Kapitan Wrona odpowiada Marcie Kaczyńskiej: Tego nie można porównywać

- Tych sytuacji nie można porównywać - przekonuje w Radiu ZET kapitan Tadeusz Wrona, odpowiadając na wpis Marty Kaczyńskiej na Facebooku. Wczoraj córka zmarłej pary prezydenckiej zestawiła awaryjne lądowanie boeinga na Okęciu z katastrofą tupolewa w Smoleńsku.
Wrona wyjaśnia Kaczyńskiej różnice między lądowaniem Boeinga 767, a katastrofą z udziałem TU-154M.

- My mieliśmy samolot skonfigurowany do lądowania, tylko bez podwozia. Manewr podejścia do lotniska był precyzyjny do końca, wiedzieliśmy w którym momencie dotkniemy pasa i jak delikatnie to zrobimy - tłumaczy.

"Mieli większą prędkość, uderzyli w drzewo"

Zdaniem kapitana Wrony tych sytuacji w ogóle nie powinno się porównywać. - Piloci Tu-154, kiedy zobaczyli ziemię, starali się umknąć i uniknąć zderzenia. Mieli większą prędkość i przypadek sprawił, że w trakcie tego manewru uniknięcia kontaktu z ziemią uderzyli skrzydłem w grubsze drzewo, co spowodowało, że odpadła im końcówka skrzydła. Tak nierówne siły na całym skrzydle i na tym skróconym spowodowały, że nie mieli szans dalszej kontroli, on się przechylił. Z tej oceny wyszło, że jeszcze w powietrzu wykonał pół beczki. Byli bez możliwości kontroli, skuteczność sterów była za słaba - tłumaczy Wrona. - My mieliśmy cały sprawny samolot z wyjątkiem tego, że nie było podwozia - przypomina.

Kaczyńska: Proszę o komentarze

Choć mistrzowskie lądowanie kapitana Tadeusza Wrony wciąż spotyka się z uznaniem ekspertów lotniczych w Polsce i na świecie, Marta Kaczyńska na swoim Facebooku wczoraj umieściła takie porównanie :

- Boeing awaryjnie wylądował - bez otwartego podwozia, na betonowym pasie. Na pokładzie było 230 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń. Samolot jest w całości. Dnia 10 kwietnia 2010 roku TU-154M obniżywszy się znacznie poniżej 100m po zderzeniu z błotnistym podłożem miał się rozpaść na drobne kawałki. Proszę o komentarze - napisała córka zmarłej pary prezydenckiej.

Na portalu społecznościowym pojawiły się setki komentarzy m.in.: "widać cienka brzózka okazała się twardsza od betonu", "śp.mjr. Arkadiusz Protasiuk także by wylądował, gdyby nie miał przeciw sobie Służb Specjalnych Federacji Rosyjskiej...".

Po jakimś czasie córka zmarłej pary prezydenckiej usunęła swój wpis z portalu społecznościowego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
Kapitan Wrona odpowiada Marcie Kaczyńskiej: Tego nie można porównywać
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 14 razy 14

  Na pokładzie TU-154M nie było relikwii Jana Pawła II, które uratowały Boeinga 767. Prawda, że proste?

 • yoonac

  Oceniono 12 razy 12

  Lataj jak orzeł, ląduj jak Wrona, ośmieszaj się jak Kaczyńscy...

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 9 razy 9

  A co będzie jakiś tam Wrona mówił Kaczyńskiej jak to było. Ona wie że to zamach i żadne krzyki i płacze jej nie przekonają że białe jest białe. Jedyne co można zrobić to przestać babę cytować.

  CHWAŁA BOHATEROM! Na pohybel idiotom!

 • torann

  Oceniono 9 razy 9

  Racjonalne argumenty nigdy nie trafią do głów otumanionych maciarowiczowskim helem. Próżno sie Pan trudzi Panie kapitanie.

 • hazibula

  Oceniono 9 razy 9

  Panie kapitanie. Rozumiem, że jest pan człowiekiem nie tylko niezwykle kompetentnym w swojej pracy ale i bardzo grzecznym i uczynnym. To rzadkie i cenne. Ale pana trud tłumaczenia czegokolwiek Marcie Kaczyńskiej jest daremny. Może nawet nie z jej winy. ona chce się trzymać takiej wersji katastrofy, która będzie koić jej ból i dawać fałszywe poczucie komfortu, że to nie jej wuj, ani nikt z jej otoczenia nie są współodpowiedzialni za to co się stało. Można to zrozumieć. Ale tym bardziej nie pańskie wyjaśnienia nic jej nie dadzą, bo przecież wykazują, że to co ona chce porównywać nie może być porównywalne. Pan przecież potwierdza ustalenia komisji min. Millera. zostanie pan odrzucony przez Kaczynską, przez Kaczyńskiego, Macierewicza i całą resztę specjalistów od mgły smoleńskiej.

 • polska_baba

  Oceniono 9 razy 9

  Macierewicz i tak wie lepiej - przecież parę razy leciał samolotem, wie też jaka jest różnica między twardością brzozy a betonu. A poza tym Macierewicz dysponuje ekspertyzą amerykańskich naukowców, którzy wykryli hel osadzony na mankietach koszuli Pana Prezydenta. Nikt i nic go nie przekona, że Ruscy nie spowodowali tej katastrofy i nie dobijali rannych.

 • mariaczczi1

  Oceniono 9 razy 9

  Oj Marta , Marta.
  Ten , kto przekazał Ci wiedzę i wykształcenie BARDZO Ciebie oszukał.

 • gucia_22

  Oceniono 8 razy 8

  Pani Marto, przyczyna w tym, że Pani ojciec i jego otoczenie nie szanowali pilotów!

 • ahab_1

  Oceniono 10 razy 8

  Sz. P. Kapitanie - szkoda rzucać perły przed wieprze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX