Wyniki Lotto. Zobacz sześć szczęśliwych liczb

"Szóstkę" w rekordowej kumulacji trafiły dwie osoby -w Warszawie i Redzie.- Pieniądze (56 mln zł) wypłacimy im od ręki, natychmiast i w takiej postaci, jakiej zechcą. Nawet jeśli to miałby być gotówka - zapewnia Piotr Gawron rzecznik Totalizatora Sportowego. Dwie osoby otrzymają po 28 mln zł. To najwyższa wygrana w dziejach Totalizatora Sportowego.
Oto szczęśliwe liczby, które wylosowano w Lotto: 14, 15, 25, 27, 37 i 40 .

Od 3 września nikomu nie udało się zakreślić szczęśliwej szóstki. W sobotę zgarnąć można było aż 35 mln zł. Żaden gracz nie miał jednak kuponu z wylosowanymi numerami i kumulacja wzrosła do 56 mln zł. Przebiła dotąd najwyższą, z listopada 2008 roku. Wtedy pula sięgała 40,4 mln zł. Trzecia co do wysokości kumulacja miała miejsce w lipcu 2008 r. - ponad 37,7 mln zł, czwarta padła we wrześniu 2009 r. - 37,3 mln zł.Ewentualny szczęśliwiec może czuć się bezpiecznie

Według zapewnień rzecznika prasowego Totalizatora ewentualny szczęśliwiec może czuć się bezpiecznie, bo system choć zna dokładną datę, czas i miejsce wygranej, zapewnia pełną anonimowość. Wyjątek to moment spontanicznej radości. - Tak było całkiem niedawno, gdy gracz wpadł do najbliższej restauracji i krzyknął: "Wygrałem!" - wspominał gość TOK FM. Rzecznik przyznał wprawdzie, że nieczęsto się zdarza, że taką gotówkę się wypłaca. - Ale ostatnio zdarzyło się tak w Krakowie. Wypłaciliśmy kilka milionów w "żywym cashu" - dodał.

Gdzie w tej chwili są pieniądze graczy, które złożą się na ewentualną główną wygraną? - W systemie, w dwunastu i pół tysiącach punktów. Tam są one fizycznie - wyjaśnił Piotr Gawron. Na pytanie, czy sam gra, Gawron odpowiedział, że oczywiście tak, ale nie w każdy dzień. - Jestem raczej typem gracza impulsywnego, który jak przechodzi koło kolektury i ma parę złotych w kieszeni, kupuje los - przyznał.

Dwie szóstki w dwa tygodnie

Dotychczas największa wygrana w Polsce padła w Elblągu. W kwietniu 2010 roku szczęśliwiec zakreślił 4, 7, 19, 20, 34 i 46 i zgarnął 24,6 mln zł i choć musiał zapłacić 10 proc. podatek to kwota i tak robi ogromne wrażenie. W tym roku, 21.563.992,50 zł, trafiło w ręce osoby, która w marcu zagrała w Skawinie. W 2011 roku padły już 33 szóstki, najwięcej (7) na Mazowszu.

Ale szczęście posiadacza szóstki możne okazać się też przedwczesne. Zwykle wtedy gdy pulę trzeba podzielić. W losowaniu z 30 marca 1994 było aż 80 wygranych I stopnia. Wylosowane liczby to: 11, 16, 23, 30, 35, 41. Cyfry te na kuponie tworzą kopertę.

Ale szczęście może się też do nas uśmiechnąć dwa razy. W 1995 w Olsztynie ten sam gracz trafił dwie "szóstki" w odstępie dwóch tygodni.

Prawdziwe miliony to za granicąAktualna kumulacja jest imponująca. A jak nazwać wygrane, które padały za granicą? W ubiegłym roku, szczęśliwiec z Wielkiej Brytanii wygrał starcie z rachunkiem prawdopodobieństwa (szanse wynosiły 1 do 76 275 360 ) i dziesiątkami milionów graczy z całej Europy. Jako jedyny trafił siedem liczb i zgarnął całą pulę 113 374 997, 83 funtów (wtedy ok. 515 210 000 zł ). Była to druga co do wielkości loteryjna wygrana w historii . Na pierwszym miejscu znajduje się wygrana w amerykańskiej grze Mega Millions z 2007 roku, kiedy to dwóch mieszkańców New Jersey podzieliło się kwotą 390 mln dolarów (ok. 1,1 mld zł ). We włoskim totolotku wygrać można było ponad 100 mln euro.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Wyniki Lotto. Zobacz sześć szczęśliwych liczb
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 1 raz 1

  Zamienię dwie trójki na jedną szóstkę!

 • halo_kotek

  0

  no i gitara, nie pierwsza kumulacja, teraz czekamy na następne :)

 • romp66

  0

  Fajnie , że Polska ma dwóch milionerów więcej, może stworzą nowe miejsca pracy.

 • lol-antypopulista

  0

  pomsylcie co by bylo jakby fuhler kaczysta taka kase wygral
  koniec swiata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX