"Myślałem, że Ślązacy są mądrzejsi". Poseł PO obraża Ślązaków i nie tylko

"Myślałem, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi" - tak Andrzej Gałażewski, poseł PO, skomentował wygrane przez PiS wybory uzupełniające do Senatu. Ostrej opinii towarzyszył błąd ortograficzny i niewybredne określenia pod adresem jednego z komentujących.
Wczorajsze wybory uzupełniające do Senatu wygrało PiS. Z wyniku na Śląsku, gdzie wygrała Izabela Kloc z PiS przed Markiem Krząkałą z PO, wyraźnie niepocieszony był Andrzej Gałażewski, poseł PO z Gliwic."Myślałem, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi" - skomentował rezultaty elekcji. Wszystkiemu towarzyszył błąd ortograficzny - zamiast "frekwencja" poseł napisał "frekfencja" (błąd powtórzył w komentarzu pod wpisem).

Opinia posła spotkała się z ostrą reakcją internautów. W dyskusji pod postem parlamentarzyście puściły nerwy i jednego z rozmówców Gałażewski nazwał "dupkiem".

"Powinien być bardziej leniwy i mniej pisać"

"Myślałem, że Gałażewski jest mądrzejszy. A jeśli nie, to powinien być chociaż bardziej leniwy i mniej pisać" - skomentował ironicznie Wojciech Szacki z "Polityki".

Kilka godzin później poseł przeprosił za błąd ortograficzny, jednak w kwestii oceny wyborczych postaw Ślązaków pozostał nieugięty. "Trafiłem w czuły punkt" - stwierdził.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
"Myślałem, że Ślązacy są mądrzejsi". Poseł PO obraża Ślązaków i nie tylko
Zaloguj się
 • 0f0fr

  Oceniono 24 razy 18

  Czemu piszącego dziwi brak kultury posła z PO?
  Cały SEJM wzorem nie jest.
  A tych rozumiejących maleńkie, a zapomniane słowo PRZYZWOITOŚĆ z każdą kadencją ubywa

 • tegepe

  Oceniono 33 razy 11

  Jaka partia, tacy też jej posłowie.

 • getz54

  Oceniono 42 razy 10

  Przy frekwencji ponizej 10% inny komentarz bylby nie na miejscu. Przez swoje lenistwo Polacy mogą przerąbać przyszlosc Polski. Pomogą Kaczynskiemu i jego zgrai zrobic z Warszawy Istambuł albo Budapeszt.

 • kolega77

  Oceniono 18 razy 6

  Prezes określił Ślązaków jednoznacznie - "to opcja niemiecka" Widocznie to im pasuje i się nie obrazili.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 24 razy 4

  Frekfencja bulu i nadzieji.
  Bulu,że rządzi PO,a nadzieji,że rządzić będzie PiS
  ps błędy na podstawie pisowni "innych" :))

 • krytek-7

  Oceniono 2 razy 0

  Slazacy nie sa wcale durni tylko dupowaci jak to okreslil K.Kutz.

 • szpung

  Oceniono 31 razy -9

  Nie dziwie mu sie bo kolegom w terenie ucielo sie krecenie lodow. Coz pozstaje sojusz platfonsio rasiowy moze wespol odzyskaja stracony teren. To taka 'smutna' informacja zwlaszcza po najnowszysch sondazach skleconych na zamowienie TVN i TVP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX