Zmarł 27-letni ksiądz, chory na grypę A/H1N1

Zmarł 27-letni ksiądz Piotr, który był chory na grypę A/H1N1. Mężczyzna w ciężkim stanie przebywał na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim. Chorego nie udało się uratować, mimo zastosowania bardzo drogiego leczenia.
Grypa - ważne pytania>>

27-letni ksiądz od ponad tygodnia leżał w ciężkim stanie w szpitalu w Gorzowie. To dziesiąta osoba, która zmarła po zarażeniu wirusem nowej grupy. Tak, jak w przypadku innych ofiar, problemem nie był sam wirus A/H1N1. Wszystkie osoby cierpiały dodatkowo na poważne schorzenia. W przypadku księdza Piotra mówiło się o ogólnoustrojowym zakażeniu organizmu.

Wczoraj informowano o trzech osobach zarażonych wirusem nowej grypy, które przegrały walkę z chorobą.

Grypa w lubuskim

Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że w województwie lubuskim jest 10 potwierdzeń zachorowania na nową grypę. 9 osób leczonych jest w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie, jedna zaś ambulatoryjnie.

Nadzorem epidemiologicznym objęto 48 osób, w tym 15 z objawami grypopodobnymi. Od początku trwania pandemii grypy do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie wpłynęło łącznie 19 informacji o zachorowaniu na nową grypę. Nadzorem epidemiologicznym objęto 250 osób z najbliższego otoczenia chorych.

DOSTĘP PREMIUM