O. Rydzyk: Polsat na Jasnej Górze jak Szwedzi

- Na Jasną Górę się wdarli! Tak jak Szwedzi! - mówi o. Tadeusz Rydzyk o ekipie Polsatu. I wzywa słuchaczy swojej stacji, żeby pisali protesty do posłów z sejmowej komisji kultury, którzy potępili atak na dziennikarzy w Częstochowie - czytamy w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej?.
Słowa redemptorysty to reakcja na przyjęte we wtorek stanowisko sejmowej komisji kultury w sprawie ataku na ekipę Polsatu podczas relacjonowania przez nią pielgrzymki Radia Maryja do Częstochowy 10 lipca br. Posłowie uznali, że "mimo upływu 22 lat od zniesienia cenzury ciągle jednak zdarzają się przypadki nierespektowania tych zasad". Uznali, że "agresywne potraktowanie" dziennikarzy budzi sprzeciw i wskazali na odpowiedzialność organizatorów, "którzy biernie przyglądają się takim incydentom". W dokumencie czytamy także, że komisja oczekuje od władz Radia Maryja i współpracujących z nimi polityków "przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa, stonowania emocji budujących atmosferę nienawiści". Stanowisko ma trafić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Bojkot posłów PiS i nerwy ojca dyrektora

Opinia komisji (głosowanie nad nią zbojkotowali posłowie PiS) zdenerwowała szefa Radia Maryja. Skrytykował ekipę Polsatu, która jego zdaniem nie miała prawa relacjonować pielgrzymki.

- Na Jasną Górę się wdarli! Tak jak Szwedzi! - wołał o. Rydzyk. - Trzeba zapamiętać nazwiska tych tzw. dziennikarzy, mówcie jedni drugim. Niech wiedzą wszyscy sąsiedzi. Jak tak można? Jak można bez akredytacji, bez zgody! My mamy prawo zapraszać sobie kogo chcemy. To jest nasze przyjęcie, nasza duchowa uczta, nasze świętowanie. A nie będziemy wszystkich, którzy chcą rozrabiać! Jaka to bezczelność jest, i tej komisji, i tej Krajowej Rady - mówił.

Duchowny utrzymuje, że to nie dziennikarze Polsatu padli ofiarą agresji, tylko oni napadli pielgrzyma.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
O. Rydzyk: Polsat na Jasnej Górze jak Szwedzi
Zaloguj się
 • kkkooolll3

  Oceniono 11 razy 11

  No tak ja już parę lat temu mówiłem że ta organizacja jest sektą - i co? I nic. Słyszałem że w komisji do spraw sekt religijnych (czy jakoś tam się to nazywa )siedzą katoliccy księża więc szkoda gadać. Nawet jak jakiś fundamentalista z RM rozwali parę niewinnych ludzi tak jak w Norwegii i tak nic się nie zmieni. Rydzyk zbudował sobie taką pozycje że jest nie do ruszenia.

 • azeta7

  Oceniono 11 razy 11

  Czy ktoś w końcu wykopie na zbity pysk z Kościoła Katolickiego tego wodza sekty! Przeciez ogłupia on i doi biednych emerytów, a my do tego dopłacamy! Oto naukowa definicja SEKTY:
  Sektę, według encyklopedystów z PWN, charakteryzuje zespół wybranych cech, które często uznawane są za negatywne przez oficjalne instytucje państwowe lub religijne, m.in. autorytarne sprawowanie władzy przez przywódcę sekty, traktowanie członków sekty w sposób instrumentalny przez jej kierownictwo, łączenie celów politycznych i ekonomicznych (czerpanie korzyści materialnych z działalności sekty przez wybrane osoby lub grupy osób) z celami religijnymi lub parareligijnymi, brak samokrytycyzmu, dążenie do uniezależnienia się od uznawanych przez społeczeństwo czynników kontroli (np. rodzina lub media).
  Pasuje jak ulał !!!

 • sebacaad

  Oceniono 10 razy 10

  Tzw Ojciec Dyrektor jest jak Wilk w owczej skórze w na pastwisku zwanym Kościołem Katolickim

 • 1849p

  Oceniono 10 razy 10

  Nie rozumiem ,że to teren kościelny ! To co te czarne kruki robią w szkołach publicznych,szpitalach i urzędach państwowych itd.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 10 razy 10

  Bo religia, wiara i kosciol sa tylko dla Was! Tak trzymac! Trzymajcie to wszystko dla siebie, i nie wlazcie z butami do zycia innych, ktorzy tego nie chca!! Tym bardziej ze Kosciol w Polsce jest nic nie wart, skoro od lat nie ma reakcji na wyczyny ojca dyrektora.

 • czytelnik52

  Oceniono 9 razy 9

  Papież Jan Paweł II, Kardynał Stefan Wyszyński w grobie się przewracają gdy widzą, że Episkopat nie może pozbyć się ze swoich szeregów biznesmena, robiącego za Ojca. Przewracają się w grobie gdy widzą w jakim przepychu się pławią biskupi z generałem Głódziem na czele. Pod głoszonym rzekomo Bożym słowem, kryje się ogromna pazerność kosztem tych, którzy im zaufali. Oto słowo Boże!!!!!!!

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  "Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło rodzą się prawa robactwa.
  I rodzą się piewcy, którzy będą je wystawiać"
  A. de Saint-Exupery

 • utrata14

  Oceniono 7 razy 7

  To po co kręcą się ci z tv trwam w Sejmie czy na innych zebraniach czy konferencjach tak samo Polsat miał prawo być na Jasnej Górze.A w ogóle jak się g---no nadepnie tym bardziej śmierdzi

 • limanowa2009

  Oceniono 6 razy 6

  A gdzie jego zwierzchnicy- milczą bo tak im wygodniej.
  W innych sprawach , w których nie powinni zabierać głosu, krzyczą z całej siły.
  Czy ktoś sobie tego życzy czy nie wchodzą w buciorach do naszych domów i sypialń.
  Dyktują warunki, a swoimi grzechami obdzielili by nie jednego wierzącego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX