Dziennikarz Fox News: Otwieram bar dla gejów przy meczecie

Opinia publiczna w USA jest podzielona kwestią budowy meczetu obok Ground Zero w Nowym Jorku. Swoje trzy grosze do sprawy postanowił dorzucić Greg Gutfeld, dziennikarz popularnej stacji Fox News. - Zbuduję obok bar dla gejów - zapowiada.
Plan budowy meczetu i islamskiego centrum kulturowego obok terenu po zburzonych wieżach World Trade Center wzbudził w USA ogromne kontrowersje. Pomysł krytykują republikańscy politycy, m.in. była gubernator Alaski Sarah Palin i część rodzin osób zabitych w ataku 11 września. Projekt popierają władze Nowego Jorku z burmistrzem miasta Michaelem Bloombergiem.

Zielone światło budowie dał nowojorski sąd, pozwalając na wyburzenie 152-letniej kamienicy, w miejscu której ma powstać meczet. To jednak nie koniec kontrowersji. Znany dziennikarz Fox News, Greg Gutfeld, zadeklarował, że chce otworzyć obok meczetu bar dla gejów.Jak donosi "The Huffington Post" Gutfeld napisał na swoim blogu, że "ma zamiar zbudować i otworzyć pierwszy bar dla gejów, w którym mogą się bawić nie tylko mężczyźni z Zachodu, ale także geje-muzułmanie".

Bar dla gejów otworzony "w duchu szukania porozumienia"

"Jako Amerykanin wierzę, że mają pełne prawo zbudować meczet - w końcu, jeśli kupią grunt i trzymają się przepisów - kto może im tego zabronić?" - napisał Gutfeld - "Dlatego więc, w duchu szukania porozumienia, zdecydowałem się zrobić tą samą rzecz".

Gutfeld upiera się, że jego propozycja "to nie dowcip" i twierdzi, że szuka inwestorów chętnych do sfinansowania projektu.

Bar ma znajdować się "tuż obok meczetu". "Jak wszyscy wiecie, wiara muzułmańska nie traktuje homoseksualizmu z życzliwością; z tego właśnie powodu zbuduję ten bar. To wyraz wysiłku w celu przełamania barier i zniszczenia śmiertelnej homofobii w islamskim świecie" - pisze Gutfeld, dodając, że w barze będzie jedno "przyjazne muzułmanom" piętro, gdzie będzie się serwować bezalkoholowe drinki.

DOSTĘP PREMIUM