Temat TOK FM

 • Kongres Solidarni w rozwoju. Gdańsk - Polska - Europa - Świat
 • Gdański Tydzień Demokracji

  Gdański Tydzień Demokracji

  Warsztaty, debaty, miniwykłady, spotkania autorskie wokół książek - po raz piąty odbędzie się Gdański Tydzień Demokracji. W tym roku wiele aktywności adresowanych jest do przedszkolaków, uczniów i studentów, a wspólne hasło brzmi: Nasze prawa i wolności. Program rozpisano na dni 11-14 października 2021, większość wydarzeń ma charakter otwarty, do części można dołączyć online.

 • 'Niemcy pod lupą' - co wybory do Bundestagu znaczą dla Polski i Europy?

  "Niemcy pod lupą" - co wybory do Bundestagu znaczą dla Polski i Europy?

  Jak wybory do Bundestagu zmienią Niemcy i jakie będą ich konsekwencje dla Europy - o tym dyskutować będą w dniach 28-29 września 2021 roku eksperci i ekspertki w trakcie otwartej dla publiczności i transmitowanej online konferencji "Niemcy pod lupą". Organizatorami debat są Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie i warszawskie biuro European Council on Foreign Relations.

 • 'Ucieczka od bezradności'. Nowa książka Tomasza Stawiszyńskiego

  "Ucieczka od bezradności". Nowa książka Tomasza Stawiszyńskiego

  Czego obawia się współczesna kultura? Jakie tematy wypiera i jak możemy poradzić sobie w świecie, w którym nie ma miejsca na bezradność? Między innymi o tym przeczytać możemy w nowej książce Tomasza Stawiszyńskiego "Ucieczka od bezradności".

 • USŁYSZEĆ TANIEC. Spektakle w Lublinie, Warszawie i Wrocławiu
 • 20. jubileuszowa edycja Festiwalu Ciało/Umysł zaprasza na e-Scenę C/U od 6 sierpnia

  20. jubileuszowa edycja Festiwalu Ciało/Umysł zaprasza na e-Scenę C/U od 6 sierpnia

  W tym roku Festiwal Ciało/Umysł świętuje swoją 20 edycję z hasłem "Niech żyję!". Festiwal trwa od 6.08 do 17.10.2021. Pierwsze prezentacje pojawią się na wirtualnej e-Scenie C/U, czyli na FB i YT. Od 1 października C/U zagości na trzech warszawskich scenach - STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa.

 • 'Gdzie po flagi?' - czy jeden dzień w Polsce wystarczy, żeby zdobyć tęczową flagę? #MiesiącDumy

  "Gdzie po flagi?" - czy jeden dzień w Polsce wystarczy, żeby zdobyć tęczową flagę? #MiesiącDumy

  Wystartował Miesiąc Dumy - czas wywiesić tęczową flagę! Myślisz, że to proste? Nie jest! Z tęczowymi flagami jest w Polsce jak z równymi prawami dla osób LGBT - powinny być, a ich nie ma. O tym, że kupienie tęczowej flagi tu i teraz, to niemal "mission impossible", przekonało się 8 osób. Miały tylko jeden dzień, by ją zdobyć. Co zrobiły, że im się udało? Zobacz nowe wideo Kampanii Przeciw Homofobii "Gdzie po flagi?".

 • Ślady: Drzewiecki / Wesołowski / Przybyłowicz / Bondara. Wieczór baletowy
 • Zadbaj o swój słuch na festiwalu 'Słyszę Dobre Dźwięki'

  Zadbaj o swój słuch na festiwalu "Słyszę Dobre Dźwięki"

  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza na Festiwal "Słyszę Dobre Dźwięki". Od 8 do 13 czerwca podczas koncertów, warsztatów, happeningów i innych wydarzeń dowiemy się, jak walczyć z hałasem i tworzyć dobre dźwięki na co dzień. To kolejna odsłona kampanii społecznej o tym samym tytule, w ramach której Filharmonia uwrażliwia na problem zanikania dobrych dźwięków w naszym otoczeniu!

 • Znamy laureatkę i nominowanych do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego

  Znamy laureatkę i nominowanych do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego

  Anna Przedpełska-Trzeciakowska, tłumaczka literatury angielskiej i amerykańskiej, została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego za całokształt twórczości. Za przekład jednego dzieła do Nagrody nominowani zostali: Wawrzyniec Brzozowski, Olga Czernikow, Leszek Engelking, Hanna Igalson-Tygielska, Maciej Płaza, Teresa Tyszowiecka blasK!, Ryszard Wojnakowski.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy