Temat TOK FM

 • Przemoc to nie tradycja! - nowa kampania Centrum Praw Kobiet

  Przemoc to nie tradycja! - nowa kampania Centrum Praw Kobiet

  Konwencja stambulska nieraz atakowana była przez rządzących jako akt prawny niezgodny z polską kulturą, tradycją i wartościami. Centrum Praw Kobiet mówi dziś: to błąd. Jak mówi Konwencja, nic - także kultura ani tradycja - nie może służyć za usprawiedliwienie dla przemocy. Nowa kampania Centrum Praw Kobiet startuje 25. listopada, w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet.

 • "Śmieci. To, o czym dorośli Ci nie mówią"*
 • "Przepotwarzanie" - wystawa w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
 • Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro

  Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro

  Podczas konferencji "OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE - DZISIAJ I JUTRO" będziemy kontynuować zapoczątkowaną w ubiegłych latach publiczną debatę o przyszłości opieki długoterminowej w Polsce.

 • STICKY FINGERS CLUB - teatr tańca na nowej scenie KTO

  STICKY FINGERS CLUB - teatr tańca na nowej scenie KTO

  Już 5 listopada o g. 19.00 krakowska publiczność będzie miała szansę obejrzeć w Teatrze KTO przy ul. Zamoyskiego 50 jeden z najciekawszych spektakli teatru tańca ostatnich lat - "Sticky Fingers Club". Poczucie humoru, zaskakujące rozwiązania i oryginalny ruch inspirowany takimi technikami jak taniec towarzyski, voguing, czy dancehall sprawiają, że przedstawienie jest nieprzewidywalne, żartobliwe i pełne energii, a widzowie przez cały czas podążają za rytmem i dynamicznym flow tancerzy.

 • Muzeum Emigracji w Gdyni: wystawa "Klimaks" przedłużona do 12 grudnia, wydarzenia towarzyszące jeszcze w październiku

  Muzeum Emigracji w Gdyni: wystawa "Klimaks" przedłużona do 12 grudnia, wydarzenia towarzyszące jeszcze w październiku

  W związku z dużym zainteresowaniem odwiedzających Muzeum Emigracji w Gdyni przedłuża ekspozycję "Klimaks" do 12 grudnia. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy. Jeszcze w październiku odbędą się kolejne wydarzenia towarzyszące: oprowadzenia kuratorskie i autorskie i spotkanie wokół "Klimaksu", które prowadzi Filip Springer.

 • Znamy laureatów 21. edycji Nagród Naukowych "Polityki"

  Znamy laureatów 21. edycji Nagród Naukowych "Polityki"

  Grono naukowców wyróżnionych przez kapituły Nagród Naukowych POLITYKI liczy już 347 osoby. Powiększyło się w ubiegłym miesiącu, gdy wyłoniliśmy piętnastkę finalistów tegorocznej edycji, spośród których wybraliśmy teraz piątkę laureatów, do których trafiły stypendia Fundacji Tygodnika POLITYKA. Doceniając wysiłki i wkład w rozwój polskiej (i nie tylko polskiej) nauki każdego z nich, wręczyliśmy im symboliczne dyplomy oraz stypendia w wysokości 15 tys. zł. Nagrodą "medialną" jest wywiad z każdym z laureatów na łamach tygodnika "Polityka". Pozostała dziesiątka finalistów otrzymała nagrody finałowe po 5 tys. zł.

 • Kongres Solidarni w rozwoju. Gdańsk - Polska - Europa - Świat
 • David Farrier - Za milion lat od dzisiaj. O śladach, jakie zostawimy
 • Gdański Tydzień Demokracji

  Gdański Tydzień Demokracji

  Warsztaty, debaty, miniwykłady, spotkania autorskie wokół książek - po raz piąty odbędzie się Gdański Tydzień Demokracji. W tym roku wiele aktywności adresowanych jest do przedszkolaków, uczniów i studentów, a wspólne hasło brzmi: Nasze prawa i wolności. Program rozpisano na dni 11-14 października 2021, większość wydarzeń ma charakter otwarty, do części można dołączyć online.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy