Państwo wydało 40 mln na zadośćuczynienia dla rodzin smoleńskich

Po ćwierć miliona złotych od Skarbu Państwa dostało 159 osób z krewnych osób, które zginęły pod Smoleńskiem. Państwo wydało na ten cel już 40 mln złotych - napisał tygodnik ?Polityka?.
Do odszkodowań uprawnieni są rodzice, współmałżonkowie i dzieci 96 ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Prokuratura Generalna nie wie jeszcze, ile osób zgłosi się po zadośćuczynienie, ale przewiduje, że może być ich około 400. Zapewnia też, że Ministerstwo Obrony Narodowej ma zamrożone odpowiednie środki na ten cel.

- Wiele osób, które podpisały ugody, mówiły, że nie chcą iść do sądu, bo ich bliscy zginęli będąc na służbie państwu i nie wyobrażają sobie, aby teraz mieli je pozywać za ich śmierć - mówi "Polityce" Marcin Dziurda, prezes Prokuratury Generalnej.

Całość tekstu na stronie tygodnika "Polityka"

O takie same odszkodowania wnioskują też rodziny ofiar wojskowej Casy, która rozbiła się pod Mirosławcem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Państwo wydało 40 mln na zadośćuczynienia dla rodzin smoleńskich
Zaloguj się
 • partridge

  Oceniono 9 razy 9

  Ależ większość z tych osób nie leciała do Katynia "służbowo", tylko prywatnie!!! Dlaczego państwo ma wypłacać zadośćuczynienia prywatnym ofiarom katastrofy?! Tym powinni zajmować się ubezpieczyciele!

 • halo_kotek

  Oceniono 8 razy 8

  moi rodzice zginęli w 78 (najechała na nich czarna Wołga)
  miałem 3 lata i byłem sam

  w zadośćuczynieniu trafiłem do rodziny zastępczej
  potem do 11 kolejnych

  od 5 roku nurkowałem po śmietnikach (butelki + skup = bułka i jogurt)
  potem handlowałem kwiatami i czekoladą z Niemiec

  JA TEŻ CHCĘ !!!

  WYSTARCZY 50 tys zł na całkowita spłatę hipoteki

 • duokwak

  Oceniono 8 razy 8

  Wszystkie "sierotki" chcą umoczyć ryja w państwowym korycie,ale ja się pytam:kto naleje do tego koryta?

 • dr54

  Oceniono 7 razy 7

  Tak , to paranoja , ze wyplacaja takie duze zadoscuczynienie a panie : kurtyka , Gosiewskie , Merta i inni smolenscy zalobnicy ciagle w mediach mowia , ze nie dostali nalezytej opieki od panstwa po katastrofie . Byloby przejzyscie , gdyby podano w liczbach ile pieniedzy otrzymaly poszczegolne rodziny wtedy jazgot wiecznie niezadowolonych by sie skonczyl . Jest skandalem , ze odszkodowania wyplaca sie rowniez rodzicom doroslych , majacych juz swoje rodziny ofiarom katastrofy . Nie starczy , ze wdowa , lub wdowiec i dzieci otrzymuja zadoscuczynienie . Dostaja wielka kase a i tak opluwaja rzad , a do tego jeszcze wielu pcha sie do polityki na trumnach smolenskich . Zenada !

 • chri-s48

  Oceniono 7 razy 7

  z państwowej kasy dla "otarcia łez" i świętego spokoju : tylko dlaczego podatnik ma za to płacić ?- Gdzie jest ubezpieczyciel na którego barkach spoczywają zadośćuczynienia za wypadki lotnicze ? To jest jakaś paranoja.
  Czy państwo dalej ma pełnić funkcję rozdawniczą szczególnie jeżeli dotyczy to celebrytów a nie dotyczy to normalnych ludzi ? Ciekawy jestem jak zareaguje państwo przy następnym takim wypadku lotniczym ?

 • cyberbrain666666

  Oceniono 7 razy 7

  świnie się upasły.

 • loginxyz

  Oceniono 6 razy 6

  www.polityka.pl/kraj/analizy/1510796,1,finansowy-remanent-po-smolensku.read
  Wiadomo, dla wielu rodzin to była wielka tragedia. Ale państwo zrobiło jednak bardzo dużo, żeby im ulżyć. Co mnie jednak drażni to to, że są i tacy, którym ciągle mało, wciąż są niezadowoleni, cali w pretensjach. Czegoś tu nie rozumiem - jak można wciąż wyciągać rękę i krzyczeć "mało!',a jednocześnie pluć na rząd? Obraźcie się wreszcie na nas i nic od nas nie chciejcie!

 • yerry46

  Oceniono 6 razy 6

  @ chri-s48; Popisowe panstwo w takich przypadkach ma z czego dokladas - przecie obcielo normalsom "trumienne" o niemal 40%, a co?!!!

 • duokwak

  Oceniono 8 razy 6

  Dlatego głosuję na Palikota,który jawnie wyśmiewa to towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Dość POPiSu !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX