Zdrowie

 • 'Czy nasza granica cudownie powstrzymuje SARS-CoV-2?' - ekspert ostrzega przed 'istotnym wzrostem hospitalizacji'

  "Czy nasza granica cudownie powstrzymuje SARS-CoV-2?" - ekspert ostrzega przed "istotnym wzrostem hospitalizacji"

  Jesienią może być ponowny duży wzrost liczby hospitalizacji w związku z COVID-19. Zamknięcie szpitali, wycofanie zamówień szczepionek budzą moje wątpliwości - powiedział w rozmowie z PAP kardiolog, lipidolog, epidemiolog chorób serca i naczyń prof. Maciej Banach. Ekspert z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi apelował też, by nie wierzyć w fake newsy dotyczące uprzywilejowania pacjentów z Ukrainy.

 • Co Polska zrobi z wielkim zapasem szczepionek? 'Rząd poniósł przeogromną klęskę'

  Co Polska zrobi z wielkim zapasem szczepionek? "Rząd poniósł przeogromną klęskę"

  Polska została z ogromnymi dostawami szczepionek na koronawirusa, których nie chce przyjąć ani za nie zapłacić. - Polski rząd poniósł przeogromną klęskę w kontekście namawiania społeczeństwa na szczepienia przeciw COVID-19 - mówił w TOK FM lekarz Bartosz Fiałek. Jak dodał, ta klęska rządu może wszystkim nam odbić się czkawką już jesienią. - Naprawdę może dojść do tragedii epidemicznej - podkreślił.

 • Min. Niedzielski: To nie jest tak, że COVID-19 znika z naszej przestrzeni

  Min. Niedzielski: To nie jest tak, że COVID-19 znika z naszej przestrzeni

  COVID-19 będzie nam cały czas towarzyszył i prawdopodobnie musimy też z pewnym niepokojem patrzeć na wrzesień, czy pojawi się zagadnienie sezonowości, to nie jest tak, że znika z naszej przestrzeni - powiedział min. Adam Niedzielski w TVN24. Minister zdrowia zapowiedział, że do końca kwietnia zapadnie decyzja, "czy stan epidemii zostanie zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego".

 • Parkinson - choroba zawodowa rolników? W Polsce w statystykach przodują dwa województwa, oba rolnicze

  Parkinson - choroba zawodowa rolników? W Polsce w statystykach przodują dwa województwa, oba rolnicze

  Pestycydy mogą być znacznie bardziej niebezpieczne niż się powszechnie sądzi. - Rolnik, według producentów pestycydów, ma pracować niemalże tak jak chirurg, który wkłada kombinezon, ktoś nakłada mu rękawiczki, a on sam niczego nie dotyka. Proszę sobie teraz wyobrazić kilkugodzinną pracę w upale w takim kombinezonie - mówił w TOK FM Krzysztof Story, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego".

 • 'Pacjenci przychodzą, a my nie wiemy, co z nimi robić'. 'GW' o chaosie w testach na COVID-19

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy