Ustka straciła 26 mln dotacji. Wniosek spóźniony o tydzień

Ustka straciła 26-milionową dotację na budowę nowego basenu portowego. Urzędnicy złożyli niezbędny komplet dokumentów o tydzień za późno. Magistrat zapewnia jednak, że pieniądze nie przepadły i są do odzyskania w przyszłym roku.
Władze Ustki planowały budowę nowego basenu portowego, który miałby służyć między innymi jachtom. Obiekt miał powstać po zachodniej stronie portu. Odpowiednie dokumenty miały trafić do Ministerstwa Infrastruktury oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Maciej Karaś, pełnomocnik burmistrza do spraw komunalizacji portu podkreśla, że wszystko było gotowe. Okazało się jednak, że niezbędna jest dodatkowa opinia środowiskowa i stąd spóźnienie. Ponadto czekaliśmy dwa i pół miesiąca na zoopiniowanie decyzji środowiskowej - podkreśla Karaś.

Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku Joanna Jarosik poinformowała Radio Gdańsk, że wniosek został rozpatrzony w najszybszym możliwym terminie. Był niekompletny i dwa razy uzupełniany. W opinii wicedyrektor Jarosik nie ma mowy o niepotrzebnej zwłoce. Maciej Karaś podkreśla, że jego zdaniem pieniądze na budowę nowego basenu portowego nie przepadły, bo w przyszłym roku będzie się można o nie starać ponownie.

DOSTĘP PREMIUM