Wybory prezydenckie 2015. Late poll: Andrzej Duda wygrywa II turę. 52 proc. poparcia dla kandydata PiS

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda wygrywa II turę wyborów z poparciem 52 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. głosów. Ostateczne wyniki poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wyniki sondażowe otrzymaliśmy dzięki uprzejmości TVN24 >>>

Ostatnie sondaże nie wskazywały jednoznacznie, kto zwycięży w drugiej turze. Teraz z badania late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News wynika, że wygrał Andrzej Duda. Kandydat PiS otrzymał 52 proc. głosów, a Bronisław Komorowski - 48 proc. Przewidywana frekwencja to 56,1 proc.

Pierwsze sondaże - tzw. exit poll - wskazywały, że na Dudę głosowało 53 proc. wyborców, a na Bronisława Komorowskiego - 47 proc.Wybory prezydenckie 2015. Frekwencja wyższa niż w I turze

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że do godz. 17 frekwencja wyniosła 40,51 proc. z 30 mln osób uprawnionych do głosowania. To więcej niż w pierwszej turze - 10 maja o tej samej porze do urn poszło 34,41 proc. wyborców:Państwowa Komisja Wyborcza szacuje, że oficjalne wyniki wyborów zostaną podane w poniedziałek późnym wieczorem. Niedzielne głosowanie trwało jednak dłużej, niż zaplanowano ciszę wyborczą przedłużono do godz. 22.30w związku z ogłoszeniem półtoragodzinnej przerwy w pracy komisji obwodowej w Kowalach w gminie Skoczów. Przerwa była spowodowana śmiercią wyborcy.

Wybory prezydenckie 2015 [RELACJA MINUTA PO MINUCIE] >>>

Pierwszą turę wyborów prezydenckich dwa tygodnie temu wygrał Andrzej Duda, który zdobył 34,76 proc. głosów. Drugi był ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski, który otrzymał 33,77 proc. poparcia.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Wybory prezydenckie 2015. Late poll: Andrzej Duda wygrywa II turę. 52 proc. poparcia dla kandydata PiS
Zaloguj się
 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 19 razy 5

  no i właśnie polacy w wielkim demokratycznym zrywie kopnęli się sami w d*pę.
  ja, jak bym się nie wywijał i nie obracał, to du*a zawsze z tyłu.
  szanuję demokrację i wybór, choć moim zdaniem kiepski.
  szyjcie już burki dla kobiet i zwijajcie kasę w rulony. teraz będzie trzeba celnie rzucać na tacę. aha, i nie zapomnijcie wznosić pomniki smoleńskie i kapliczki na każdej ulicy i skrzyżowaniu. ciekawe skąd elekt weźmie teraz kasę na swoje obiecanki. ponad 200 miliardów zł.
  idę z psem.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 4 razy 4

  Jesienią trzeba całkowicie rozegrać PO. A. Duda jest w tej dobrej sytuacji, że jego kancelaria będzie wnioskować do rządu PO ustawy. Czy rząd PO będzie odrzucał ustawy przychylne społeczeństwu? Tuż przed wyborami?

 • esmeras

  Oceniono 7 razy 3

  Gratulujemy nowemu prezydentowi i gratulujemy autorowi jego sukcesu wyborczego - B. Komorowskiemu!

 • rot.leszek

  Oceniono 11 razy 3

  Ch... D... i kamieni kupa....

 • alik444

  0

  Czy Jarosław aby nie zakwestionuje wyników?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 6 razy 0

  "Ciepła Woda w Kranie"....przegrała...Ale czy "Smoleńska Wiara" oraz "Rozbestwiony Kościół"...NA PEWNO WYGRAŁY ?...Bardzo wątpliwe...

 • tom_58

  Oceniono 16 razy -2

  Nie tak dawno pisałem, że ofiarowuję moją starą taczkę ogrodową dla odchodzącego.
  Podtrzymuję to, należy mu się.
  Był to najgorszy prezydent minionego 25-lecia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX