Szampan, limuzyna i masażysta dłoni - zachcianki gwiazd na ART POP Festiwal

Dla Grace Jones trzeba było przebudować scenę. Johnny Borrell, gitarzysta Razorlight zażyczył sobie masażu dłoni. Za dwa dni do Bydgoszczy przyjeżdżają muzyczne gwiazdy.
Do rozpoczęcia ART POP Festiwalu Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 zostały dwa dni. W piątek, na Wyspie Młyńskiej w ramach rozgrzewki kulturalnej będzie można wysłuchać koncertu formacji Oszibarack na Red Bull Tourbus, będzie Noc Kina Teatr Polski pokaże premierę sztuk: "Szwoleżerowie" w reżyserii Jana Klaty.

Jednak największe gwiazdy zaśpiewają i zagrają w sobotę na polanie Różopole w bydgoskim Myślęcinku. Grace Jones, Razorlight, Hooverponic, Ania Dąbrowska, Monika Brodka, I Blame Coco czy Sofa. - Wielkie gwiazdy to wielkie wymagania, niektóre możemy zdradzić - wyjaśnia jedna z organizatorek Festiwalu Ewelina Krysiak: - Te należą do Grace Jones: najdroższy szampan, limuzyna, która będzie ją wiozła we wszystkie miejsca, w których musi się znaleźć, hotel musi być najlepszy możliwy, pięciogwiazdkowy z sauną, basenem, masażami, siłownią. Wszystko musi być na miejscu. Johnny Borrell, gitarzysta Razorlight zażyczył sobie masażu dłoni, znaleźliśmy masażystę do jego dyspozycji - wylicza Krysiak.

To będzie jedna z największych muzycznych scen tego lata w Polsce. Także scena musi być dostosowana do wymagań wykonawców: - Dla Grace musieliśmy specjalnie przebudowywać scenę, wmontowany jest specjalny podnośnik, który Grace wykorzysta w trakcie koncertu, ale pozostałe gwiazdy nie miały żadnych innych wymagań. W piątek zaczynają się próby generalne - dodaje Krysiak.

Musieliśmy pozbyć się meszek i komarów

Koncert odbędzie się na polanie w środku lasu, dlatego teren został spryskany specjalnym preparatem na meszki i komary. Mieszkańcy miasta już odliczają godziny: - Wybieram się ze znajomymi, najbardziej nie mogę się doczekać koncertu Moniki Brodki i Razorlight, bo to wykonawcy, których słucham na co dzień - opowiada pani Monika z Fordonu.

- Razem z żoną zaprosiliśmy przyjaciół z Poznania i Warszawy, przyjadą do Bydgoszczy spędzą weekend, ale nastawieni jesteśmy na Art Pop, przede wszystkim na Grace Jones. Nawet jeśli będzie brzydka pogoda, to będę się dobrze bawił, bo jestem takim fanem Grace Jones, że może nawet w lipcu śnieg padać - kwituje pan Artur ze Śródmieścia.

ART POP Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 odbędzie się w sobotę 30 lipca na polanie Różopole w Bydgoszczy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM