Terlikowski: Zakonnik nie jest od tego, żeby plótł, co mu ślina na język przynosi

- Ksiądz Boniecki doskonale wie, że jako zakonnik zobowiązany jest do posłuszeństwa. To jest osoba, która podjęła w swoim życiu pewną decyzję i teraz ponosi tego konsekwencje - komentuje zakaz wypowiedzi nałożony na ks. Bonieckiego Tomasz Terlikowski, szef Fronda.pl. - Dobrze czasami zakonnikowi jest mieć więcej czasu na przemyślenia - dodaje.
Ks. Adam Boniecki decyzją władz Zgromadzenia Księży Marianów ma zakaz wypowiadania się w mediach i publicznych wystąpień. - Nie widzę powodu, żeby robić z tego straszliwą aferę, ponieważ to nie jest stały zakaz, tylko chwilowy, a dodatkowo jest na poziomie relacji zakon-zakonnik - mówi w rozmowie z TOKFM.pl Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Fronda.pl. - Poza tym to wszystko wydarza się po serii wypowiedzi Bonieckiego, które trudno było pogodzić ze stanowiskiem Kościoła, a zakonnik nie jest od tego, żeby plótł, co mu ślina na język przynosi, lecz żeby reprezentował stanowisko Kościoła.

- Zakonnik, który mówi, że powieszenie krzyża było niefortunne, który mówi, że nie ma co się oburzać na satanistę, jest zaskakującą postacią - kontynuuje Terlikowski. - Ponadto jego wypowiedzi się zmieniały w zależności od tego, co się działo i są niespójne. Dobrze czasami zakonnikowi jest mieć więcej czasu na przemyślenia.

"Boniecki ponosi konsekwencje swoich decyzji"

- Ksiądz Boniecki jest zakonnikiem. Złożył śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, był również przełożonym swojego zakonu. I doskonale wie o tym, że jako zakonnik zobowiązany jest do posłuszeństwa - podkreśla Terlikowski. I dodaje: - Zakonnik to nie jest po prostu uczestnik dyskursu publicznego. To jest osoba, która podjęła w swoim życiu pewną decyzję i ponosi tego konsekwencje.

- Boniecki złożył śluby posłuszeństwa, a to oznacza, że część swojej woli oddał do dyspozycji zakonu. Zakon ma prawo z tej władzy korzystać - zaznacza naczelny Fronda.pl. A słusznie skorzystał tym razem? - Tak - podsumowuje publicysta.

Czy decyzja o zakazie wystąpień publicznych dla ks. Bonieckiego zaszkodzi Kościołowi?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (408)
Terlikowski: Zakonnik nie jest od tego, żeby plótł, co mu ślina na język przynosi
Zaloguj się
 • prawdziwy-superman

  Oceniono 48 razy 46

  Powaznie ? "Zakonnik nie jest od tego zeby mówic co chce"???
  Rozumiemy ze inny zakonnik o.o Tadeusz Rydzyk moze mówic i robic co chce ? Czyli Kosciól stosuje podwójne standardy. Jaden zakonnik Redemptorystów wprowadza w swoim radiu Narodowy Socjalizm, wspomaga partie polityczne o faszystowskim zabarwieniu itp etc. I jest OK.
  A publicysta -tez zakonnik nie ma prawa wypowiedziec sie o racjonalnych sprawach bliskich wiernym.
  Gratuluje Kosciolowi Katolickiemu kolejnego "strzalu we wlasna stope". W sumie a co tam ! Co najwyzej znów odejdzie od kosciola kolejny tysiaczek wiernych... Prawda ? ;)

 • jutu44

  Oceniono 47 razy 41

  Terlikowski to zaprogramowany fanatyk.Obiektywizmu nigdy sie nie nauczy.Oszolom i tyle

 • qwiqqu

  Oceniono 42 razy 36

  Bigot i fanatyk Terlikowski po raz kolejny pokazuje, że nie tylko jest kretynem, ale i chamem :-( Ale to dobrze, niech ludzie zobaczą prawdziwą twarz polskiego kościoła rzymskokatolickiego, gdzie kierunek nadają Rydzyk i Terlikowski, a takie postacie jak ks. Boniecki są kneblowane :-/

 • duch1313

  Oceniono 37 razy 33

  Śluby ubóstwa i posłuszeństwa składają wszyscy księża i jakoś nie widać żeby się z nich wywiązywali . A jeśli chodzi o księdza Bonieckiego to jest to jeden z tych księży z ktorych powinniśmy brać przykład i stawiać ich za wzór . Wypowiedzi takie jak Terlikowskiego i takie osoby jak on powinny już dawno zniknąć z przestrzeni publicznej.

 • bacowa

  Oceniono 34 razy 30

  słusznie oszołomie Terlikowski

  dziennikarz ,,nie jest od tego, żeby plótł, co mu ślina na język przynosi, lecz żeby reprezentował stanowisko'' realne do rzeczywistości

  postawiony mur przez katoli (m.in. Terlikowskiego) nie służy dialogowi tak dziś potrzebnemu Kościołowi

  Ksiądz Boniecki choć dużo starszy od Telikowskiego

  światłością umysłu, wiedzą, wizją przyszłości przewyższa tego oszołoma o lata świetlne

 • akacja59

  Oceniono 31 razy 29

  Pan Terlikowski nie składał ślubów, ale dobrowolnie rezygnuje z myślenia i wolności słowa. Rady które ma dla ks. Bonieckiego powinien zastosować do siebie, bo za często gada co mu ślina na język przyniesie i nie jest to nic mądrego.

 • sim.salabim

  Oceniono 29 razy 27

  Brawo Terlikowski. Powiedz jeszcze cos. Mow cos podobnego codziennie, dziel sie z nami swoimi przemysleniami. A mury kosciolow runa, runa, runa i pogrzebia glupkow jak Ty :)

 • dyrektor.internetu

  Oceniono 30 razy 26

  A kto to jest Terlikowski? To ten, kto po wyborach obrażał wyborców i wzywał do wojny religijnej? Nie macie innych autorytetów?

 • cyklista

  Oceniono 27 razy 25

  Tak będzie wyglądała wolność słowa, jak kościół dorwie się do władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX