Komentarze (560)
Mocne słowa działaczki Partii Razem: Ludzi nie obchodzi Trybunał Konstytucyjny. Państwo już dawno ich zawiodło
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • darek.1306

  Oceniono 9 razy 7

  "znalezione w sieci "Krótki wpis o apolityczności, niezawisłości i braku związków. Róża Rzeplińska i Zosia Komorowska są w zarządzie wypaśnej fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na san tylko portal „Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi. Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK. Po przegranych wyborach (prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji na której stoi prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy (zab. przed wygrana PIS). Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy niw miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi. I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat. Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.

 • Cyryl Pawel

  Oceniono 17 razy 5

  Według GUS-u mamy w Polsce przeciętne wynagrodzenie coś tam, coś tam, które od 2007 roku wzrosło o ileś tam. Tyle, że ta średnia nie bierze pod uwagę jednej trzeciej pracujących. Skoro III RP postanowiła wyrzucić ich poza nawias (bo z nimi średnia wyglądałaby ohydnie), to oni mają gdzieś co się z tą III RP dzieje. Czemu mają się czuć zżyci z "Polską", jeśli ta "Polska" sama się od nich odseparowuje i udaje, że ich nie ma? Jeśli "Polska" uważa, że dzieje jej się krzywda, niech się bije. Dla jednej trzeciej mieszkańców to nie ich cyrk i nie ich małpy.

  Zbudowano kraj, który jest obcy połowie obywateli, po co mają głosować i dlaczego akurat na takich, którzy wyrzucają ich poza nawias?

 • zabojstwo

  Oceniono 39 razy 5

  takiej polsce, zbudowanej przez PO, życze zeby ją szlag trafił. i to jak najszybciej.

  Pracujący na umowie śmieciowej

 • zibi1010

  Oceniono 4 razy 4

  Głupia pindo, jesli pisdzielcy zawlaszcza CALE PANSTWO, a odpór poki co moze dac tylko!!! TK, to do konca swiata nie wygrzebiemy sie juz spod kaczego gówna - wie o tym kazdy pisdzielec i dlatego tak zajadle niszcza Trybunal

 • 123waz

  Oceniono 4 razy 4

  Partia Razem to najwieksza pomyłka tych wyborów, to pupile onetu i wyborzcej i mediów,którzy świadomie promując tego sepleniaka Zandberga ,przez 3 dni non stop przed wynborami doprowadzili do wyeliminowania lewicy z ejmu i samodzielne rzady PISu.

 • balickizbalic

  Oceniono 6 razy 4

  Tak teraz wygląda nowoczesny patriotyzm polskiej lewicy. Jak nam czegoś nie załatwili, to niedobrzy i źli. Można usunąć i zniszczyć. Jak daleko w ten sposób zajść? Przecież to kompletny prymityw.

 • fankover

  Oceniono 8 razy 4

  Ludzi nie obchodzi? Kolejne ughrupowanie po PISie wiele lepiej co mnie obchodzi a co nie.

 • anty-oszolom

  Oceniono 6 razy 4

  Mnie obchodzi TK. A jestem tak samo człowiekiem i obywatelem RP. Jeżeli pis zawłaszczy TK, tak jak zawłaszczył sejm, senat, łamiąc wszelkie swoje oczekiwania wyrażane wobec mających władzę przez ostatnie 8 lat, to kto odrzuci głupoty łamiace konstytucję, uchwalane przez tych oszołomów?

 • fackir

  Oceniono 6 razy 4

  liberałowie zamiast walczyć wściekle woleli wyjść. wyobraźmy sobie jak by utrudnili życie Pisowi gdyby każdy z nich zabrał głos ... Kaczynski naprawdę może być uchachany mając taka opozycję.

 • magnusg

  Oceniono 20 razy 4

  Nareszcie konczy sie ta syfiasta III RP stworzona podczas libacji alkoholowych w Magdalence z jednym celem-ochraniac komunistycznych zbrodniarzy

 • 66kropek

  Oceniono 12 razy 4

  Tutaj zupełnie się zgadzam, większość ludzi widząc to mielenie na temat TK przestawia sobie telewizje( ci co jeszcze oglądają) na Comedy Central na przykład.

 • alexcomp

  Oceniono 3 razy 3

  Po raz pierwszy od kilkunastu lat widzę, że nie zmarnowałem głosu, gdyż właśnie na Panią Marcelinę głosowałem. Po raz pierwszy zresztą - od czasu słynnego głosowania do sejmu pierwszego "niekontraktowego", oddawałem głos nie jako "mniejsze zło", czy przeciwko złu, tylko na dobro i z nadzieją na lepsze jutro. I nie oszukałem się, mimo tego iż "Razem" nie weszło do sejmu, robi więcej niż pseudo opozycja w najwyższej izbie. A PIS? Nie zniszczyło nas 300 lat zaborów, to i cztery lata wytrzymamy. Ci idioci sami nacisnęli już czerwony guzik, a czas tyka.

 • praskiso

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko, że bez konstytucji daleko nie zajedziemy. Pani mądralińska - będzie jeszcze gorzej dla szarego obywatela.

 • zdanowicz

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy te mądre słowa dotrą do PO PiSu, POlitycy to banda zakłamanych karierowiczów z garstką zapleśniałych POplecznikow.

 • jakub.gaw

  Oceniono 5 razy 3

  Przekaz troszkę jak z tego dowcipu o dwóch fizykach w balonie.
  A warto angażować się w bieżące sprawy - Razem, PO, wyborcy PiS.., i nie tylko partie; każdy na miarę swoich możliwości. Choćby po to by nie zostawiać ludzi sam na sam z jedynym słusznym przekazem rządzących.
  Sędzia Trybunału rzeczywiście nie popilnuje dzieci w przedszkolu, wyngla też nie przywiezie.
  Jest częścią niedoskonałego systemu przeszkadzającego. Nudna jak flaki walka na paragrafy. Są też możliwe alternatywne systemy zabezpieczeń, ale ich podstawowa wada to generowanie dużej ilości pomników, miejsc pamięci i pytań maturalnych.

 • pieknestraszydlo

  Oceniono 5 razy 3

  ,,Państwa nie było, gdy pracodawca nie wypłacał pensji, zatrudniał na czarno albo na śmieciówce. Ludzie nie będą bronić państwa, które ich nie broniło.."
  To prawda, ale nie jest prawdą to , że ludzi nie obchodzi TK. Obchodzi i to bardzo. I dlatego pod Sejmem dzisiaj nikt nie protestuje. Zrozumcie to w końcu.

 • joannanova

  Oceniono 7 razy 3

  Tępy rewanżyzm. Gratulacje panno Razem...

 • franko66

  Oceniono 3 razy 3

  Chołota tylko nie jest zainteresowana tym co ten rząd wyprawia a szczególnie z Trybunałem Konstytucyjnym.Dlatego wybrali to bagno bo tylko 500 zł najważniejsze którego i tak dostanie garstka a resztę zrobili w trąbę.

 • tomus60

  Oceniono 7 razy 3

  Prezes Trybunału Konstytucyjnego zwrócił się do premiera z wnioskiem o informację, jakie koszty poniósłby budżet w przypadku stwierdzenia niekonstytucyjności zapisów ustawy o zmianach w OFE. Od kiedy sędziego interesuje ile może kosztować przestrzeganie prawa. To tak jakby pytać złodzieja na ile wycenia możliwość odpracowania wyrządzonej szkody.

 • pachikun

  Oceniono 5 razy 3

  No wreszcie prawdziwie trzezwe slowa, Ludzi, przepraszam gowno obchodzi jaki TK, niektorzy nawet nie bardzo orientuja sie co to w ogole jest. Ludzi obchodzi 5oo zl na dziecko, oraz to zeby nie bylo islamistow w kraju oraz leki za darmo od 75 roku zycia tak jak powiedzial PIS. Jesli PIS to zrealizuje to bedzie mial mocne poparcie wsrod spoleczenstwo. Liberalowie olewali ludzi i masjtrowali przy tymze TK bo tak im sie skladala a podniesli kzyk jak PIS zaczal robic to samo. PO to skonczona formacja polityczna odpowiedzialna za to ze bedziemy mieli pod przewodnictwem PIS taki PRL-bis tylko ze bez komunistow.

 • Robert Jacek

  Oceniono 7 razy 3

  Ludziom się tylko wydaje, ze to państwo ich zawiodło. Dopiero za obecnej władzy zrozumieją co to zawód, ale wtedy będzie za późno.
  Nawiasem mówiąc, obywatele mają tyle oczekiwań i oskarżeń wobec władzy, tylko że co oni sami zrobili dla kraju? Jest w Polsce garstka ludzi, którzy poza płaceniem podatków angażują swój prywatny czas np. w rozwój lokalnej społeczności, trzeciego sektora itp, ale to tylko garstka. Większość to złodzieje i kombinatorzy, którzy zachowują się niczym pasożyty pożerające swojego żywiciela.

 • honorny

  Oceniono 7 razy 3

  Znakomita diagnoza. Trafiona w dziesiątkę. Generalnie ludzie mają w tyle prawo, które jest restrykcyjne tylko wobec maluczkich. Spora część z niecierpliwością czeka na igrzyska na miarę walk gladiatorów, gdzie poleje się krew byłych dygnitarzy. A większość ma to wszystko po prostu w głębokim poważaniu. Taki jest stan świadomości społecznej, czy to się komuś podoba, czy nie. Świadomości wykreowanej przez dotychczasowe elity.

 • a.ba

  Oceniono 5 razy 3

  Trybunał już od dłuższego czasu działał w interesie rządu a nie obywateli. Orzekane w stylu "skarb państwa na to nie stać" ale jak po odpadło i rządzi "obcy rząd" to już np. kwotę wolną od podatku można zaskarżyć.
  Nic to 'wyreguluje' się skład i TK bedzie orzekał po staremu - zgodnie z interesem rządu.

 • grosz-ek

  Oceniono 3 razy 3

  A zaczęło się od głupiego, nie do końca zgodnego z konstytucją, wpisu w ustawie o przyjęciu ślubowania przez Prezydenta, jak gdyby nie mogło tego zrobić Zgromadzenie Ogólne TK. Taka pierdółka, a jakie robi problemy.

 • jan kowal

  Oceniono 5 razy 3

  Już druga rozsądna osoba z partii RAZEM, no właśnie gdzie jest prawo jak są osobom wysyłane wyroki zaoczne przez e-sądy, gdzie jest prawo jak komornicy i inni windykatorzy ściągają ludziom nienależne długi, gdzie jest państwo jak Urzędy Pracy to fikcja (gdzie grają sobie w internecie lub bawią się internetem) a dają adres do pośredników pracy którzy oferują śmieciowe zatrudnienie, O wiele więcej aż mi się pisać nie chce. Ale tak trzymajcie partio Razem a zdmuchniecie z powierzchni ziemi te wszystkie niby lewicowe, zielone, kobiece, genderowe partyjki

 • axa1920

  Oceniono 5 razy 3

  Młoda socjalistko! Masz rację, że Państwo niedostatecznie dbało o prawa młodych,
  lecz przyjmij do wiadomości, że brak Trybunału Konstytucyjnego niedługo może uniemożliwić takim jak ty wypowiadanie się na temat tego państwa a wam zabronić jakiejkolwiek działalności. Już to przerabialiśmy za PRL, który zbliża się ponownie w zawrotnym tempie.
  Rządzą nami ludzie, którzy znają tylko PRL!! Jeden naród,jedna partia, jeden wódz!

 • barbarakoss

  Oceniono 21 razy 3

  Droga Pani,
  Wiem, ze lewiciwosc pogladow kaze dbac przede wszystkim o tzw. zwyklych ludzi. Wiem, ze PO wiele rzeczy spaprala. Tyle ze moglo byc znacznie gorzej, np. moglo nie byc zadnej pracy albo alternatywa - smieciowki.
  Mozna sie z tym nie zgadzac, oczywiscie. I moga ludzi nie beda obchodzic jakies
  lesne dziadki z TK, ale to oznacza tylko tyle, ze nie rozumieja konsekwencji obecnej sytuacji. Wydaje mi sie, ze Pani tez nie rotumie.
  Mozna to porownac do sytuacji, gdy czlowiek obrazi sie na dentyste, bo mu spapral troche plombe i w dodatku troche bolalo, wiec poszedl do kowala.
  Zycze powodzenia.

 • masofrev

  Oceniono 9 razy 3

  Czyli wg Pani Marceliny państwo i jego instytucje potrzebne nie są... Czy nie to samo mówi Korwin? Zatem dzięki błyskotliwości Pani Marceliny skrajny liberalizm połączył się ze skrajnym socjalizmem...

 • cinexoi

  Oceniono 13 razy 3

  Szanowni postsocjaliści, jak zostanie wprowadzony zakaz działania partii lewackich, do której z automatu zostaniecie zaliczeni na Konwentyklu Nieomylnych, to zauważycie, że Trybunał was jednak interesuje.
  Ale to będzie po przysłowiowych ptokach.

  Póki co szykujmy się na jazdę samochodem bez hamulca.

  Zwykle taki samochód zatrzymać można na przeszkodzie terenowej, rzadziej udaje się "hamowanie silnikiem", który przy tym można zarżnąć.

 • jnd

  Oceniono 17 razy 3

  Nowoczesna jest tylko z nazwy. Obrona tego burdelu prawnego jaki nam zostal po poskomunie jest dzialanien nie koserwatywnym a zachowawczym i obrona jeszcze przywilejow i interesow pozostalych po tamtym bardzo nieludzkim systemie. Sedziow zadko ogladamy w telewizji, ale tych co slyszalem to moge powiedziec, ze sa bardziej ortodoksyjni niz obecny Papierz . A jest wiele przepisow, ktore zostaly po postkomunie, ktore sa bardzo niesprawiedliwe dla zwyklych obywateli a kodeks wykroczen jest z systemu policyjnego bardzo ostatnio zaostrzony przez PO.

 • ohayoo

  Oceniono 27 razy 3

  tyleż mocne co prawdziwe - Tuskolandia vel II PRL zwana też III RP dla większości obywateli to państwo bezprawia gdzie żyją równi i równiejsi i jeszcze ci ponad prawem. nie jest to Rosja, ale bliżej jej do Rosji niż Europy Zachodniej. widać jako hołota obsiadła stołki po 1989 r. i zawłaszczyła państwo. to nie jest miejsce do życia.

  nikt nie będzie bronił TK, wymiaru sprawiedliwości, administracji - dla zwykłego Polaka to część aparatu opresji, który chroni silnych, a gnębi słabych.

 • kocurimysza

  Oceniono 11 razy 3

  No wlasnie , kazdy zwykl obywatel ma gdzies ten kraj politykow i caly skorumpowany rzad z jego Sprawiedliwoscia I CALYM SEJMEM WRAZ Z SENATEM .

 • maura4

  Oceniono 15 razy 3

  Sprawiedliwość ludowa pachnie chyba komunizmem. Niech toś mnie oświeci, bo nie jestem biegła w tym temacie.
  Czy społeczeństwo polskie mogłoby się zmienić ? "Trzeba by zrobić rewolucję francuską, wymordować kilka bogatych rodów, wywiesić na latarniach kilkudziesięciu biskupów, to byłoby inne. To jednak już jest niemożliwe." Gdzieś to niedawno czytałam.
  Nie wiem teraz czy to niemożliwe. Pewnie tylko kto inny, niż wymienieni może oddać głowę.

 • krebs06

  Oceniono 2 razy 2

  Za 4 lata będziesz śpiewać w pisowskim chórze.

 • bera12

  Oceniono 8 razy 2

  "Wszyscy ci, którzy teraz krzyczą, że zabierają nam wolność, że niszczą demokrację"
  Ja krzyczę ,jesteście strasznie ograniczeni partio Razem, na siłę chcecie się odróżnić od reszty. Przypominam Pani słowa wiersza Władysława Broniewskiego.
  Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli,
  ale krwi nie odmówi nikt:
  wysączymy ją z piersi i z pieśni.
  Cóż, że nieraz smakował gorzko
  na tej ziemi więzienny chleb?
  Za tę dłoń podniesioną nad Polską -
  kula w łeb!
  Znaj proporcje partio Razem i wyczuj, kiedy należy walczyć o skibę chleba, a kiedy trzeba walczyć o wolność.

 • annnaaaaa

  Oceniono 14 razy 2

  Odpowiadając na pytanie jako liberał... Ja pracowałam w kilku miejscach na różnych formach zatrudnienia. Nie miałam specjalnie czasu chodzić i marudzić jak wszyscy są źli i mnie oszukują. Przyznam raz nie dostałam wynagrodzenia. poszłam do sądu i odzyskałam pieniądze.
  Pozdrawiam wszystkich którzy myślą że bez własnego wysiłku dostaną coś za darmo i tak zwane Państwo, bez względu na to kto nim rządzi, coś im da.

 • arcanuss86

  Oceniono 10 razy 2

  To ma być ta nadzieja polskiej lewicy? Boże... aż strach się bać. Mam pytanie do paniusi ignorantki. Jeśli tak ją wali Trybunał, to do kogo poleci z płaczem, kiedy Kaczysław zdelegalizuje jej partię i zabierze subwencję? Rozumiem, że będzie siedzieć cicho, bo przecież "zwykłych Polaków" nie obchodzi jakaś tam partia, tylko praca i środki na codzienne utrzymanie.

 • xav_w

  Oceniono 20 razy 2

  Skąd partia Razem, na którą nikt nie głosował, może widzieć, czy ludzie zostali zawiedzeni, czy nie? W kraju, gdzie co druga osobą ma samochód, każdy ma komórkę, centra handlowe pękają w szwach, kraj się rozwija, 80% jest zadowolonych z życia, kto jest tak naprawdę zawiedziony?

 • Grzegorz Ściema

  Oceniono 18 razy 2

  Ponieważ Pani Marcelina jest chyba zbyt młoda by to pamiętać więc informuję Panią Marcelinę Pana Adriana i innych że w Polsce i kilku innych krajach panował przez wiele lat ustrój w którym to władza DAWAŁA PRACĘ BUDOWAŁA MIESZKANIA, DECYDOWAŁA O WYSOKOŚCI ZAROBKÓW I CENACH W SKLEPACH
  Niestety ten ustrój upadł gdyż po pierwsze ludzie go nie chcieli a po drugie i najważniejsze ZBANKRUTOWAŁ i dziś kraje w których systemu o który Państwo walczycie nigdy nie było są dużo bogatsze od Polski.
  Więc nie tędy droga.

 • kozina11

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli co, w du.. mieć to co się dzieje, bo Państwo o nas nie dbało i ciepełka nie zapewniało? Z pewnością będzie lepiej jak politycy będą poza wszelką kontrolą i będą sobie robić co im pasuje. Jak sprawy zajdą tak daleko, że np. Partia Razem zniknie z mediów, bo ich tam nie wpuszczą, to będzie płacz, tylko że trochę za późno. A sami powinniście pamiętać, że jeden występ (dobry) P. Zandberga poprowadził Was z totalnego cienia. Postarajcie się spojrzeć trochę dalej w przyszłość i zastanówcie się, co jest ważniejsze obrazić się o to co było, czy myśleć o tym co może być.

 • micant45

  Oceniono 8 razy 2

  A wy socjaliści gdzie byliście, jak po demontażu wolnorynkowej "Ustawy Wilczka" zaczęły się pojawiać wszystkie wymieniane przez was patologie? Gdzie byliście, jak coraz bardziej gwałtowne podnoszenie płacy minimalnej zaczęło powodować coraz większą ilość umów śmieciowych i coraz wyższą stopę bezrobocia rejestrowanego, szczególnie wśród młodych ludzi?

 • y.y

  Oceniono 14 razy 2

  Proponuję Pani Działaczce wypowiadanie się w swoim imieniu, a nie "ludzi", jeżeli chce, żeby ktoś ją odbierał poważnie.

 • tbgmbx

  Oceniono 3 razy 1

  "Państwa nie było, gdy pracodawca nie wypłacał pensji, zatrudniał na czarno albo na śmieciówce." - I to mówi lewicowiec??? A związki zawodowe to co? Lewica nie uznaje związków zawodowych? Tylko państwo? Zajmijcie się kochani trochę robotą związkową, to może pracodawcy będą wypłacać, nie będą zatrudniać na czarno i na śmieciówki!

 • cracovia.figiel

  Oceniono 1 raz 1

  Państwo Polskie rządzone przez PO to ch... dupa i kamieni kupa - jak twierdził jeden uczony.

 • 01kotek01

  Oceniono 1 raz 1

  Michnikoidy skończą się wam konktrakty, dotacje nadane przez PO z pieniędzy podatnikow, to będziecie inaczej śpiewać, już ponoć jedziecie na stratach i zatrudniacie ludzi na śmieciowkach.
  Wasze ryje są odrąbywane siłą od koryta to kwiczycie i jeszcze do tego kwiku solidarnego wzywacie tych, ktorzy z tym korytem nie mieli niczego wspolnego ?!
  Jeleni szukacie, tłuste chrum, chrum...
  Kwi, kwi, kwi, kwi...

 • pam_pa_ram_pam

  Oceniono 3 razy 1

  Cóż, nie da się ukryć, że dziewczyna ma sporo racji. Kapitaliści (czyli liberałowie gospodarczy - połowa z nich to fanatyczni katolicy, pozostałym jest wszystko jedno, byle mogli prowadzić wyzysk pracowników i żyć w luksusie) skutecznie zniechęcili ludzi pracy do słowa "liberalizm".
  Teraz wrzeszczą, że krzywda się dzieje. Trochę to przypomina Rokitów wołających "Niemcy nas biją" do PT Rodaków w samolocie, gdy ci wiedzieli doskonale, że żona Rokity to Niemka, a i nie mieli powodu kochać pp. Rokitów i za opóźnienie lotu, i za "całokształt" działalności JMR.

 • drakaina

  Oceniono 1 raz 1

  Razem dzielnie współufundowała nam powrót PiS do władzy, więc może zaczęłaby myśleć o budowaniu zgody narodowej po stronie opozycji, a nie o dalszym jątrzeniu? Czysto teoretycznie jestem potencjalnym wyborcą Razem, ale każdy ich kolejny ruch, każda wypowiedź coraz bardziej mnie do nich zniechęca. Może dlatego, że pomimo pracowania za śmieciowe pieniądze w najbardziej niedofinansowanej budżetówce czyli nauce (o której Razem też niezbyt pamięta), jednak uważam, że od mojej pensji ważniejsza jest obrona liberalnej demokracji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX