We wrześniu nowy metropolita. 'Rz': poznamy wizję Kościoła nuncjusza Migliore

PRZEGLĄD PRASY. We wrześniu poznamy nowego metropolitę lubelskiego - ustaliła ?Rzeczpospolita?. Inne nominacje biskupie - według dziennika - będą znane późną jesienią.
Gazeta zwraca uwagę, że nominacja nowego metropolity lubelskiego będzie ważną nominacją, nie tylko ze względu na rangę archidiecezji. Powie ona dużo o tym, jaką wizję Kościoła w Polsce wspiera nuncjusz arcybiskup Celestino Migliore.

Wśród trzech kandydatów na metropolitę Lublina mają się znajdować sekretarz Konferencji Episkopatu Polski biskup Stanisław Budzik i biskup opolski Andrzej Czaja. Nie wiadomo jednak, kto jest trzecim kandydatem. "Rzeczpospolita" pisze, że nominacja arcybiskupa lubelskiego może być wielką niespodzianką.

Gazeta dodaje też, że późną jesienią zostaną ogłoszone nominacje na stolice biskupie w Łomży, Częstochowie i Katowicach, gdzie w październiku kończy się przedłużenie dotychczasowemu metropolicie Damianowi Zimoniowi. Z końcem roku kończą się przedłużenia arcybiskupowi łódzkiemu Władysławowi Ziółkowi oraz biskupowi gliwickiemu Janowi Wieczorkowi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
We wrześniu nowy metropolita. 'Rz': poznamy wizję Kościoła nuncjusza Migliore
Zaloguj się
 • adalbert.13

  0

  wizja jest niezmienna od stuleci - piniondze i więcej tuszu do tuszowania spraw niewygodnych
  mogących zakłócić przepływ piniondzorów

 • halo_kotek

  0

  wizję ?
  taką jak politycy
  powiedzą wszystko, byleby zgarnąć jak najwięcej kasiory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX