Prezydent Krakowa: Dwa metry od wielkiej tragedii

- Dwa metry dalej i mówilibyśmy o wielkiej tragedii - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który przybył na miejsce tragedii. W Krakowie rozbiła się awionetka. Spadła w pobliżu domu jednorodzinnego. Wybuchł pożar. Zginął pilot i trójka dzieci.
Prezydent powiedział, że miasto jest przygotowane na udzielenie pomocy poszkodowanym. W dwurodzinnym domu miaszkało 19 osób (11 w jednym, 8 w drugim).

- Możemy zaoferować miejsca w hotelu, a jutro będziemy mówić o mieszkaniach i innej pomocy. Z tego co się zorientowałem, te dwie rodziny nie są zainteresowane hotelem, bo mają tutaj obok swoje rodziny i będą tam mieszkać - powiedział prezydent Krakowa. - Miasto ma mieszaknia zastępcze, także będziemy je oferować - dodał.

Paliwo chlusnęło na budynek

Samolot uderzył w ziemię obok domu jednorodzinnego. Wybuchł pożar, bo paliwo z samolotu chlusnęło na drewniany budynek. Mieszkańcy prowadzili akcję gaśniczą dopóki nie pojawiła się Straż Pożarna, która ok. godz. 21 ugasiła ogień.

Na pokładzie samolotu znajdowały się cztery osoby, pilot, ok. 45-letni dyrektor aeroklubu w Pobiedniku i trójka dzieci jego znajomych, którym pokazywał Kraków. Dwie dziewczynki miały 12 lat, jedna 14. Wszystkie osoby nie żyją.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Prezydent Krakowa: Dwa metry od wielkiej tragedii
Zaloguj się
 • bergman1

  Oceniono 1 raz 1

  teraz latac każdy może.............

 • anders76

  Oceniono 1 raz 1

  Tragedia straszna i wspolczucie dla Rodzin.
  Nie rozumiem jednak dlaczego ten samolot zaryl w glebe bez np. proby loyu smiglowego

 • topix

  Oceniono 1 raz 1

  może coś paliwo kiepskie i silniki przerwały.

 • magdal-enas

  0

  Kurczę, a to że zginęły 4 osoby, w tym 3 dzieci to NIE JEST WIELKA TRAGEDIA???

  Owszem, mogło zginąć tych osób 20, ale to że zginęły 4 - to jest taka sama tragedia. Co za bzdurny tytuł, wstydźcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • mecenasa

  Oceniono 2 razy 0

  kto mu pozwolil latac?

  czy policja sprawdzila poziom alkoholu w jego krwi?

  kiedy nastepny dyrektor kogos zabije?

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 0

  Może wreszcie ktoś rozsądny ukróci te przeloty prywatnych lotników-szpanerów nad terenami zabudowanymi??? Kto wydaje licencje na latanie??? Może to kolejny przykład niedouka na miarę Janusza Stokłosy, który chciał za łapówę uzyskać licencję pilota??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX