"Newsweek": Czy PiS chce odsunąć Kaczyńskiego? "Spisek"

Jarosław Kaczyński uważa, że grupa polityków z jego partii zawiązała spisek, by odsunąć go od władzy - pisze "Newsweek". Rzekomi spiskowcy mają zacząć realizację swojego planu od wystawienia swojego kandydata w organizowanych przez PiS prawyborach prezydenckich.
Jak donosi tygodnik w zmowie mieliby brać udział m.in. rzecznik partii Adam Hofman i europoseł Ryszard Czarnecki. Elementem rzekomego spisku miałoby być wystawienie kandydatury twórcy SKOK Grzegorza Biereckiego w prawyborach prezydenckich organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

A zdaniem współpracownika Jarosława Kaczyńskiego, z którym rozmawiał "Newsweek" znamienne jest, że pierwszy pomysł prawyborów zgłosił Ryszard Czarnecki, a w kuluarach wspierał go Adam Hofman. - To nie przypadek - mówi anonimowy polityk. Tygodnik zapytał Biereckiego, czy ten jest gotowy na kandydaturę w prawyborach. Nie zaprzeczył.

Kolejnym krokiem w realizacji spisku miałoby być - pisze "Newsweek" - przejęcie kontroli na finansami partii. Jak? Poprzez wzięcie kredytu w SKOK (Kaczyński już jest tam zadłużony). Dotychczasowy skarbnik PiS Stanisław Kostrzewski chciał kredyt wziąć w PKO BP. Ale on skarbnikiem już nie jest - odszedł po długim konflikcie z senatorem Grzegorzem Czelejem, bliskim znajomym Hofmana i Biereckiego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
"Newsweek": Czy PiS chce odsunąć Kaczyńskiego? "Spisek"
Zaloguj się
 • mobilbox

  Oceniono 38 razy 36

  To byłaby pierwsza sensowna rzecz jaką by zrobili. Pozbyć się tego wrzoda na dupie, nie tylko pisu ale całego kraju. To jest niedorobiony i dawno skończony demagog, dla którego władza jest celem wyłącznie z powodu chęci zemsty. Nigdy w życiu niczego sensownego nie zbudował

 • marudna.maruda

  Oceniono 31 razy 29

  Zabrakło Tuska i prezes zaczął szukać nowych wrogów, tym razem w swoim otoczeniu? Przecież jest oczywistą oczywistością, że prezes \PiS może być tylko jeden, TEN jeden. Bez prezesa to już nie będzie PiS.

 • ola-blue

  Oceniono 26 razy 26

  Adaś Hofman i Ryś Czernecki przywracają mi wiarę w cynizm i prostactwo członków PiS-u! Weźcie se do pomocy Kurskiego!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 27 razy 23

  Najdziwniejsze tylko że zajęci lizaniem tyłka super-prezesa, pomyśleli o tym TAK PÓŹNO... A super-prezes, zdążył w ciągu ostatnich 7 lat zrobić z PIS-u PARTIĘ SFRUSTROWANYCH NIENAWISTNIKÓW...ś m i e s z n ą...w swoich prymitywnych łgarstwach oraz KSIĘŻYCOWYCH POMÓWIENIACH...W żadnym normalnym kraju takiej partii po serii tylu przegranych wyborów już dawno by nie było...GDYBY NIE OŻYWCZA REANIMACJA WATYKANU za pośrednictwem parafialnych komitetów wyborczych....

 • tegepe

  Oceniono 21 razy 21

  No to Kaczorze do boju! Wywalić wieprzka Hoffmanna i pół-Polaka Richarda Henry'ego Czarnecky'ego na zbity pysk!

 • rot.leszek

  Oceniono 18 razy 18

  Gdyby tak odsunac Kaczynskiego , Maciarewicza , plaszczaka, hofmana, Brudzinskiego, Pawlowicz, Fotyge, Legutke...
  Gdyby tak PiS odcial sie od kosciola, kiboli, narodowcow itd

  to moznaby nawet na nich zaglosowac ( )
  hehehe)))

 • erpe

  Oceniono 16 razy 16

  No to Rysiu będzie teraz knuł, knuł, knuł niby razem z Adasiem a potem sruuuuuu i wypchnie Adaśkę z samolotu. Jeżeli Adaśka zdąży złapać Ryśka za nogawkę to polecą razem a jak nie to ...........Rysiu będzie miał "zbliżenie" do Prezesa za uratowanie mu d..y.

 • kolega77

  Oceniono 18 razy 16

  Limit przegranych z rzędu wyborów chyba prezes już wyczepiał. Jeszcze jedne "baty w kaczy kuper"i na emeryturę czas się zbierać, tym bardziej, że wiek już osiągnął staruszek.

 • westgreg

  Oceniono 14 razy 14

  Jezu! Jacyż oni przebiegli! Ale jak ojciec dyrektor jednego ekskomuniką partyjną obłoży, to otrzeźwieje jeden z drugim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX