Wielowieyska drugi raz mówi TVP "nie". I znów: nie mogę przyjąć tej propozycji

Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", poinformowała, że ponownie odrzuciła propozycję prowadzenia programu w TVP. To jej sprzeciw przeciwko temu, co dzieje się w mediach publicznych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziennikarka "GW" i jedna z prowadzących Poranek Radia TOK FM zakończyła właśnie współpracę w TVP - jej sobotni program "Pointa" był nadawany tylko do końca stycznia. Wielowieyska podkreślała, że nie została zwolniona - jak wielu innych dziennikarzy - tylko sama podziękowała za współpracę, bo nie zgadzała się z polityką kadrową i masowym zwalnianiem dziennikarzy, którzy nie zaszli za skórę nowej władzy.

Dziś Wielowieyska napisała na Facebooku, że prezes TVP Jacek Kurski złożył jej kolejną propozycję prowadzenia programu podobnego do tego, jaki ma Jan Pospieszalski (chodzi o program "Bliżej" - red.).

Również odmówiła. Argumentacja? Ta sama. - Nie mogę przyjąć tej propozycji, bo nie mogę zaakceptować tego, co dzieje się w telewizji publicznej, o czym już pisałam wcześniej. "Wiadomości" są nastawione głównie na obronę najbardziej wątpliwych projektów rządowych i atakowanie wszystkich tych, którzy rząd krytykują. Uważam, że "Wiadomości", za czasów Piotra Kraśki, były o wiele bardziej wyważone - napisała dziennikarka.

Dodała, że "boli ją, że w Polsce jest łamana konstytucja i telewizja publiczna firmuje to bez żadnych zastrzeżeń". - To jest sytuacja bezprecedensowa w wolnej Polsce po 1989 roku. Ten spór wykracza poza zwykłe spory środowiskowe czy partyjne. To jest spór fundamentalny o kształt demokracji w Polsce, o to, jak daleko może się posunąć władza. I ja nie chcę w tym sporze stać obok tych, którzy konstytucję łamią lub to gloryfikują - pisze dziennikarka.

Prezes TVP Jacek Kurski złożył mi bardzo ciekawą ofertę prowadzania programu autorskiego w TVP Info, dokładnie takiego...

Posted by Dominika Wielowieyska on 1 luty 2016
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (559)
Wielowieyska drugi raz mówi TVP "nie". I znów: nie mogę przyjąć tej propozycji
Zaloguj się
 • homo-homini-lupus

  Oceniono 288 razy 206

  "Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", poinformowała, że ponownie odrzuciła propozycję prowadzenia programu w TVP" więc program będzie bez niej. No i nikt z GW potem nie będzie miał prawa narzekać, że został pominięty.
  I tyle.

 • euro67

  Oceniono 319 razy 205

  W takim razie przestan szczekac paniusiu ze w TVP nie ma miejsca dla POlitycznych lemingow!

 • malgorzatagorska

  Oceniono 188 razy 180

  Celem obecnej opozycji współdziałającej z Niemcami i Brukselą przeciwko polskiemu rządowi jest wprowadzenie w Polsce niemieckich standardów, w tym :

  - c e n z u r y i blokowania swobody wypowiedzi. Cenzura w niemieckich mediach jest od dłuższego czasu stałym elementem życia społecznego i politycznego w Niemczech. Oprócz cenzury występuje silne sterowanie mediami, uniemożliwiające swobodę wypowiedzi i dyskusji w najżywotniejszych sprawach niemieckiego społeczeństwa. Przede wszystkich w kwestii polityki imigracyjnej i przyszłości Niemiec. Cenzura jest coraz silniejsza i będzie coraz większym problemem nie tylko w Niemczech, ale i w innych krajach 15-tki.
  - a u t o r y t a r y z m u i niszczenia podmiotowości społeczeństwa, albowiem decyzje w sposób zasadniczy reorientujące niemieckie społeczeństwo są podejmowane w sposób hegemoniczny i wbrew temuż społeczeństwu.

  DEMOKRACJA W NIEMCZECH JEST W OSTRYM KRYZYSIE I JEST DE FACTO ZAGROŻONA z powodu cenzury i ograniczenia wolności słowa,
  ale jej model jest modelem polskiego i europejskiego mainstreamu, modelem docelowym Gazety Wyborczej oraz PO i Petru.

  A w demokratycznej Francji cały czas mamy stan wyjątkowy … jak się to ma do demokracji?.

 • ergosumek

  Oceniono 178 razy 158

  Panie prezesie Kurski od telewizji publiczno-patriotyczno-państwowej!
  Dziś 1 lutego, rocznica słynnego, udanego zamachu Armii Krajowej na kata Warszawy Franza Kutscherę, 1 lutego1944r w Warszawie..
  Mamy świetny film "Zamach" o tym zdarzeniu, pasuje jak ulał, dziś powinien być puszczony, sprawdziłem wszelkie kanały: ni ch.....a!
  Dobry film, świetni aktorzy, Wojciech Siemion, Mikulski - Kloss, Kłosowski - Maliniak itd.
  Czy w Rzeczpospolitej obowiązuje antypolski index filmorum prohibitorum?

  Ale to nie koniec.

  Zamiast "Zamachu" w telewizji publicznej, na kanale Stopklatka, należącym do Agory, akurat dziś, w rocznicę zamachu na Kutscherę pokazują co?
  Pierwszy odcinek niemieckiego, antypolskiego, propagandowego, zakłamującego historię gniota "Nasze Mamusie, nasi tatusie"!

  Panie Kurski, hańba okrywa publiczną telewizję i ta hańba obciąża także, a może przede wszystkim Pana.

 • jnd

  Oceniono 187 razy 155

  No bo by ja wyrzucili z GW, gdyby przyjela propozycje.
  Nawet jak konstytucha glupia, to ja trzeba przestrzegac, nie mozna zmienic bo takie gnojki jak w PO to nie zgodza sie na nic bo rzucanie klod pod nogi Polsce mysla ze im posluzy, a za 4 lat nie bedzie ich w sejmie ani w we wladzach lokalnych jak beda tak glupio i egoistycznie postepowac jak z TK, a ci zKOD beda sie wstydzic pokac na ulicach bo beda wygladac jak ostatni kretyni. A konstytucja glupia i defakto to straszne swinstwo ta konstytucje bo konserwuje skrajnie durny system prawny w polsce, bardzo niedobry dla przecietnego obywatela, bo jest rodem z panstwa totalitarnego i policyjnego jakim byl PRL.
  Ci co tak bronia tego sytemu to obrzydliwe gnojki i najczesciej prawnicy,przestepcy w bialych kolnierzykach i garniturach.

 • ssz-tokfm

  Oceniono 219 razy 65

  Dobrze pamiętam czasy komuny i podział na "onych" i "naszych". Taki prosty, czarno-biały podział. I teraz robi się tak samo "łatwo". Kolaboranci będą się zeszmacać w TVP-PiS a cała reszta nawet nie będzie musiała się specjalnie wysilać, by zdobyć szacunek myślącej części społeczeństwa, wystarczy trzymać się od "nowych komuchów" z daleka - brawo pani Dominiko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX