'Wojewódzki mnie znieważył'. Skarga na Eskę Rock

Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, złożył skargę do Rady Etyki Mediów i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Radio Eska Rock. Chodzi o znieważenie go przez Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego w porannym programie Radia "WF" 6 października.
Zdaniem Gajadhura, dziennikarze powiedzieli, że "szerzy on nienawiść w kraju, który jest dla niego gościnny". Skarżący dodał, że dziennikarze nawiązywali bezpośrednio do tego, iż startuje w wyborach do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. To druga skarga Gajadhura do Rady Etyki Mediów i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wcześniej złożył skargę za rozpowszechnianie rasistowskich komentarzy w programie "WF" z 25 maja.

Jednak przewodniczący Rady nie podjął jeszcze decyzji w sprawie skargi, złożonej przez Gajadhura w maju. - Sprawa jest w toku, nie ma tu żadnych opóźnień - powiedziała rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska.

Prezes Eski Rock Bogusław Potoniec i dyrektor programowy stacji Marcin Bisiorek w oświadczeniu z początku czerwca wyjaśniali, że według nich program z 25 maja miał charakter satyryczny, a intencją autorów było "obnażenie i krytyka pokutujących w części naszego społeczeństwa zachowań ksenofobicznych".

Matka Alvina Gajadhura jest Polką, ojciec Hindusem. Gajadhur od urodzenia mieszka w Polsce.

DOSTĘP PREMIUM