Kolejne negocjacje ws. mundurówek. Jeśli ugody nie będzie...

PRZEGLĄD PRASY. 30 sierpnia ma się odbyć kolejne spotkanie związkowców i przedstawicieli rządu w sprawie emerytur mundurowych. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że niewykluczone, iż dojdzie podczas niego do porozumienia między obiema stronami.
Jeśli ugody nie będzie, związkowcy zamierzają dać pokaz siły. Zapowiadają, że w połowie września urządzą wielką manifestację we Wrocławiu, gdzie akurat w ramach prezydencji zbiorą się ministrowie finansów krajów UE.

"Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że PO zależy, by chwalić się porozumieniem przed wyborami. Na razie rząd straszy związki, że jeżeli nie dojdzie do ugody teraz, to po wyborach może przeforsować znacznie radykalniejszy wariant reformy, na przykład włączenie służb mundurowych do systemu powszechnego.

W tej chwili rząd i związki dzielą trzy sprawy: wiek emerytalny, trzecia grupa inwalidzka, która umożliwia łączenie renty z pracą oraz maksymalny wymiar emerytury w nowym systemie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Kolejne negocjacje ws. mundurówek. Jeśli ugody nie będzie...
Zaloguj się
 • demmak

  Oceniono 1 raz 1

  Tak o czym tu negocjowac ....chlopaki od kilku lat nie maja zadnych podwyzek ....i zeby nam sie zylo bezpieczniej Oni powinni byc na pierwszym miejscu ......

 • jty-sz

  Oceniono 1 raz 1

  „Kolejne negocjacje ws. mundurówek”.1.

  1.
  W tego rodzaju sytuacjach koniecznością, dla dobra sprawy, jest informacja : jak to jest w Europie, w Azji, w USA itd.
  2.
  PILNE! WAŻNE!
  W temacie walki polskich związkowców o różne przywileje i apanaże, proponuję,aby dziennikarze przypomnieli społeczeństwu, jak sobie poradziła p.M.Thatcher ze związkowcami brytyjskimi.
  A stało się to z wielką korzyścią dla społeczeństwa i ekonomiki W.Brytanii.
  Oczekujemy pilnie poważnego, wszechstronnego materiału w wykonaniu dobrego pióra dziennikarskiego.
  Nie odwlekajcie, ani tym bardziej, nie lekceważcie mojej inicjatywy, gdyż w aktualnej "walce" agresywnych i bezwzględnych notabli z kręgu władz związkowych, traci polskie społeczeństwo i polska gospodarka,
  bowiem : "Fugit irreparabile tempus" ! („ucieka nieubłagany czas”)

  pozdrawiam
  w nadziei, że znajdą się wśród reprezentantów 4-ej Władzy mądre i rozsądne pióra, które podejmą ten gorący temat, bez jakichkolwiek obaw.
  Niech dominantą Ich wspierającą, będzie maksyma z Prawa Rzymskiego :
  "Salus rei publicae suprema lex esto" ( „dobro Rzeczypospolitej – najwyższym prawem” ) , która ma już 25 wieków i nic ze swej wartości nie utraciła !
  jty-sz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX