Schetyna o przyszłości PO: Warto pomyśleć o przywództwie zbiorowym...

- To nie będzie tak, że Tuska zastąpi ktoś o podobnej charyzmie, wizji, politycznym zacięciu i takiej wyjątkowości - powiedział Grzegorz Schetyna na antenie RMF FM. - Wydaje mi się, że w pierwszej części, zaraz po odejściu Tuska do Brukseli, warto pomyśleć o takim przywództwie zbiorowym, nie jednoosobowym - dodał poseł PO.
- Sytuacja będzie zupełnie nowa. Po tym poznaje się klasę i wartość partii politycznej, zespołów, po tym jak lider, kapitan drużyny, charyzmatyczny przywódca zostawia ją, odchodzi. Tutaj to jest taki bardzo błyskotliwy, europejski awans. Nie zmienia to faktu, że to Platforma musi pokazać, że może żyć i radzić sobie bez Tuska - powiedział Grzegorz Schetyna.

Czy jego zdaniem Ewa Kopacz będzie takim charyzmatycznym kapitanem? - Nie, nic dwa razy się nie zdarza. To nie będzie tak, że Tuska zastąpi ktoś o podobnej charyzmie, wizji, politycznym zacięciu i takiej wyjątkowości. Wszystko będzie inne, będą inni liderzy, inne rozdania personalne - stwierdził polityk.

- Wydaje mi się, że w pierwszej części, zaraz po odejściu Tuska do Brukseli, warto pomyśleć o takim przywództwie zbiorowym, nie jednoosobowym. Ważne, żeby dotrwać w dobrej kondycji do wyborów parlamentarnych i do wyborów na szefa partii - dodał.

"Wejdzie pan do rządu? - Na razie trzeba wspierać..."

Zapytany o swoją wizję w porównaniu do wizji Ewy Kopacz, odparł, że jeszcze z przyszłą premier nie rozmawiał. Wyraził jednak gotowość do prowadzenia "poważnych rozmów" w razie, gdyby Kopacz postanowiła zaproponować mu stanowisko w tworzonym przez siebie rządzie.

Przyznaje, że podobna propozycja na razie nie padła. - Wiem, że te konsultacje dopiero się rozpoczynają - powiedział Grzegorz Schetyna. - Na razie trzeba wspierać... - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Schetyna o przyszłości PO: Warto pomyśleć o przywództwie zbiorowym...
Zaloguj się
 • mobilbox

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro już takie dziwne pomysły, to ja proponuję od razu na szefa partii Jarosława Kaczyńskiego i połączenie z PiS. Nie będziecie mieli więcej problemu z wyborem szefa i wojny z PiS. (oczywiście wtedy kilka milionów wyemigruje)
  Naprawdę pan uważa, ze nie ma NIKOGO kto mógłby Tuska zastąpić? Bo nie szukacie wśród osób cieszących się właściwą estymą. Rzeczywiście wśród aparatczyków takich nie znajdziecie, a pan Schetyna gadając takie głupoty, sam się pozbawia szans.

 • krukpl

  Oceniono 3 razy 3

  Schetyna to przykład polityka słabego rozreklamowanego przez media z niewiadomego powodu

 • eski57

  Oceniono 3 razy 3

  Schetyna sygnalizuje brak zaufania do m. Kopacz i kombinuje grupę przywódczą - egzekutywę ? ze sobą jako przewodniczącym tej grupy a więc i ...całości PO ??!!! Jeżeli posłowie PO nie skupią się wokół nowej szefowej PO a zaczną poszukiwać "nowych rozwiązań", padną jak muchy w następnych wyborach !!!!!!

 • getz54

  Oceniono 3 razy 3

  Przywodztwo zbiorowe powiada pan, ... hm, zawiodlem sie na pana inteligencji. Innymi slowy takie rozbicie dzielnicowe Polski ? Pan zostanie dziedzicem na Dolnym Sląsku, pan Grabarczyk w Łodzi, pan Nowak albo Neumann w Gdansku, pan Raś w Krakowie itd. Zbiorowa odpowiedzialnosc, zbiorowe decyzje, zbiorowe walki o miejsce na listach wyborczych co 4 lata, innymi słowy zbiorowa idolencja decyzyjna, rozmyta odpowiedzialność, syf. Naprawde o to panu chodzi ? Tylko o to, zeby zniszczyc pana Protasiewicza i jego ludzi ? Wstyd.

 • eski57

  Oceniono 2 razy 2

  Schetyna sygnalizuje brak zaufania do m. Kopacz i kombinuje grupę przywódczą ze sobą jako przewodniczącym tej grupy a więc i ...całości PO ??!!! Jeżeli posłowie PO nie skupią się wokół nowej szefowej PO a zaczną poszukiwać "nowych rozwiązań", padną jak muchy w następnych wyborach !!!!!!

 • dobry.dotyk.wuja.z.tel.avivu

  Oceniono 4 razy 2

  Przyszłość PO to plejada gwiazd. Powstanie Ruch Schetyny, Ruch Sikorskiego, Ruch Kopacz Ruch Sienkiewicza i penie kilka innych Ruchów. I będą występować razem w wyborach pod szyldem zjednoczenia zwanego PO, jak dzisiaj pod szyldem SLD do wyborów idzie Partia Regionów Entliczek Pentliczek Kalisza PPS, UP i tuzin innych organizacji kanapowych. jak dzisiaj

 • j4s4

  Oceniono 2 razy 2

  ... przywództwo i kierownictwo zawsze muszą być jednoosobowe, kolegialne przewodzenie oznacza chaos i nie pozwala na wskazanie odpowiedzialnego! To głupi pomysł, rodem z poprzedniego... "ustroju"!

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Taki nowy gruppenfuhrer WOLF.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Tp moze banda czworga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX