Film i kino

 • Dymisja za wibratory. 'GW' ujawnia kulisy zmiany szefa Filmoteki Narodowej

  Dymisja za wibratory. "GW" ujawnia kulisy zmiany szefa Filmoteki Narodowej

  "Gazeta Wyborcza" ujawnia kulisy dymisji szefa Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Z informacji dziennika wynika, że Dariusz Wieromiejczyk miał stracić stanowisko za włączenie do przeglądu filmów kobiecych dokumentu o produkcji wibratorów oraz filmu o przemocy seksualnej wobec kobiet.

 • Złote Globy. 'Nomadland' i 'The Crown' największymi wygranymi
 • Na co wybrać się do kina? Najciekawsze premiery i pokazy
 • Reżyser Krzysztof Warlikowski odbierze Złotego Lwa Biennale di Venezia 2021

  Reżyser Krzysztof Warlikowski odbierze Złotego Lwa Biennale di Venezia 2021

  Rada Dyrektorów Biennale w Wenecji przyznała Złotego Lwa za całokształt twórczoci w dziedzinie teatru polskiemu reżyserowi teatralnemu i operowemu Krzysztofowi Warlikowskiemu. Uroczystoć wręczenia nagrody artycie zaplanowano w lipcu, podczas 49. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Wenecji.

 • Więzienny eksperyment - filmowa próba odtworzenia wydarzeń z Uniwersytetu Stanforda

  Więzienny eksperyment - filmowa próba odtworzenia wydarzeń z Uniwersytetu Stanforda

  Film "Więzienny eksperyment" Kyle'a Patricka Alvareza 2015 stara się jak najwierniej odtworzyć wydarzenia, które miały miejsce podczas słynnego eksperymentu na Uniwersytecie Stanforda w 1971 roku - bazując na materiałach dokumentalnych. Nie wiadomo jednak, czy ukazują one całą prawdę na temat eksperymentu - Phillipowi Zimbardo zarzucono niedawno przekłamania, podważane są też wnioski płynące z doświadczenia. Jak dziś oceniać jeden z najważniejszych eksperymentów psychologicznych w historii? O tym opowiedział profesor Tomasz Grzyb z SWPS, ekspert zakresie technik wpływu społecznego, znany m.in. z tego, że powtórzył słynny eksperyment Stanleya Milligrama.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy