Minister zdrowia jest "nieczuła" na Kochanowskiego

- Biorę pewną odpowiedzialność za to i nie zmieniam swojej strategii. Jestem nieczuła na te wszystkie próby nacisku, których nie chcę komentować - mówi Ewa Kopacz. To komentarz minister zdrowia do informacji o wniosku złożonym przeciw niej do prokuratury przez rzecznika praw obywatelskich
Rzecznik Praw Obywatelskich domaga się wszczęcia postępowania w związku z brakiem w Polsce szczepionek przeciwko nowej grypie A/H1N1. Janusz Kochanowski uważa, że Ewa Kopacz stworzyła niebezpieczeństwo powszechnego zagrożenia epidemią nowej grypy i działa na szkodę interesu społecznego.

Minister zdrowia w tej sprawie zdania nie zmieniła, poinformowała o tym po posiedzeniu unijnej rady w Brukseli. Kopacz niezmiennie powtarza, że nie składa zamówień, bo czeka na kolejne wyniki badań o skutkach przyjmowania szczepionek. - Od dłuższego czasu jestem pod olbrzymią presją nacisków, decyzji, postępowań i schematów. Ale ja chcę się zachować bardzo odpowiedzialnie. Biorę pewną odpowiedzialność za to i nie zmieniam swojej strategii. Jestem nieczuła na te wszystkie próby nacisku, których nie chcę komentować - powiedziała minister Kopacz.

DOSTĘP PREMIUM