Ks. Natanek napisał list do nuncjusza. "Do wiadomości: Benedykta XVI"

- Zagrożeniem dla Polskiego Kościoła nie jest ks. Piotr Natanek, czy jemu podobni kapłani, ale Hierarchia Kościelna - napisał w liście do nuncjusza apostolskiego w Polsce zbuntowany ksiądz. Ks. Natanek list umieścił na swojej stronie internetowej, gdzie zachęca do poparcia swojego apelu. Już 1400 wiernych z Polski i z zagranicy się pod nim podpisało.
- Z ogromną przykrością informujemy Ekscelencję o ciągłych atakach przez Hierarchów Kościoła, w tym Arcybiskupa Krakowskiego na Ks. Piotra Natanka - zaczyna się list do nuncjusza apostolskiego w Polsce abp Celestino Migliore, który ks. Natanek umieścił na swojej stronie internetowej. Pod listem znajduje się dopisek: "Do wiadomości: Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI". Do tej pory z imienia i nazwiska podpisało się już 1400 osób. Podpisy składają całe rodziny. Wpisy pochodzą nie tylko z całej Polski, ale wiele z nich pochodzi z zagranicy, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych.

"Lękamy się Hierarchów"

- My wierni Kościoła Katolickiego nie lękamy się Ks. Piotra Natanka, jak nam sugerują, ale Hierarchów Kościoła Katolickiego wprowadzających "nowości" w Kościele i odciągających nas od Świętej Tradycji Kościoła - czytamy w liście. Na koniec ks. Natanek prosi nuncjusza o zainteresowanie się jego sprawą i spotkanie.

List ks. Natanka jest odpowiedzią na suspensę, jaką tydzień temu nałożył na niego metropolita krakowski kardynał Dziwisz. Oznacza ona, że ks. Natanek został zwieszony w prawach kapłana. Kardynał Dziwisz podjął taka decyzję po wypowiedzi Natanka, że zmarły abp Życiński "wyje w piekle". Od momentu ogłoszenia decyzji kardynała Dziwisza ksiądz Natanek nie ma prawa odprawiać mszy świętej, spowiadać, ani udzielać komunii. W dekrecie o suspensowaniu metropolita wymienia przyczyny nałożenia kary: ignorowanie upomnień, nieposłuszeństwo, odrzucenie propozycji rozmów, uporczywe głoszenie nauki niezgodnej z nauczaniem Kościoła, propagowanie prywatnych objawień, przeinaczanie nauki o zbawieniu, specyficzne głoszenie kultu Matki Bożej, aniołów i świętych przemieszane z wiarą magiczną, podważanie autorytetu biskupów.

"Masoni niszczą Kościół!"

Jednak zbuntowany ksiądz nie przejął się decyzją kardynała i w niedzielę odprawił nabożeństwo w swojej Pustelni Nipokalanów w Grzechyni. Podczas blisko czterogodzinnej liturgii wygłosił płomienne kazanie. Oskarżał w nim hierarchów Kościoła o "niszczenie kościoła" i powiązania z masonerią. Potwierdził też swoje poprzednie słowa o abp. Życińskim. - Abp. Życiński rzeczywiście przykuty jest grubym łańcuchem w piekle! Bo to masoni napisali za niego doktorat, ubrali go w sutannę i wyświęcili - grzmiał z ambony w czasie nielegalnej mszy ks. Natanek.Kuria od dawna walczy z Natankiem

Krakowska kuria w przeszłości wielokrotnie ostrzegała przed działalnością ks. Natanka. Biskupi twierdzili, że jego działalność jest pozbawiona kościelnej aprobaty, a głoszone przez niego treści sa teologicznie błędne". Kuria karała też już wcześniej ks. Natanka - zawiesiła mu zgodę na prowadzenie pracy naukowej na uczelniach, ograniczyła działalność duszpasterską do parafii zamieszkania, nie zezwoliła na publiczne wystąpienia, w tym rozprowadzanie nagrań audio i wideo oraz wezwała na rozmowę.

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (26)
Ks. Natanek napisał list do nuncjusza. "Do wiadomości: Benedykta XVI"
Zaloguj się
 • freestan

  Oceniono 13 razy 11

  Za komentarz warto przytoczyć słowa Stanisław Lema:
  " Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem ilu jest głupców na świecie" .

 • atleista

  Oceniono 11 razy 11

  Dowodem na to, że polski Kościół zmierza w kierunku dna, nie są jednostki pokroju Natanka czy Rydzyka, ale te tłumy wyznawców, którzy ślepo chłoną i powtarzają każdą bzdurę, urojoną i wydaloną przez tych "pasterzy". Bo to już dawno nie ma nic wspólnego z wiarą i samym Bogiem.

 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 10

  "Zagrożeniem dla Polskiego Kościoła (...) jest (...) Hierarchia Kościelna" - rozkoszne.
  Coś mi się zdaję, że mu dyrekcja ukręci ten światłowód.

 • tegepe

  Oceniono 11 razy 9

  I bardzo dobrze, niech pisze listy, niech je podpisują jego zwolennicy - wkrótce powstanie kolejna sekta w kościele katolickim. Alleluja i do przodu!

 • jerzy.n19

  Oceniono 9 razy 9

  Gorąco popieram księdza Natanka!
  Nikt tak dobrze nie kompromituje KRK.

 • neumarkt

  Oceniono 8 razy 8

  Po jaką cholerę usiłuje się kontaktować z hierarchami, tu, na ziemi, skoro twierdzi, że ma TWARDE ŁACZE z SAMYM założycielem sekty chrzesścijańskiej w Palestynie, Joshuą vel Jezusem?

 • nastasjafili

  Oceniono 10 razy 8

  Kompromituje się kościół swoimi opasłymi biskupami co mówią o Bogu a myślą tylko o mamonie.Przekręty ,manipulacje ,molestowania i wciskanie ciemnoty ciemniakom,wyłudzanie od państwa milionów a wszystko bez skrupułów.To ,że będą wyć w piekle to jak amen w pacierzu.Kościół na szczęście traci wiernych a za tym straci swoją pozycję .to tylko kwestia czasu.Ament

 • marek.cholewa

  Oceniono 8 razy 8

  Ksiądz Natanek wstąpił dobrowolnie do organizacji, w której o wszystkim decyduje hierarchia. Dobrowolnie przyjął śwęcenia. Dobrowolnie złożył przysięgę posłuszeństwa swojemu biskupowi. Jeżeli teraz mu się to nie podoba, niech założy własny kościół.

 • prof-antoni

  Oceniono 7 razy 7

  powinien zapisac sie do redemptorystow tam nie boja sie hierarchow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX