Tomasz Nałęcz kandydatem na prezydenta

SdPl i Partia Demokratyczna wystawią w wyborach na prezydenta prof. Tomasza Nałęcza - donosi "Polityka". W rozmowie z nami polityk potwierdził tę informację.
Jak się dowiedzieliśmy, oficjalne prof. Tomasz Nałęcz ogłosi dziś o godzinie 14:00, że wystartuje w wyborach. Będzie to pierwszy polityk, który ogłosi swój start. Popierają go: Socjaldemokracja Polska i Partia Demokratyczna. Partie te - zdaniem "Polityki" - liczą jeszcze na wsparcie ze strony m.in. Stronnictwa Demokratycznego, Partii Kobiet i... SLD.

- Chcemy jednego kandydata centrolewicy, który byłby w stanie zagospodarować elektorat na lewo od Platformy. W ten sposób wyciągamy przyjazną rękę w stronę SLD. Bo jeśli nie będziemy mieli jednego kandydata, wszyscy przegramy - mówi jeden z działaczy PD.

Tomasz Nałęcz jest profesorem historii na Uniwersytecie Warszawskim. Należał do PZPR, SdRP, UP a teraz jest działaczem SdPl. Był dwa razy posłem. W Sejmie IV kadencji był wicemarszałkiem. Przewodniczył też obradom komisji ds. afery Rywina. W ostatnich eurowyborach bezskutecznie ubiegał się o mandat z list Porozumienia dla Przyszłości.

Czy prof. Tomasz Nałęcz osiągnie sukces w wyborach?

DOSTĘP PREMIUM