Dziennikarka odpowiada o. Rydzykowi: Pana nawoływania są niebezpieczne

?W przeciwieństwie do Szwedów, my w nieco mniejszej jednak liczbie - dwie osoby, przyjechaliśmy wykonywać nasze obowiązki zawodowe w wolnym demokratycznym kraju? - Ewa Żarska, reporterka zaatakowana w czasie pielgrzymki Radia Maryja, zareagowała na ostatnie wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, który porównał pracę ekipy Polsat News do najazdu Szwedów na Jasną Górę.
"Na Jasną Górę się wdarli! Tak jak Szwedzi! Trzeba zapamiętać nazwiska tych tzw. dziennikarzy, mówcie jedni drugim. Niech wiedzą wszyscy sąsiedzi" - wołał na antenie Radia Maryja o. Rydzyk, o czym napisała dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Posłowie sejmowej komisji kultury skrytykowali wczoraj Radio Maryja, czyli organizatora uroczystości na Jasnej Górze - wówczas doszło do ataku na reporterkę i operatora Polsat News - za "bierne przyglądanie się incydentowi".

W niedzielę 10 lipca po mszy na błoniach Jasnej Góry (trwały uroczystości związane z 19-leciem Radia Maryja)uczestnik pielgrzymki zaatakował idącą za kamerzystą reporterkę telewizji Polsat News. Jak wynika z relacji Ewy Żarskiej, podszedł do niej, wyrwał mikrofon i uderzył w twarz. W trakcie tego ataku uszkodzona została również kamera. Telewizja Polsat złożyła już na policję doniesienie w sprawie zniszczenia mienia.Dyrektor Radia Maryja odpiera ataki Telewizji Polsat przekonując, że to jej dziennikarze zaatakowali pielgrzyma, a na dodatek nie mieli akredytacji, by uczestniczyć w uroczystościach na Jasnej Górze.

Oświadczenie reporterki

"Szanowny Panie, w odpowiedzi na Pana ostatnie wypowiedzi dotyczące min mojej osoby i wydarzeń na Jasnej Górze 10 lipca 2011 ("Na Jasną Górę się wdarli! Tak jak Szwedzi!" - wołał o. Rydzyk) pragnę poinformować Pana, że porównywanie naszej obecności w Częstochowie do oblężenia Jasnej Góry przez wojska szwedzkie z 1655 jest co najmniej niestosowne i zakrawa na braki w wiedzy historycznej (bo mimo wszystko nie chce podejrzewać urojeń). W przeciwieństwie do Szwedów, my w nieco mniejszej jednak liczbie - dwie osoby, przyjechaliśmy wykonywać nasze obowiązki zawodowe w wolnym demokratycznym kraju" - napisała łódzka reporterka telewizji Polsat News.

"Trzeba zapamiętać nazwiska tych tzw. dziennikarzy, mówcie jedni drugim. Niech wiedzą wszyscy sąsiedzi". Szanowny Panie, powyższe słowa w kontekście ostatnich wydarzeń w Norwegii, które miały miejsce za sprawą fanatyka, pokazują, że powyższe nawoływania są naprawdę nie na miejscu i niebezpieczne. Chyba, że właśnie do takich działań Pan chce doprowadzić. Mam nadzieję jednak, że nie" - brzmi oświadczenie dziennikarki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Dziennikarka odpowiada o. Rydzykowi: Pana nawoływania są niebezpieczne
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 5 razy 5

  Zwykły debil przesiąknięty nienawiścią.
  Szkodliwy potwór- zawsze zastanawia mnie jak się ma wiara KK do nienawiści.
  Bo jak patrzę na stare babska z krzyżami i nienawiścią na twarzy to zaczynam się bać.

 • carljasper

  Oceniono 4 razy 4

  pan Rydzyk popelnia grzech ciezki, poniewaz lamie jedno z 10 przykazan. Bez spowiedzi rozgrzeszenia i naprawienia winy nie powinien przyjac komunii swietej na najblizszych maszach. Przykaznie brzmui jakby ten facet nie wiedzial przy rachunku sumienia "8) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu" a ponadto jest jeszcze chrzescijanska zasada o ktorej tez moze nie wie "szanuj blizniego swego jak siebie samego"
  Jeszcze z posrod 7 grzechow glownych trzy przynajmniej popelnil ten pan. (1,2,6)
  Siedem grzechów głównych
  1. Pycha.
  2. Chciwość.
  3. Nieczystość.
  4. Zazdrość.
  5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
  6. Gniew.
  7. Lenistwo

 • aldisek

  Oceniono 4 razy 4

  Sądzę, że Rydzyk już dawno powinien spotkać się z zarzutami prokuratorskimi o próbę wzniecenia niepokojów w kraju, sianie nienawiści i obrażanie tych zwykłych Polaków. Powinien otzrymać zakaz wystąpień publicznych.

 • ikery.pl

  Oceniono 4 razy 4

  nie rozumiem obojętności kościoła na nienawiść, nie rozumiem

 • alina85l

  Oceniono 4 razy 4

  Działalność ojca Rydzyka już dawno przekroczyła dopuszczalny poziom agresji i nienawiści /audycje radia Maryja/. Jak długo działalność taka może być w państwie demokratycznym i praworządnym tolerowana.

 • saganek

  Oceniono 4 razy 4

  Rydzyk oddaj Polsce Jasną Górę!
  Jakim prawem on się tam panoszy?

 • 22hanna

  Oceniono 3 razy 3

  Zakonnicy opiekujący się Jasną Górą powinni stanowczo zabronić zgromadzeń o charakterze politycznym. Miejsce to przestaje być miejscem kultu religijnego a staje się miejscem demonstracji politycznych i antypaństwowych.

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  "...mówcie jedni drugim. Niech wiedzą wszyscy sąsiedzi" - chyba o tym jakim skończonym
  kretynem jest ks. R i jego brat w wierze Onanek.

 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  Używa Pani zbyt delikatnych słów na tego bydlaka trzeba wrzasnąć aby się opamiental.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX