Juszczenko rozpoczyna kampanię. Z poparciem zaledwie 5 procent

Wiktor Juszczenko rozpoczął oficjalnie swoją kampanię wyborczą. Prezydent jest zadowolony ze swojej pierwszej kadencji i obiecuje kontynuowanie swoich dążeń do zbliżenia z Zachodem.
W programie Wiktora Juszczenki czytamy, że jeżeli zostanie on wybrany na drugą kadencję, Ukraińcy będą bez wiz jeździć do państw Unii Europejskiej. Prezydent jest też przekonany, że w przyszłości Ukraina wejdzie do Wspólnoty. W czasie konwencji wyborczej Wiktor Juszczenko powiedział, że Ukraińcy nie powinni tracić nadziei, że ten cel zostanie osiągnięty. Dodał, że droga do Unii "nie jest posypana cukrem, a jest tam wiele igieł". - To polityka reform i samodoskonalenia - zaznaczył.

Prezydent powiedział też, że Ukraina powinna naśladować swoich sąsiadów, Polaków i Rumunów, Węgrów i Słowaków, którzy weszli do NATO.

Wierzy zwycięstwo. Mimo pięciu procent poparcia

Poparcie dla Wiktora Juszczenki sięga obecnie 5 procent. Prezydent wielokrotnie powtarzał, że wierzy w swoje zwycięstwo. Jego kampania wyborcza prowadzona jest jednak dość oszczędnie. Konwencja była transmitowana jedynie przez państwowy pierwszy program telewizji cieszący się umiarkowaną popularnością wśród widzów. Można ją było także obejrzeć na wielkim ekranie na Placu Niepodległości. Zorganizowany z wielkim rozmachem wiec wyborczy Julii Tymoszenko był transmitowany przez kilka kanałów podobnie, jak znacznie skromniejsza konwencja Wiktora Janukowycza.

DOSTĘP PREMIUM