Materiały promocyjne partnera

 • Polacy aplikują na potęgę. Niektórzy muszą się przebranżowić

  Polacy aplikują na potęgę. Niektórzy muszą się przebranżowić

  Zapowiada się rekordowy styczeń na rynku pracy. Firmy, które aktualnie rekrutują, zbierają obfite plony. Takiego wysypu kandydatów na jedno miejsce nie było od lat, a przeciętny aktywny użytkownik kategorii Praca w OLX aplikuje na 4 stanowiska. Co ciekawe - niekoniecznie w tym samym obszarze obowiązków czy kompetencji. Sytuacja makroekonomiczna już nie tyle sprzyja, co często zmusza uczestników rynku pracy do szukania lepiej płatnego lub po prostu stabilnego zatrudnienia. Nawet, jeśli wymaga to przekwalifikowania lub rezygnacji z obranej drogi zawodowej.

 • Jak będzie wyglądał rynek deweloperski w Polsce w 2027 roku? Premiera raportu 'Fundamenty przyszłości'

  Jak będzie wyglądał rynek deweloperski w Polsce w 2027 roku? Premiera raportu "Fundamenty przyszłości"

  Wzrost znaczenia budownictwa modułowego i automatyzacji mieszkaniowej oraz inwestycje efektywne energetycznie - to główne kierunki rozwoju branży, jakie prognozuje raport "Fundamenty przyszłości". Wspólne opracowanie Skanska Residential Development Poland, Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz firmy 4CF stanowi nowość na polskim rynku i jest wynikiem analiz blisko stu ekspertów rynku nieruchomości.

 • W zgodzie ze sobą i z naturą. Poradnik świadomego konsumenta

  W zgodzie ze sobą i z naturą. Poradnik świadomego konsumenta

  W zgodzie ze sobą i z naturą to cykl podcastów, w których eksperci z dziedziny zrównoważonego rozwoju radzą, jak zadbać o siebie i bliskich, świadomie robić zakupy i nie marnować żywności czy energii. To przewodnik przygotowany we współpracy z firmą Kaufland, podpowiadający, jak podejmować decyzje, żeby były dobre nie tylko dla nas, ale też dla środowiska i klimatu.

 • Atrakcyjna oferta Audi Select Plus dla firm oraz wyprzedaż modeli w promocyjnych cenach!

  Atrakcyjna oferta Audi Select Plus dla firm oraz wyprzedaż modeli w promocyjnych cenach!

  Wchodzimy w ostatni kwartał roku, co oznacza, że wielkimi krokami zbliża się rozliczenie podatku dochodowego. W związku z tym warto odpowiednio zadbać o koszty swojej firmy, aby podatek był możliwie jak najniższy. Jednym ze sposobów jest zakup samochodu w finansowaniu, które pozwala nam obniżyć podatek roczny lub kwartalny w prowadzonej przez nas działalności.

 • Pomoc dla poszkodowanych przez wojnę. Iron Help i Polska Misja Medyczna razem dla Ukrainy
 • Statuetki Polskiej Rady Centrów Handlowych rozdane. Nagrodzono 35 projektów!

  Statuetki Polskiej Rady Centrów Handlowych rozdane. Nagrodzono 35 projektów!

  Podczas uroczystej gali XIII edycji PRCH Retail Awards, blisko 300 gości oklaskiwało laureatów 10 złotych, 24 srebrnych statuetek oraz nagrody specjalnej. To najważniejsze wyróżnienia branży centrów handlowych, w konkursie dzięki któremu, jak w soczewce, możemy poznać najbardziej wyjątkowe projekty realizowane przez centra handlowe. Od 13 lat eksperckie jury ocenia kreatywność i efektywności kampanii w kategoriach marketingowych i biznesowych. W tym roku spośród ponad stu nominowanych projektów wyłoniono 35 zwycięzców.

 • Allegro Prize 2022 - ogłoszenie wyników międzynarodowego konkursu dla artystów sztuk wizualnych!
 • Biuro przyszłości. Jak zorganizować w nim przestrzeń, aby zachęcić pracowników do powrotu do biura

  Biuro przyszłości. Jak zorganizować w nim przestrzeń, aby zachęcić pracowników do powrotu do biura

  Pandemia COVID-19 wiele zmieniła w funkcjonowaniu firm i organizacji pracy. To, w jaki sposób zmieniły się sposoby użytkowania biura oraz dlaczego pracownicy chcą przyjeżdżać do siedziby swojej firmy, pokazuje raport Skanska i Colliers "Zaprojektuj biuro przyszłości", o którym opowiadają Karolina Dudek, Associate Director w dziale People and Places Advisory w firmie Colliers i Arkadiusz Rudzki, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska.

 • 21 przedsiębiorców z 12 firm w finale 20. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku
 • Polska znów poprawiła atrakcyjność dla inwestorów sektora zielonej energii

  Polska znów poprawiła atrakcyjność dla inwestorów sektora zielonej energii

  Polska po raz kolejny awansowała, tym razem o jedno miejsce na 18 pozycję, w rankingu EY RECAI - czyli atrakcyjności państw dla inwestorów w odnawialne źródła energii. Najnowsza edycja rankingu podejmuje też kwestię konieczności inwestycji w sieci elektroenergetyczne, które będą coraz bardziej obciążone wraz z rozwojem energetyki rozproszonej. Wdrożenie inteligentnej sieci na poziomie światowym to koszt ok. 800 miliardów USD rocznie, szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna.

 • Kto i dlaczego szuka nowej pracy?

  Kto i dlaczego szuka nowej pracy?

  Zaledwie 3 na 10 badanych szuka obecnie nowej pracy, a co trzeci respondent wskazuje, że obecny pracodawca nie zaspokaja jego potrzeby rozwoju i docenienia - wynika z opracowania "Ewolucja HR. Know How 2023" przygotowanego przez OLX Praca. Co jest katalizatorem, który sprawia, że pracownicy decydują się na odejście z pracy i podjęcie się nowej?

 • Monety kolekcjonerskie - popularna metoda na lokowanie kapitału i...pomnażanie majątku

  Monety kolekcjonerskie - popularna metoda na lokowanie kapitału i...pomnażanie majątku

  Na rynku inwestycji jest wiele możliwości, pozwalających na skuteczne pomnażanie majątku. Nieruchomości, ziemia, giełda, dzieła sztuki. Jednak tradycyjne formy inwestycyjne w dobie kryzysu mogą być zawodne i obciążone sporym ryzykiem. Natomiast złoto, srebro i wykonane z nich monety kolekcjonerskie są wciąż bezpieczną formą lokowania kapitału. Oprócz satysfakcji z posiadanej kolekcji mogą też przynieść spore zyski.

 • Najlepsza karma przy szczególnych potrzebach

  Najlepsza karma przy szczególnych potrzebach

  Specjaliści od żywienia zwierząt jak mantrę powtarzają tezę, że jedzenie dla psa czy kota musi być jak najlepszej jakości. Tu liczy się przede wszystkim skład. Poza tym zawsze należy dopasować posiłki - ich formę oraz zawartość do indywidualnych potrzeb, wieku, rasy, stanu zdrowia i innych problemów. Jak widać, zależności jest bardzo dużo, ale prawdziwe dylematy pojawiają się, gdy w domu mamy seniora, psa przewlekle chorego czy też alergika. Często wówczas karmę dobiera weterynarz.

 • Biznes boi się inflacji, efektów pandemii koronawirusa i geopolityki

  Biznes boi się inflacji, efektów pandemii koronawirusa i geopolityki

  69% CEO uważa, że inflacja wpłynie negatywnie na rozwój przedsiębiorstwa, 43% prezesów obawia się efektów pandemii a 35% - dalszego wzrostu napięć geopolitycznych - wynika z najnowszego badania EY CEO Outlook Pulse Survey. W obliczu zwiększonej niepewności i gwałtownych zmian, prezesi firm stawiają na ich dalszy rozwój: 64% CEO planuje zwiększyć inwestycje kapitałowe, a ponad połowa ankietowanych (52%) planuje inwestycje M&A.

 • Nowy Polski Ład a PIT za 2022. Dlaczego warto sprawdzić rozliczenie już teraz?

  Nowy Polski Ład a PIT za 2022. Dlaczego warto sprawdzić rozliczenie już teraz?

  Zmiany podatkowe, które wprowadził Polski Ład i Polski Ład 2.0, powinny zmobilizować każdego Polaka do sprawdzenia jeszcze w tym roku, jak będzie wyglądało roczne zeznanie podatkowe za 2022 i który sposób rozliczenia jest najkorzystniejszy. Dzięki wczesnej weryfikacji oraz uruchomieniu odpowiednich ulg i odliczeń, będzie można otrzymać większy zwrot lub znacząco obniżyć przewidywany podatek.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy