Historyczna stoczniowa stołówka zaprosi zwiedzających.

W historycznej sali stołówki Stoczni Szczecińskiej, w miejscu gdzie 31 lat temu podpisano porozumienie sierpniowe, powstanie Izba Pamięci.
Od dwóch lat, od zamknięcia stoczni, stołówka niszczeje - to właściwie ostatni moment na zagospodarowanie tego miejsca - przyznaje szef stoczniowej "Solidarności" Krzysztof Fidura. Plan jest ambitny, w liście intencyjnym podpisanym przez Fidurę i Wojciecha Bańkowskiego prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia, które jest właścicielem postoczniowego majątku padają terminy przyszłoroczne - chcemy nadać temu miejscu odpowiednią rangę - zapewnia Bańkowski.

Stołówka jest zaniedbana, ale także dzięki temu, że przez lata nie doczekała się generalnego remontu do dziś zachowała klimat z przed 30 lat - szczęście jest w tym, że żaden domorosły naprawiacz nie próbował adaptować tego miejsca na swoje potrzeby, tam są oryginalne krzesła, meble, urządzenia - wymienia Fidura.

Plany są obiecujące, zakładają prezentacje multimedialne i interaktywne wystawy, na wzór Muzeum Powstania Warszawskiego. Związkowcy mają nadzieję, że ambitne plany dotyczące zagospodarowania stoczniowej stołówki będą równie ambitne po 9 października.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM