Jakie zmiany czekają media publiczne? ''Będzie rzeź''. Giełda nazwisk: we władzach dziennikarki TV Republika i... Jacek Kurski

Dziś wieczorem Krzysztof Czabański ma przedstawić założenia przygotowywanej przez PiS ustawy medialnej. W gazetach spekulacje, kto będzie rządził mediami publicznymi. Na giełdzie nazwisk m.in. Jacek Kurski, Katarzyna Gójska-Hejke, Anita Gargas.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Osobą odpowiedzialną za przekształcenie mediów publicznych jest Krzysztof Czabański. Dziś wieczorem w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich ma przedstawić założenia ustawy medialnej pisanej przez PiS.

Zmiany, zmiany, zmiany

Co już wiemy? Na pewno będą zmiany. Czabański zdradzał w wywiadach (m.in. dla "Gościa Niedzielnego), że media mają być "narodowe" i nie widzi w mediach publicznych miejsca dla "współpracowników służb specjalnych państwa totalitarnego" i dla tych którzy "pomylili zawód dziennikarza z pracą politycznego agitatora".

- Wyborcy informowali mnie, że mają już dosyć Tomasza Lisa, Beaty Tadli i Piotra Kraśki -czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" wypowiedź Czabańskiego.

Lis bez kontraktu

Pierwsze ruchy już wykonano - firmie producenckiej Lisa, która przygotowuje jego program "Tomasz Lis na żywo", nie przedłużono kontraktu, który kończy się w grudniu. Wczoraj prawicowe media pisały w triumfalnym tonie, że z TVP pożegna się też Piotr Kraśko, szef "Wiadomości".

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że miałaby zastąpić go Dorota Gawryluk. Dziennikarka nie chciała "plotek" komentować.

Spekulacje na temat odejścia Kraśki dementowała rzecznika TVP. - To spekulacje nie mające pokrycia w rzeczywistości - powiedziała branżowemu portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Gieros-Brzezińska.

Kto zrobi "uczciwe media"?

Jak pisze "GW" na czele TVP mają stanąć ludzie "uczciwi i profesjonalni'. Prezesem Telewizji Publicznej miałby zostać Jacek Kurski (dziś wiceminister kultury), TVP 1 - Anita Gargas, a TVP Info - Katarzyna Gójska-Hejke.

"Dziennik" z kolei wymienia pojawienie się w telewizji Małgorzaty Raczyńskiej, Iwony Schymalli i Marcina Wolskiego.

"Obejdą się z nami brutalnie"

A w radiu? Tutaj pojawiają się nazwiska Krzysztofa Skowrońskiego (szefował już "Trójce" za czasów rządów PiS) oraz braci Karnowskich. Plotkuje się, że propozycję otrzymał Igor Janke, ale ofertę miał odrzucić.

Jeden z radiowych dyrektorów mówi w rozmowie z "Dziennikiem". - Na pewno obejdą się z nami brutalnie. Pytanie tylko, w jakim stylu, czy wrócimy do retoryki "wyrzucania złogów gierkowskich" czy pożegnamy się kulturalnie - dodaje. Na korytarzach szepcze się, że ''będzie rzeź''.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (490)
Jakie zmiany czekają media publiczne? ''Będzie rzeź''. Giełda nazwisk: we władzach dziennikarki TV Republika i... Jacek Kurski
Zaloguj się
 • dr.seks

  Oceniono 125 razy 107

  noooooooo, panie Gardias i Hejke to orlice niezależnego, uczciwego, obiektywnego i profesjonalnego dziennikarstwa, więc telewizja publiczna nareszcie będzie taka jakiej życzy sobie prezes Jarek...

 • naciskam_na_laptop

  Oceniono 105 razy 89

  Podstawowym zajęciem tak zmajstrowanych "wolnych i uczciwych mediów" będzie kontemplacja bełkotu kartoflanych wywłok, szerzenie piskultury na poziomie parafialno-diecezjalnym i oczywiście magazynowanie i preparowanie kłamstw, nienawiści i szczucie naiwnych ludzi przeciw sobie. Obserwujemy właśnie jak z mediów publicznych tworzy się jeden wielki dom publiczny zarządzany żelazną ręką przez herszta wszystkich hersztów.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 94 razy 70

  Wolski..Wolski Marcin....
  to ten?
  "W latach 1975–1981 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, od 1980 był sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu III PR"
  Jeszcze Wolska nie zginęła......to o jego żonie?

 • makariusz

  Oceniono 63 razy 53

  Ciekawe że Jaruś który tak wystrzega się komuny i agentów, weryfikuje ich wszystkich poprzez teczki SB itp. pod swoje skrzydła przyjął jawnych wrogów Solidarności, KOR-u i opozycji - byłych prokuratorów, sekretarzy, członków PZPR. Nawróceni ?

 • haritka

  Oceniono 50 razy 42

  Jak TVP Info będzie jak program pani Hejke"Kulisy manipulacji"z TV Republika to doprawdy jest to prawdziwe dziennikarstwo. To masakra fachu dziennikarskiego.

 • makariusz

  Oceniono 47 razy 39

  To będzie tuba propagandy sukcesu PIS i jedynie słusznej moralnie linii narodowej. Na szczęście jeszcze ostaną się media prywatne, ale już są zapowiedzi że dążyć będą do odebrania im koncesji lub jej ograniczenia. PRL - bis w wydaniu prawicowym PRLCH czyli Polska Rzeczpospolita Ludowo-Chrześcijńska

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 44 razy 36

  Pan Krzysztof Czabański.:
  . W latach 1967–1980 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
  I ten gościu teraz jest na topie?
  Dlaczego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX