Głosowali nad Nergalem w TVP. 6 "za", 4 "przeciw". Nergal zostaje

- Nergal powinien zostać w telewizji publicznej - uznała Rada Programowa TVP. Wczoraj Rada zajęła się awanturą wokół lidera zespołu Behemoth, który występuje w roli jurora w muzycznym show Dwójki "The Voice of Poland".
Sześciu członków Rady Programowej zagłosowało za obecnością Nergala wTVP. Czterech było przeciw: Barbara Bubula (kandyduje z list PiS), Bożena Walewska (należy do SDP, w latach 1991-2002 była odpowiedzialna redakcyjnie za transmisje pielgrzymek Jana Pawła II do Polski), Anna Sobecka (PiS, była spikerka Radia Maryja) i Marcin Przeciszewski (prezes KAI).

Wszyscy członkowie Rady skrytykowali apel bp. Meringa o niepłacenie abonamentu, jeśli Nergal nie zniknie z anteny.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Głosowali nad Nergalem w TVP. 6 "za", 4 "przeciw". Nergal zostaje
Zaloguj się
 • edi54

  Oceniono 11 razy 9

  Kościół rzymsko-katolicki wyrósł na zbrodniach popełnionych na narodach pogańskich i na innowiercach.
  Stał się uzurpatorem najwyższej władzy (szczęśliwie oparł mu się król Henryk VIII).Dziś Kościół podnosi
  larum o profanację Krzyża. Zapomina ,że zniszczył pogańskie świątynie, święte drzewa, gaje , przelewając
  krew milionów niewinnych ludzi. Dzieje Kościoła to jedna wielka kryminalna historia ( por.Deschner -
  Kryminalna historia chrześcijaństwa ). I dziś Kościół ( czytaj : hierarchowie i kler) stoi obłudą , kłamstwem,
  często pospolitym łajdactwem. Jest rzeczą nie do zaakceptowania , by nadal ingerował w działalność
  Państwa , państwa światopoglądowo neutralnego. Z filozoficznego punktu widzenia Kościół od zawsze
  miał kłopoty ze Złem , którego personifikacją jest Diabeł. Bez "diabła" sytuacja Kościoła byłaby jeszcze gorsza - bo brzemię Zła objawiałoby niedoskonałość Boga ( Jego kreatywnej działalności)
  Osobiście fanem Nergala nie jestem. Nie ten rodzaj muzyki ( ale każdy ma swoje własne upodobania).
  Zachowań krańcowych Nergala też nie pochwalam ( wykraczają poza kryterium doświadczenia
  estetycznego) , ale go też nie potępiam. Klechy jednak miast szaty rozdzierać winni w praktycznym
  życiu kierować sie wskazaniami Chrystusa ( z Kazania na Gorze, z Kazania na Równinie ).
  Dotyczy to w pierwszym rzędzie katolickich "faraonów" (kardynałów, arcybiskupów ,biskupów).

 • kwapek-3

  Oceniono 12 razy 8

  Pan Dziwisz stając w obronie Biblii przed p. Nargalem, pokazuje całkowite zakłamanie tzw. hierarchów. Jakoś żadnemu z nich, nie przeszkadza m. in. pedofilia w kk. Czyli, jeżeli np. Biskup gwałci dzieci, to biblii nie obraża?

 • spock2

  Oceniono 8 razy 8

  Brawo TVP, jednak wpywy czarnego okupanta maleją, niech sobie te grube pasożyty robią porządki w swoich mediach, a Darskiemu proponuję by katabasów posądzających go o satanizm podał do sądu o zesławienie. On ma tyle wspólnego z satanizmem co p. Harrison Ford z Indianą Jones.

 • calli

  Oceniono 9 razy 7

  Watykańska agentura i czarni zdrajcy Polski w kiecach powinni zostać przymusowo deportowani do ich pedofilskiej ojczyzny - Watykanu.

 • najlepszy.babel

  Oceniono 9 razy 7

  @freddiee
  Dajcie spokój Nergalowi -nie słucham jego muzyki , nie chodzę na koncerty . Jeśli ktoś ma ochotę to niech go słucha . A co robi kler w kościołach - straszy piekłem , demonami i myśli że ludzie się wystraszą to też pewien rodzaj satanizmu

 • mohh

  Oceniono 9 razy 7

  makaronnitki...
  chyba urodziłeś się w złym czasie i miejscu. ktoś powinien cię postawić w kontekście NAPRAWDĘ ludobójczego terroru, na przykład jako Żyda w Dachau albo albinosa w Afrykańskiej wiosce- wtedy może zrozumiesz, że to co uprawiasz nie jest żadną rozsądną postawą polityczną, ale że po prostu jesteś rozhisteryzowaną ciotą ze wsi.

 • hiromata

  Oceniono 6 razy 6

  W obecnej Polsce powoli zblizamy się do zasad z epoki komuny. Jak masz przeciwne zdanie niż oligarchowie kościelni czy rządzący lub sprzeciwiasz sie jakiej duzej monopolistycznej korporacji takiej jak spółdzielnie mieszkaniowe czy Polski Zwiazek Działkowców , wtedy zaczynasz być ich wrogiem i wszelkimi sposobami chcą cie zniszczyć. Trzymaj się Nergal, walcz z tymi zakłamanymi klerykami, co żyją ze zwykłych ludzi

 • rezun-one

  Oceniono 10 razy 6

  Coś mi się zdaje że watykańskie towarzystwo spodziewało się miażdżącego wyroku sądu dla Nergala.
  Nie wypaliło wiec ta nieformalna akcja niszczenia człowieka przez wyrzucanie go skąd tylko można.
  Tak niszczyło się ludzi w komunie, nieprawomyślni mieli zakaz cenzury bądź politbiura KCPZRP.
  Teraz też odezwało się politbiuro Episkopatu, nałożyć zakaz. Tylko Nergal to powiew Europy a nie zatęchły smrodek z lochów Watykanu. Zgoda, może się to komuś podobać lub nie, można akceptować lub być przeciw, sam Darski wam to powie, ale nie można urzędowo wykańczać Nergala. Jestem emerytem, niejedno w życiu już widziałem i słyszałem, nie dziwi mnie nawet ta nachalna chęć przewodzenia rządowi dusz przez KK ich obszar działania gwałtownie się kurczy, zewsząd poddawani są osądowi moralnemu za zbrodnie z ubiegłych wieków, za przewodzenie w zbrodni w Jedwabnym, za pedofilię. Nergal to przy nich pikuś, to ich nie powinno się wpuszczać na ekrany TV. Dlatego kąsają bezzębnymi dziąsłami myśląc że to jeszcze kły inkwizycji. Brawo rada Programowa TVP, nareszcie zaczynacie myśleć samodzielnie, zrzuciliście więzy po PZPR i Episkopacie, może będą z Was ludzie a nie Bubule.

 • spock2

  Oceniono 10 razy 6

  O gustach się nie dyskutuje, Darski i jego kapela jest znana na całym Świecie więc jakimś celbrytą jest, poza tym prokuratura i paru jełopów z pis zrobiło mu darmową reklamę tym debilnym oskarżeniem o obrazę tych ich spłowiałych uczuć, więc sławny też już jest. Tu chodzi o to że czarna mafia chce robić za pilota od telewoizora a sprawa jest prosta - nie podoba się Darski to przełączasz kanał, a wybór masz spory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX