Nowi posłowie na celowniku neofaszystów z Redwatch Polska

Neofaszyści rozszerzają listę "zdrajców rasy" umieszczoną na portalu Redwatch Polska, który bezskutecznie stara się zamknąć policja. Jak ustaliło TOK FM w ostatnich dniach do listy dopisali m.in. nowych posłów: działaczkę społeczną i transseksualistkę Annę Grodzką oraz czarnoskórego posła, ekonomistę Killiona Munzele Munyamę.
Niedawno informowaliśmy o reaktywacji portalu, który jest związany z neofaszystowską organizacją Blood and Honour. Jednym z haseł witryny jest cytat: "Pamiętaj miejsca, twarze zdrajców rasy, oni wszyscy zapłacą za swoje zbrodnie". Jak można przeczytać na stronie: "celem Redwatch Polska jest zbieranie wszelkich możliwych informacji (zdjęcia, adresy, nr telefonów, nr tablic rejestracyjnych samochodów etc.) na temat osób trudniących się działalnością antyfaszystowską, antyrasistowską, kolorowych imigrantów, działaczy lewackich stowarzyszeń i wszelkiego rodzaju sympatyków i aktywistów szeroko rozumianego lobby homoseksualnego oraz pedofilii".

W ostatnich dniach na witrynie pojawiło się nazwisko Anny Grodzkiej, wybranej do sejmu z list Ruchu Palikota. Grodzka to założycielka i prezeska fundacji Trans-Fuzja, działaczka na rzecz równouprawnienia m.in. osób transseksualnych i transwestytów. Sama, będąc już dojrzałym mężczyzną, przeszła operację zmiany płci. Autorzy strony umieścili na niej pięć zdjęć Grodzkiej, jej adresy mailowe, a także życiorys i opis posłanki przedstawiony w wulgarny sposób.

"Jestem z tego dumna"

Pani poseł elekt stwierdziła, że traktuje ten wpis jako wyróżnienie. - Myślę, że znalazłam się w bardzo szacownym i doborowym towarzystwie, i jestem dumna, że właśnie w takim towarzystwie zostałam wymieniona. Chociaż sam fakt robienia czegoś takiego jak strona Redwatch nie jest powodem do chwały - mówiła w rozmowie z TOK FM Grodzka. Dlatego poseł, gdy już rozpocznie pracę w sejmie, chciałaby zmienić przepisy, by ułatwić ściganie autorów takich witryn.

Wcześniej do listy neofaszyści z Redwatch dopisali czarnoskórego posła-elekta Killiona Munzele Munyamę, który w ostatnich wyborach zdobył mandat z list Platformy Obywatelskiej. W jego przypadku na stronie znalazło się więcej danych. Oprócz zdjęć i maili, także dokładny adres i numery telefonów. Niżej autorzy strony zamieścili podobne dane jego żony wraz z obraźliwymi określeniami. Z posłem Munyamą do momentu opublikowania tego tekstu nie udało nam się skontaktować.

Służby ze związanymi rękami

Portal Redwatch funkcjonuje od 2006 roku, a ludzie, których dane wcześniej się na nim znalazły już wielokrotnie padali ofiarami różnego rodzaju ataków ze strony środowisk neofaszystowskich. Działalność witryny na pewien czas przerwało aresztowanie jej autorów. W grudniu zeszłego roku sąd stwierdził, że współtworząc m.in. stronę Redwatch.info propagowali faszyzm i nawoływali do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Znieważyli przy tym kilka grup ludności na tle ich przynależności narodowej, etnicznej, rasowej i wyznaniowej, jak również złamali ustawę o ochronie danych osobowych. Dlatego skład orzekający skazał Andrzeja P., Bartosza B. oraz Mariusza T. na kary od 13 miesięcy do 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Nie poszli za kratki bo na poczet kary sąd zaliczył im czas spędzony w areszcie.

Strona z amerykańskiego serwera

Jak pisała m.in. "Gazeta Wyborcza", od tamtego czasu Redwatch Polska był "zamrożony". Na stronie nie pojawiały się nowe nazwiska, fotografie ani adresy. Jednak 13 września tego roku na witrynie znalazł się nowy wpis, informujący, że administratorzy zaktualizowali dział dotyczący "listy wrogów" z województwa warmińsko-mazurskiego. Wtedy został do niej dopisany m.in. były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski, a na stronie systematycznie pojawiają się nowe nazwiska.

Witrynie cały czas przyglądają się policja i ABW, ale służby mają z Redwatchem problem. Od jakiegoś czasu strona fizycznie znajduje się bowiem na amerykańskim serwerze. - To stwarza spore trudności, bo treści, które się na niej znajdują, łamią polskie prawo, ale amerykańskiego już nie. W Stanach Zjednoczonych mieszczą się one w granicach wolności słowa - mówił Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji. Dlatego służby nie mogą trwale zablokować witryny, ani liczyć na zaangażowaną pomoc amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości w ściganiu autorów piszących na portalu. Jedyne co im pozostaje to próbować powiązać wpisy z kimś z Polski, kto przesyła je do opublikowania w USA. Do tej pory się to nie udało.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Nowi posłowie na celowniku neofaszystów z Redwatch Polska
Zaloguj się
 • chri-s48

  Oceniono 15 razy 15

  Coś mnie tu pachnie Terlikowskim i jego Frondą.pl

 • 3ct

  Oceniono 11 razy 11

  A potem to konserwatyści narzekają na szykany i prześladowanie. Te terlikowskie i inne oszołomy same szczują jednych na drugich na dodatek kneblując ludzką stronę katolicyzmu jaką reprezentuje np. ks. Boniecki... KK ma na swoim sumieniu te groźby, bo swoja postawą legitymizuje te zachowania.

 • mieszaniec-zopola

  Oceniono 9 razy 9

  1. Przeciez polscy operatorzy moga ta strone zablokowac. Zatem mozna poprosic, zeby to zrobili. I ide o zaklad, ze nikt nie odmowi. Nie znajdzie sie tez odwazny, aby poprosic od odblokowanie.
  2. Skoro tych ludzi mozna namierzyc, to przeciez skoro lamia polskie prawo, to mozna pociagac ich do odpowiedzialnosci.
  3. Skoro jednym z przestepstw tych ludzi jest ujawnianie danych osobowych ich potencjalnych ofiar, to dlaczego sad nie ujawnia ich nazwisk i wizerunkow. Uwazam, ze dla bezpieczenstwa innych te osoby powinny byc powszechnie znane z ujawnieniem wizerunkow. Legalnie, w wyniku wyroku sadu. Czy prokurator o to wnioskowal?

 • kwapek-3

  Oceniono 8 razy 6

  Dupowatość naszych władz, prędzej czy później doprowadzi do tragedii.

 • halo_kotek

  Oceniono 4 razy 2

  jesteś ciemniejszy niż biały
  i jestem ten tego
  mam żonę taką jak Anna Grodzka
  i dwójkę adoptowanych dzieci
  mam brata przy którym smoła jest jasna
  i znam b. dobrze ok. 400 osób nie hetero normatywnych

  przestań piepszyć

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 3 razy 1

  Jakoś dziwnym trafem Chińczycy potrafią zablokować dowolny niepoprawny portal, czy stronę a nasza policja nie? Nie popieram cenzury netu, ale może czasami trzeba?

 • trajkotek

  Oceniono 2 razy 0

  a teraz żart w stylu Wojewódzkiego(!):
  "Zdrajca rasy? To ON był kiedyś biały?"

  ______________________________________________________
  glosmichnika.blox.pl/2011/10/Usmiechniety-i-bystry-rasista.html

 • trajkotek

  Oceniono 1 raz -1

  mają poparcie Qpy W.:
  glosmichnika.blox.pl/2011/06/Ciemny-jak-murzym.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX