Olejnik: Brońmy ks. Bonieckiego! Jest już grupa na Facebooku

- Brońmy ks. Bonieckiego! Każą mu milczeć, ma zakaz występowania w mediach po poniedziałkowej "Kropce nad i". Jak za komuny - napisała na swoim profilu na Facebooku Monika Olejnik. Powstała już specjalna grupa solidaryzująca się z ks. Bonieckim. Liczba fanów rośnie błyskawicznie.
Władze zakonu zakazały ks. Adamowi Bonieckiemu wypowiadania się w mediach, może publikować jedynie w "Tygodniku Powszechnym". Zakaz na byłego redaktora naczelnego "Tygodnika" został nałożony po kilku wywiadach, których ostatnio udzielił, m.in. Monice Olejnik w TVN24, Grzegorzowi Chlaście w TOK FM oraz tygodnikowi "Wprost".

Na swoim profilu na Facebooku do solidarności z ks. Bonieckim wezwała Monika Olejnik, prowadząca "Kropkę nad i". "Każą mu milczeć, ma zakaz występowania w mediach po poniedziałkowej "Kropce nad i". Jak za komuny" - napisała dziennikarka.

Kliknij, by zobaczyć

Na Facebooku powstała już grupa: "Wstawiamy się za księdzem Adamem Bonieckim". "Ksiądz Boniecki został uciszony..." - piszą autorzy profilu. I zachęcają: ''Proponuję aby każdy, kto nie zgadza się z decyzją władz Zgromadzenia Księży Marianów wysłał list w obronie księdza Bonieckiego. kuria@marianie.pl".

"Ta akcja ma na celu jedynie uświadomienie, iż szanujemy księdza Adama. Kościół ma kierować się Miłością, Tolerancją każdego dnia. To wypływa z Ewangelii i o tym niejednokrotnie w swoich wypowiedziach wspominał ksiądz Adam Boniecki MIC" - piszą założyciele profilu. Dołączyło do niego już ponad 6 tysięcy osób.

Czy decyzja o zakazie wystąpień publicznych dla ks. Bonieckiego zaszkodzi Kościołowi?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (87)
Olejnik: Brońmy ks. Bonieckiego! Jest już grupa na Facebooku
Zaloguj się
 • sobiepan11

  Oceniono 9 razy 5

  Zaniemówiłem kiedy się o tym dowiedziałem, to kolejny dowód na to że KK ma twarz Rydzyka, i że wystąpienie z tej organizacji było było słusznym krokiem. Zamykają usta ostatniemu, który jeszcze zasługiwał na szacunek w KK. Sami się unicestwiają,

 • ricardo.53

  Oceniono 6 razy 4

  Ks Adam Boniecki spróbował otworzyć nam oczy na istniejący pluralizm w Kościele Katolickim.

  WSTYD !!!

  Ten ksiądz jest z naszego ciała i krwi naszej, i nie konsumuje tego co inni brzuchaci i pazerni kapłani, a szczególnie wysoko ustawieni dostojnicy tego kościoła.

 • konigin

  Oceniono 4 razy 4

  Malwersanta z Torunia ani jego zwierzchnicy ani hierarchowie nie rusza za nic, za to przyzwoitego ksiadza od razu ucisza. Banda.

 • marika-live

  Oceniono 9 razy 3

  Żałosne. Rydzyk może każda głupotę wygadywać, jeździć do Brukseli i tam też wygadywać głupoty i jest ok, a tutaj ks. Boniecki mówi o sprawach i rozterkach zwykłych ludzi (równiez katalików), to już go uciszają, bo nie zgadza się z jedyną słuszną linią, tylko daje pole do dyskusji, a nie jak większość kleru np. jesteś za in-vitro nie możesz przyjmować sakramentów i dyskusja się kończyć. A że ks. Boniecki jest otwarty na różne argumenty i różne punkty widzenia danej sprawy również przez katalików to już się klerowi nie podoba.
  Właśnie przez takie działania jak z księdzem Bonieckim kościół traci wierzących.

 • salgold

  Oceniono 7 razy 3

  @mariabl napisał

  "Ks.Boniecki jest ciepłym, mądrym duchownym wszystkich wierzących i niewierzących" dziwne podejście.
  Ksiądz katolicki chce dogodzić wierzacym i niewierzacym, to kim on wogóle jest? on chce dogodzić stacji telewizyjnej, której jest częstym gościem czyli TVN i która to stacja wyciagała z kłopotów finansowych jego Tygodnik Powszechny. W ramach wdzięczności pie........li w czasie wywiadów tak by być zgodnym z linia lansowaną przez zomunistyczną telewizję TVN. Gadał tak by nie bardzo narazić się wierzącym i zadowolić towarzysza Waltera, tak się nie da na dłuższą metę. Logiczne jest, że ksiądz katolicki musi głosić poglądy zgodne z linią koscioła katolickiego a jeżeli nie to fora ze dwora........przecież zakon Marianów to nie więzienie.

 • ricardo.53

  Oceniono 5 razy 3

  To, że nadal funkcjonuje CENZURA, to mnie nie zdziwiło, ale ten fakt przytroczył mnie do siedzenia, gdyż teraz tylko oczekiwać jak nastąpi reinkarnacja Świętej Inkwizycji ;((

  Z prochu powstaliśmy i w proch nas obrócą !

 • 4m5marek

  Oceniono 3 razy 3

  Ja to nie jestem tym zdziwiony jeszcze jakieś 400-lat temu już by się palił na stosie ,ja tylko nie rozumiem czym ks.Boniecki jest gorszy od tak zwanego ojca Rydzyka dlaczego jemu wolno czuć się nie do ruszenia a ks.Boniecki tak

 • bezspokoju

  Oceniono 11 razy 3

  Zawsze może Pani zaprosić prof. Staniszkis do programu, ta pani wytłumaczy wszystko.

 • venusoid

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście można się oburzać. Ale przecież tak funkcjonuje ta organizacja, czemu się dziwicie? A Olejnik nie jest od zakładania grup broniących "zakneblowanych" księży. Niech lepiej się zastanowi, dlaczego jest wyznawczynią autorytarnej organizacji, opartej na ślepym posłuszeństwie i prymacie wiary nad rozumem. I jak to się takie akcje mają do jej dziennikarskiego obiektywizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX