Książki

 • 'Feminizm jest w polskim języku publicznym potrzebny. Jako perspektywa, z której widać kobiety' [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Feminizm jest w polskim języku publicznym potrzebny. Jako perspektywa, z której widać kobiety" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Jak się zostaje feministką? Każda opowieść jest inna, a moja nie ma wyraźnego początku. Nikt mnie nie "indoktrynował", nie odczułam też "terroru politycznej poprawności", o którym tyle się w Polsce słyszy. Po prostu znalazłam się w kulturze, przez którą dwadzieścia lat wcześniej przetoczyła się fala ruchu kobiecego, zostawiając w potocznej świadomości trwały ślad, odsłaniając absurd wielu "odwiecznych prawd" o tym, co męskie, a co kobiece - pisze w swojej książce Agnieszka Graff.

 • Staś Tarkowski wyrósłby na Kurtza z 'Jądra Ciemności'? Wrócił spór o 'W pustyni i w puszczy'

  Staś Tarkowski wyrósłby na Kurtza z "Jądra Ciemności"? Wrócił spór o "W pustyni i w puszczy"

  - Kiedy moja córka rozwiązywała testy z "W pustyni i w puszczy", by dostać dobrą ocenę, kluczowym pytaniem było to, jak nazywa się ojciec Stasia, a nie kwestia rasizmu - mówił w TOK FM prof. Maciej Gdula. Poseł Lewicy uważa, że powieść Sienkiewicza "kształtuje postawy, na które nie powinno być miejsca w naszym społeczeństwie" i opowiada się za usunięciem jej z kanonu lektur.

 • Czy slow seks jest dla każdego? [Fragment książki]

  Czy slow seks jest dla każdego? [Fragment książki]

  Czym jest idea "slow" w seksie? Czy każda para może mieć dobry seks, a jeśli tak, to co mamy na myśli dokonując tego typu wartościowania? Ile w naszym seksie jest patriarchatu i czy naprawdę musimy o tym rozmawiać? I czy Polki potrzebują romansów? Te i szereg innych zagadnień w książce "Slow sex. Uwolnij miłość" rozwijają Hanna Rydlewska i Marta Niedźwiecka. Publikujemy fragmenty.

 • Czy dziadek wyszedł z szafy? Książka 'Wszystkie kolory świata' już dostępna! [FRAGMENT]

  Czy dziadek wyszedł z szafy? Książka "Wszystkie kolory świata" już dostępna! [FRAGMENT]

  "Wszystkie kolory świata" to książka niezwykła. Wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności. Inności, która może być darem, bogactwem, ale i ciężkim brzemieniem. 43 pisarzy i ilustratorów stworzyło 20 wyjątkowych utworów, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat. Publikujemy fragment książki.

 • Fragment książki 'Kobiety bez diety. Rozmowy bez retuszu'

  Fragment książki "Kobiety bez diety. Rozmowy bez retuszu"

  W książce "Kobiety bez diety. Rozmowy bez retuszu" dietetyczki i psycholożki rozmawiają o swoich doświadczeniach, swoich żywieniowych sympatiach i antypatiach. Każda z nich ma indywidualny pogląd na dietę, podbudowany wieloletnią praktyką z pacjentami. Książka ukaże się nakładem Burda: Książki już 17 czerwca .

 • Już wkrótce poznasz 'Wszystkie kolory świata'. O tej książce warto mówić!
 • 'Co robić przed końcem świata'. Tomasz Stawiszyński i ćwiczenia z rozumienia współczesności [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Co robić przed końcem świata". Tomasz Stawiszyński i ćwiczenia z rozumienia współczesności [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Nieustannie jesteśmy świadkami kolejnych kryzysów, a perspektywa takiej czy innej apokalipsy (...) wydaje się więcej niż prawdopodobna. Media społecznościowe i internet, zamiast sprzyjać budowie globalnej wspólnoty, wzmacniają tylko nasze naturalne tendencje do zamykania się w niewielkich totemicznych plemionach bańkach. Ta książka bierze się z przekonania, że właśnie w takim świecie (...) dystans, niespieszna analiza unikająca łatwych utożsamień i zbiorowych odruchów są potrzebne co najmniej tak samo jak maseczki w czasie pandemii - mówi o swojej książce "Co robić przed końcem świata" Tomasz Stawiszyński. Publikujemy jej fragment.

 • 'Człowiek męczy się sam, a do lekarza trafia, gdy jego życie to ruina'. Dlaczego boimy się psychiatry?

  "Człowiek męczy się sam, a do lekarza trafia, gdy jego życie to ruina". Dlaczego boimy się psychiatry?

  "Psychiatria sobie nagrabiła" - mówi w rozmowie z Zuzanną Piechowicz Ewa Pągowska. I przyznaje, że chyba żadna inna dziedzina medycyny nie ma na koncie tylu błędnych diagnoz. Autorka książki "Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów", której fragment publikujemy, tłumaczy, jak mówienie o psychiatrii wpływa na to, że osoby w kryzysie decydują się - bądź nie - podjąć leczenie.

 • Najlepsze książki 2020 roku według Poczytalnych. 10 tytułów do nadrobienia
 • Zwycięzca 'Wielkiej Gry', pasjonat podróży i zwierząt. Napisał książkę i sam ją wydał. 'Nie patrzę na podróżowanie jak na kolekcjonowanie'

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy