Wyniki wyborów. PiS wygrywa po raz pierwszy od 2005 r. PSL zdobył najlepszy wynik od 1989 r.

31,5 proc. - z tym wynikiem PiS wygrywa wybory powszechne po raz pierwszy od 9 lat. Triumfuje też PSL. Ludowcy uzyskali najlepszy wynik od 1989 roku - 17 proc.
To wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wszystkich wyborów powszechnych, przez ostatnie 9 lat, partia zajmowała drugie miejsce.

Od 2005 to Platforma Obywatelska wygrywała wszystkie wybory powszechne, w tym wybory do Sejmu w 2007 r. i 2011 r., eurowybory w 2009 r. i 2014 r. i do sejmików wojewódzkich w 2006 r. i 2010 r. (zwycięzca tych wyborów jest uważany za zwycięzcę wyborów samorządowych) i w wyborach prezydenckich w 2010 r.

- Wszystko wskazuje na to, że wygraliśmy. Mimo organizowania wielkich akcji przeciw nam - wygraliśmy - powiedział po ogłoszeniu wstępnych, sondażowych wyników wyborów samorządowych Jarosław Kaczyński.

PSL ma najlepszy wynik w III RP

Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało wynik 17 proc. To najlepszy wynik w III Rzeczpospolitej. PSL nie uzyskało tak dobrego wyniku w żadnych wyborach od 1989 r., z zastrzeżeniem, że w 1994 roku nie było całościowych wyników. Wiadomo jednak, że w wyborach w 1994 roku PSL uzyskało bardzo wysokie wyniki.

- Polsko i Polacy, spotkajmy się za rok. Niech przy tym słupku PSL znów będzie 17 proc. - powiedział szef PSL Janusz Piechociński. - To sukces, w który tylko my wierzyliśmy, dziękuję kandydatom i naszym wyborcom - dodał.

Zobacz też:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Wyniki wyborów. PiS wygrywa po raz pierwszy od 2005 r. PSL zdobył najlepszy wynik od 1989 r.
Zaloguj się
  • hastatrespasos

    Oceniono 1 raz 1

    www.spieprzajdziadu.com z baru CYRK APOLITYCZNY donosi o burzliwym zebraniu tam w niedzielny wieczór działaczy Ogólnopolskiego Ruchu Obrony Polskiej Demokracji. Przedstawiciele wielu miast i wsi, wszystkich kręgów społecznych i zawodowych, uchwalili następujące oświadczenie dla mediów: Nie wierzymy w żadne wstępne dane wskazujące na rzekomy triumf Bezprawia i Niesprawiedliwości. Musimy pobić kaczora, niespełnionego dyktatora Polski i kosmosu, jego własną bronią. On zawsze gdy tyle razy przegrywał oskarżał rywali o sfałszowanie wyników wyborów. Teraz też groził, że jego świńscy kontrolerzy będą manipulować w każdej komisji jej członkami, a następnie podrą głosy na kandydatów PO. Nie przyznał tego głośno, ale i tak wiadomo, iż ci szpiedzy ze SPISKU do tysięcy komisji wnieśli sfabrykowane arkusze z głosami na tych bezczelnych anarchistów z tej mafii. Nasi współpracownicy z knajpy Sępy& Nieprzyjaciele przekazali nam podsłuchane tam pogawędki kaczych tajniaków, którzy przy wódce przechwalali się, iż sami drukowali fałszywe karty z głosami na kryminalistów Bezprawia i Niesprawiedliwości. W świetle jawnych fałszerstw w urnach na masową skalę przez podwładnych Duckczyńskiego, wzywamy władze Polski do unieważnienia wyników tych wyborów. On natychmiast musi odejść z polityki, trzeba go zesłać na bezludny Srebrny Glob, a SPISEK zdelegalizować.

  • zorn.gottes

    Oceniono 3 razy 1

    z obiektywnego punktu widzenie składam pisowi gratulacje, ale to wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX