Komisja hazardowa w mediach . Rządzili Kempa i Tusk [ANALIZA]

Największymi gwiazdami komisji hazardowej byli do tej pory Beata Kempa i Donald Tusk. W mediach ukazało się w niemal 3,5 tys. publikacji na temat prac komisji - wynika z raportu przygotowanego przez firmy NEWTON Media i NewsPoint
Bohaterami prasy niewątpliwie stali się śledczy z komisji. Najczęściej wymieniano nazwisko posłanki Beaty Kempy z PiS. Pojawiło się ono prawie w co trzeciej publikacji. Na początku roku posłanka wraz ze Zbigniewem Wassermannem po wykluczeniu z komisji występowała w roli świadka. Później po powrocie w skład komisji, medialnie przyćmiła pozostałych jej członków.

Z kolei o innym śledczym pojawiły się głosy, że poseł "Bartosz Arłukowicz w ciągu kilku miesięcy wskoczył z sejmowego niebytu do politycznej drugiej ligi. Dzięki aferze hazardowej stał się gwiazdą mediów i najczęściej zapraszanym do telewizji politykiem lewicy, mimo że do Sejmu dostał się z listy nieistniejącego już LiD-u i nie należy już do SLD" - pisała "Polska Dziennik Bałtycki".

Jeśli chodzi o osoby związane z aferą hazardową. Najgłośniej w badanym okresie było o premierze Donaldzie Tusku. Zaraz po nim uwagę przyciągnęli Mirosław Drzewiecki i Zbigniew Chlebowski.

Temat nr 1 - 3, 5 tys. publikacji

Zbadano informacje z prasy oraz Internetu od początku listopada 2009 do 12 lutego br. Prace sejmowej komisji do spraw hazardu stały się w ostatnim czasie najczęściej poruszanym tematem. W badanym okresie na temat komisji hazardowej w prasie ukazało się łącznie 3485 publikacji. W listopadzie i w grudniu ubiegłego roku o komisji informowano odpowiednio w 795 i 776 artykułach. Natomiast od początku 2010 roku do 12 lutego br. prace komisji komentowano w 1914 publikacjach. Powodem tak dużej liczby informacji było rozpoczęcie z początkiem roku przesłuchań świadków.

Wszystkie artykuły, które ukazały się od 1 stycznia do 12 lutego br. zostały poddane bardziej szczegółowej analizie. Najwięcej publikacji opublikował dziennik "Rzeczpospolita", co stanowiło przeszło 8 proc. spośród wszystkich publikacji z bieżącego roku. Na następnych miejscach znalazły się dzienniki "Polska. The Times" oraz "Gazeta Wyborcza".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny