Temat TOK FM

 • 'Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią'
 • Przedstawiamy nowe sekcje w programie 19. Millennium Docs Against Gravity

  Przedstawiamy nowe sekcje w programie 19. Millennium Docs Against Gravity

  19. edycja Millennium Docs Against Gravity jest pełna nowości. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany Konkurs Filmów Krótkometrażowych, którego partnerem jest TikTok, w programie pojawią się także nowe sekcje oraz zostaną zorganizowane dwie retrospektywy - Susan Sontag i Billa Morrisona.

 • Apple Muzeum Polska w Warszawie

  Apple Muzeum Polska w Warszawie

  Już 28 maja otwiera się Apple Muzeum Polska w warszawskiej Fabryce Norblina. To nie lada gratka nie tylko dla fanów największej firmy na świecie, ale także dla wszystkich zainteresowanych popkulturą, historią i wiedzą o społeczeństwie. 1600 eksponatów to największa kolekcja sprzętów Apple na świecie, cierpliwie zbierana przez jednego człowieka, Jacka Łupinę - wieloletniego pasjonata i kolekcjonera marki.

 • DRNA - Siostra Rzeka

  DRNA - Siostra Rzeka

  Przed nami ostatnie dwa tygodnie wystawy Niech płyną! Inne rzeki Warszawy. W najbliższy weekend Muzeum Woli i kolektyw Siostry Rzeki zapraszają 21 i 22 maja na warsztaty, pokaz filmu, pieszy spływ Drną i happening Cecylii Malik. Wydarzenia, podobnie jak sama wystawa, stawia pytanie o przyszłość obszarów wodno-błotnych w Warszawie.

 • 'Za granicą, czyli w Polsce' - wystawa zdjęć Agaty Kubis i debata

  "Za granicą, czyli w Polsce" - wystawa zdjęć Agaty Kubis i debata

  Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i OKO.press zapraszają na debatę o różnych sposobach dokumentowania prawdy: przez filmowców, reporterów i dziennikarzy oraz do obejrzenia digitalowej wersji wystawy zdjęć Agaty Kubis, fotoreporterki i członkini kolektywu Archiwum Protestów Publicznych w 2021 nominowanego do Paszportów Polityki. Wystawa przygotowana w trzech językach: polskim, ukraińskim i?białoruskim. Można ją obejrzeć na platformie VOD Warszawa.

 • Allegro Prize 2022 - rusza kolejna edycja międzynarodowego konkursu dla artystów sztuk wizualnych!

  Allegro Prize 2022 - rusza kolejna edycja międzynarodowego konkursu dla artystów sztuk wizualnych!

  Już 11 maja rusza kolejna edycja Allegro Prize, którego organizatorami są Allegro oraz Contemporary Lynx. Celem konkursu jest wsparcie i promocja artystów sztuk wizualnych z całego świata. W tegorocznej edycji, łączna pula nagród wynosi 80 tysięcy złotych. Oprócz 3 zwycięzców wyłonionych przez międzynarodowe jury związane ze światem sztuki, zostanie przyznana również dodatkowa Nagroda Publiczności.

 • Najnowsza powieść Olgi Tokarczuk - pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla!
 • 'Tańczący 1944. Mieczysław Wejman' w Żydowskim Instytucie Historycznym

  "Tańczący 1944. Mieczysław Wejman" w Żydowskim Instytucie Historycznym

  "Tańczący 1944. Mieczysław Wejman" to nowa wystawa czasowa w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma. Jej kuratorem jest Piotr Rypson. Wystawa skupia się na cyklu grafik Tańczący, rzadkim w polskiej sztuce świadectwie okupacji Warszawy, a zwłaszcza Zagłady. Grafiki i szkice Mieczysława Wejmana powstały między akcją likwidacyjną (1942) i powstaniem w getcie, a wybuchem powstania warszawskiego i dotychczas pozostawały nieznane szerszej publiczności. Otwarcie wystawy już 27 maja 2022 roku na ul. Tłomackie 3/5 w Warszawie.

 • Nowa publikacja z serii Krótkie Wprowadzenie - Bizancjum Petera Sarrisa
 • Raport Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców - bezpłatny raport do pobrania
 • Wystawa dla dzieci i rodzin
 • Bigger Than Us

  Bigger Than Us

  22 kwietnia kinową premierę będzie miał film "Bigger Than Us", którego producentką jest nagrodzona Oscarem aktorka i aktywistka Marion Cotillard.

 • Pierwsze polsko-ukraińskie targi aktywizacji zawodowej już w maju w Centrum Handlowym Turawa Park
 • Tej majówce daleko do hygge - 'Fucking Bornholm' od 6 maja w kinach. Zobacz teaser i plakat

  Tej majówce daleko do hygge - "Fucking Bornholm" od 6 maja w kinach. Zobacz teaser i plakat

  Dwie pary - małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę. W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki. Prezentujemy teaser i plakat filmu, który wejdzie do kin 6 maja.

 • Pracować na emeryturze? To dobry pomysł! Zatrudnić osobę na emeryturze? To bardzo dobry pomysł!

  Pracować na emeryturze? To dobry pomysł! Zatrudnić osobę na emeryturze? To bardzo dobry pomysł!

  Właśnie z myślą o osobach w wieku emerytalnym i stołecznych pracodawcach od stycznia warszawski Urząd Pracy rozpoczął projekt pilotażowy "Dobry pracownik nie ma wieku". To szansa dla warszawskich emerytów na szkolenia, dodatkową pracę i zarobki oraz ponowne wejście na rynek pracy. Firmy zatrudniające seniorów też będą mogły liczyć na wiele korzyści, zyskując dobrego pracownika wraz z dofinansowaniem, zwłaszcza, że wielu z nich ma dziś duże potrzeby kadrowe, a seniorzy, to coraz częściej dostrzegana grupa potencjalnych kandydatów do pracy.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy