jasona De Frietas, wyjątkowy projekt ukazujący życie Simony Kossak i Lecha Wilczka, a także pokazy filmowe o życiu Nan Goldin czy Lee Miller.

 • Kongres Nowej Mobilności 2023: Przywódcy regionu CEE będą dyskutować jak przyspieszyć multimodalność i bezemisyjny transport w miastach

  Kongres Nowej Mobilności 2023: Przywódcy regionu CEE będą dyskutować jak przyspieszyć multimodalność i bezemisyjny transport w miastach

  Po ulicach polskich miast jeździ już ponad 100 tys. skuterów elektrycznych. Przybywa też e-rowerów i innych form bezemisyjnej mikromobilności. Dzieje się tak w całej Europie Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej. O perspektywach dalszego rozwoju tego sektora, nowych modelach biznesowych, optymalizacji prawa, instrumentach wsparcia i najlepszych międzynarodowych praktykach dyskutować będą eksperci z całej Europy podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023. Tematy miast UE realizujących nowe modele transportu i dekarbonizacji będą również badane przy wsparciu kluczowego partnera Kongresu - EIT Urban Mobility.

  PATRONAT 
 • Adam Spała - 'Nie mam się w co ubrać'

  Adam Spała - "Nie mam się w co ubrać"

  Nowa instalacja "Nie mam się w co ubrać" autorstwa Adama Spały (twórcy kolekcji 47 małp z brązu pt. Piękne Małpy Europy, wynalazcy szmaragdowej porcelany).

 • RównoWaga w pracy. Konkurs na prokobiecą firmę roku

  RównoWaga w pracy. Konkurs na prokobiecą firmę roku

  Kulczyk Foundation, Kongres Kobiet i Konfederacja Lewiatan zapraszają do udziału w wyjątkowym konkursie dla pracodawców. Stawką są nie tylko nagrody i prestiż. To także możliwość kształtowania nowych, lepszych standardów na polskim rynku pracy.

  PATRONAT 
 • XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2023

  XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2023

  "Korzenie tańca" będą hasłem tegorocznego XIX Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, jednego z najważniejszych wydarzeń tanecznych w Warszawie. XIX edycja festiwalu podzielona została na dwie części - letnią w dniach 19-25 czerwca 2023 r. i jesienną w dniach 24-28 września 2023 r.

 • Wystawa 'Poza dobrem i złem'. Sztuka w świecie destabilizowanym konfliktami zbrojnymi
 • Ruszył nabór zgłoszeń do XV edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende

  Ruszył nabór zgłoszeń do XV edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende

  Organizatorzy Nagrody im. Edwarda J. Wende zapraszają do przesyłania zgłoszeń kandydatów i kandydatek do Nagrody im. Edwarda J. Wende. Podczas tegorocznej, XV edycji, zostanie również przyznane Wyróżnienie dla inicjatywy lub instytucji/organizacji za działalność spójną z ideą Nagrody - o czym poinformował jeden z partnerów Nagrody i fundator Wyróżnienia, Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja b.r.

  PATRONAT 
 • 14. LGBT+ Film Festival już od 14 kwietnia!

  14. LGBT+ Film Festival już od 14 kwietnia!

  Odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali, filmy bezkompromisowych wizjonerów. Największe w Europie Środkowej i Wschodniej święto kina LGBT+ zaprezentuje w tym roku ponad 100 filmów.

 • 'Pomniki oporu. Sztuka wobec powstania w getcie warszawskim 1943-1956'

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy

Tematy