TNS Polska: PO odzyskuje prowadzenie. Znaczna przewaga nad zjednoczoną prawicą

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, zdecydowaną wygraną odniosłaby Platforma Obywatelska, która od czerwca zyskała w sondażach 10 punktów procentowych. Na partię rządzącą głos oddałoby 34 proc. badanych, a na zjednoczoną prawicę - 28 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP1.
W najnowszym badaniu prowadzi PO z poparciem 34 proc. ankietowanych. PiS, Solidarna Polska i Polska Razem uzyskały natomiast 28 proc. głosów badanych. Do Sejmu weszłyby też SLD (9 proc. głosów) oraz Kongres Nowej Prawicy i PSL (po 5 proc.).Sondaż TNS Polska dla "Wiadomości" TVP 1, przeprowadzony w dniach 4-5 września na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków

W porównaniu do czerwcowego sondażu wynik PO jest wyższy o 10 punktów procentowych PiS, które występowało w tamtym badaniu samodzielnie, zanotowało 3-procentowy spadek.

Wynik SLD wzrósł o 1 punkt, wynik ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego to spadek o 5 punktów, a rezultat PSL nie uległ zmianie.

Poza Sejmem znalazłaby się partia Janusza Palikota - jego ugrupowanie otrzymało jedynie 2 proc. poparcia, co oznacza dwupunktowy spadek w porównaniu z czerwcowym badaniem.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków

Badanie dla "Wiadomości" TVP1 ośrodek TNS Polska przeprowadził 4-5 września na próbie 1000 Polaków. Osoby, które nie wykluczyły udziału w wyborach - miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane, której partii przekazać poparcie - stanowiły 759. Badanie objęło preferencje spontaniczne i wspomagane (wspomagane dotyczą osób, które uprzednio spontanicznie odpowiadały "nie wiem, na którą partię głosować").

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
TNS Polska: PO odzyskuje prowadzenie. Znaczna przewaga nad zjednoczoną prawicą
Zaloguj się
 • kkryg

  Oceniono 6 razy 4

  ...tylko tak dalej .... i odetchnę z ulgą :)

 • hastatrespasos

  Oceniono 12 razy 4

  Powiew optymizmu płynący z tego sondażu powinien cieszyć każdego rozsądnego Polaka, który woli kontynuację „nudnych rządów” Platformy i Ludowców (czytaj: NORMALNOŚCI, SPOKOJU I POSTĘPU), od recydywy awanturniczej, ANTYPOLSKIEJ i antyeuropejskiej, niechlujnej i niechlubnej IV RP. Na podstawie wielu wcześniejszych sondaży Kaczyści już czuli się gospodarzami Polski, już witali się nie tyle z gąską, ile z kaczką dziennikarską dającą im na wyrost prawo do przywrócenia w kraju swych rządów Bezprawia i Niesprawiedliwości. Teraz muszą chyba pomyśleć nieco poważniej o swych szansach na OBALENIE DEMOKRACJI w Polsce. Herszt SPISKU chciałby zagarnąwszy władzę powiesić Tuska i całą jego ekipę. Teraz mógłby mieć z tym trudności, chyba że przed grudniem wywoła powstanie zbrojne, mające zapobiec awansowi Tuska i położyć kres jego rządom. No, ale nie mówmy hop, zanim nie przeskoczymy…

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 7 razy -1

  Niestety, uzupełniające wybory do senatu są lepszym sondażem niż sondaże mało solidnych firm demoskopijnych. I to bez względu na niską frekwencję i to, że wybory odbyły się tylko w trzech okręgach.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 12 razy -2

  Do mr.off...Kolejny tekst mający przekonać Polaków, jaki to w Polsce "syf" pod każdym względem. "Polityczny motłoch" jak by się temu lizusowi sowietów nie podobał, został wyłoniony w wyniku wyborów, a na Madagaskar albo Kołymę wysyłanie to znane wzorce mocodawców pana Offowa...

 • mr.off

  Oceniono 17 razy -3

  PROBLEM W TYM, ZE POLSKA 'PRAWICA' TO PRZEGRANI III RP. CZYLI POSTKOMUNA MILLERA I LEPPERA Z 2001 R. (ktore mialy ponad 50 % w 2001 r.)

  PAN PREZES w 2005 r. OKADZIL POSTKOMUNE TORUNSKIM ZAPASZKIEM I MIANOWAL JA 'PRAWICA'. I tak juz zostalo: komuch przyznajacy sie do Kaczynskiego to 'zolnierz wyklety' IV RP.

  Generalnie: na prawo od PO biega po 'scenie politycznej' POLITYCZNY MOTLOCH oszukany przez Kaczynskiego, Hofmana, Kurskiego, Ziobre, Kowala, Gowina i reszte tych politycznych /pajacowniedolegow chcacych sie zalapac do koryta Wladzy, by zyc do emerytury na koszt Polakow.

  Cala polska 'klass polityczna' powinna byc deportowana na Madagaskar. A Rzeczpospolita oddana Chinom w ajencje na 25-50 lat. poki glupota polityczna wraz z dzisiejszymi matadorami polityki nie wyciagnie kopyt jak sie nalezy.\\

  Amen.

 • xvq111

  Oceniono 22 razy -6

  '' Dziwny jest ten Świat .......'' , a Polska szczególnie . Ciekawostką jest , że w kraju gdzie od lat rząd prowadzi politykę antyobywatelską ( podniesienie vat, podniesienie wieku emerytalnego , likwidacja ulg podatkowych itd. itp. ) i nie robi nic aby ludziom żyło się lepiej , obywatele chcą głosować na ten rząd. W wcześniejszych latach wystarczyło parę nieefektywnych posunięć lub jedna afera (np. . rządy SLD i UW ) aby utracić poparcie , a obecnie wszyscy jakby stracili instynkt samozachowawczy . Jak nazwać sadomasochistyczny wybór ludzi głosujących na PO ? Przy takich działaniach zawsze ciśnie mi się na usta pytanie :
  Gdzie jest polska lewica ? Gdzie są lewicowe związki zawodowe ?

 • otorobert

  Oceniono 27 razy -15

  hmmm to znaczy że w przybliżeniu 100 osób z 1000 ankietowanych zagłosowałoby na PO . No cóż to wychodzi 10 % poparcie
  To ile zagłosowało na KNP i PSL ?????

 • szpung

  Oceniono 39 razy -23

  My pisiory mamy niezly ubaw bo okazuje sie iz przez przekaziory mozna wmowic ciemnemu ludowi wszystko ot chocby slawny mit wysokich kosztow pracy w Polsce, ktore zgodnie z faktami jest czterokrotnie nizszy od tych Niemickich, mozna rowniez wmowic iz marna jakosc polskich autostrad wynika z kryterium najnizszej ceny, ktora ci ona jest rowna tym niemieckim co w swietle 4 krotnie nizszych kosztow pracy moze pwodowac co najwyzej szczery usmiech. W swietle tego mozna rowniez wmowic iz rudy kudlacz nie jest miernota polityczna wystarczy puscic 1000 razy reklame w TVN. Apropos reklamowek - ciekawe gdzie sie podziali niezalezni komentatorzy w stopniu profesora Markowski i Czapinski.

 • nodens_pn

  Oceniono 33 razy -25

  Brawo TVN,
  brawo Wyborcza,
  brawo wszystkie inne media głównego ścieku!
  Zaborcy potrzeba było 120 lat aby złachmanić naród polski (Piłsudski z pierwszą kadrową musiała wracać z zaboru rosyjskiego, bo ludzie kreślili sobie zera na czołach, kiedy marszałek chciał rozbuchać ogień powstania), mediom POlszewickim udało się zdegenerować naród w ciągu lat 7- miu.
  Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX