Dyskusja na Twitterze: "Bandyci atakują!", "Prowokacja ratusza"

"Bandyci w kominiarkach zaatakowali policje! Nie wiem jak pan, ja jestem po stronie policji!" - napisał na Twitterze Paweł Graś, rzecznik rządu do Łukasza Warzechy, publicysty "Faktu". Warzecha ocenił wcześniej, że blokowanie Marszu Niepodległości jest nielegalne.
Na bieżąco Marsz Niepodległości, Kolorową Niepodległą oraz doniesienia o rzekomym zdelegalizowaniu Marszu (Marsz nie został zdelegalizowany - red.) komentują publicyści i politycy. Do trwającej debaty włączył się nawet były rzecznik rządu Paweł Graś. Odniósł się do wpisu Łukasza Warzechy, publicysty "Faktu", który napisał: "Legalna demonstracja nielegalnie blokowana. Nad placem helikopter".

"Atak zadymiarzy na policję też uważa pan za legalny??" - nie wytrzymał Graś. "A Pan blokowanie legalnej manifestacji? Z placu pytam: co policja ma zamiar zrobić?" - odpowiedział Warzecha. "Zablokowanie marszu to regularna prowokacja" - dodał. I doczekał się odpowiedzi: "Pan nie wie o czym pan mówi. Bandyci w kominiarkach zaatakowali policje! Nie wiem jak pan, ja jestem po stronie policji!" - stwierdził Graś.

Manifestacja? "Biegałem..."

"Ja dziś manifestowałem biegając. I było fantastycznie :)" - napisał z kolei Wojciech Szacki, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Nie tylko on zresztą wybrał niekonfrotnacyjną metodę świętowanie rocznicy 11. listopada. "A ja spokojnie przebiegłem dziś Bieg Niepodległości. Było pięknie. Hymn na początek, świetna atmosfera, kończyłem w doskonałej formie i nastroju" - pisał też Konrad Piasecki.

"Dzień Spóźnionego Rebelianta"

"Mam niejasne podejrzenie, że dziś jest Dzień Spóźnionego Rebelianta. Na czele manifestacji ci, którzy dotychczas nic nie zdziałali, nic nie wywalczyli, mają wreszcie swoją zadymę" - pisze z kolei Zbigniew Hołdys. "Chcą się demolką wedrzeć do historii, bo inaczej nie ma po nich śladu i nie będzie co dzieciom opowiadać. Typowa zapóźniona emocjonalnie żulerka".

"Dopiero teraz na tym obsranym tle widać jakim gigantem był ruch Solidaraności z 1980" - dodał.

Marsz nielegalny? "Prowokacja"

"Wygląda na to, że Żółty Pasek zdelegalizował marsz" - skomentował doniesienia o delegalizacji Marszu Niepodległości Michał Szułdrzyński, dziennikarz "Rzeczpospolitej". "Ratusz nie powinien był dać zgody na marsz 11 listopada. Od kilku dni wiadomo czym to się skończy" - czytamy z kolei komentarz Tomasza Kality, polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej."Decyzja ratusza to ewidentna prowokacja" - ocenił pierwsze doniesienia o delegalizacji Łukasz Warzecha. Gdy jednak okazało się, że miejski ratusz przedwcześnie zawiadomił o rozwiązaniu Marszu, komentatorzy ocenili to jednoznacznie: "Oj, beda chyba dymisje w Ratuszu" (Wojciech Szacki), "Rzecznik HGW (Hanny Gronkiewicz-Waltz - red.) wybił się na niepodległość" (Rafał Hirsh, TVN CNBC).

Regularna wojna na pl. Konstytucji. Kibole, zadymiarze, race i policja [WIDEO] >>>


Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (107)
Dyskusja na Twitterze: "Bandyci atakują!", "Prowokacja ratusza"
Zaloguj się
 • dk7000

  Oceniono 15 razy 11

  No co w tym dziwnego? Przecież organizatorzy demonstracji czczą ludzi którzy w międzywojniu organizowali zamieszki antyżydowskie, więc dlaczego teraz nie mieli by organizować zamieszek. To było wiadomo od dawna, że tak się to skończy tylko prawicowe gadzinówki typu Rzeszapospolita i Fuckt szczuły na pokojowych demonstrantów antyfaszystowskich.

 • koloratura1

  Oceniono 17 razy 9

  Chyba najwyższy czas zrozumieć, że tzw. Marsz Niepodległości, organizowany przez różne NOP-y, Młodzieże Wszechpolskie tudzież koboli, już nigdy więcej nie powinien dostać zgody na demonstrację. Historia dowodzi, że jest to - po prostu - marsz bandytów.

 • bezspokoju

  Oceniono 12 razy 8

  I pewnie ci wszyscy zakapturzeni i w kominiarkach to prowokatorzy ratusza, bo przecież PRAWDZIWY PATRIOTA idzie z podniesionym czołem i nie wstydzi się swoich czynów. Co za bydło i swołocz mieniący się patriotami.

 • cixem

  Oceniono 10 razy 8

  Ta cała kampania nienawiści, w wykonaniu prezesa w stosunku do tvn spowodowała to, że kilku idiotów spod znaku "prawdziwych patriotów" spalili wóz transmisyjny tej stacji oraz polskiego radia. Czekam na przeprosiny ze strony prezesa.

 • polakslowian

  Oceniono 9 razy 7

  @ kuma1

  Debile faszystowskie zaczynaja i pozniej klamia ze to nie oni. Tacy grzeczne ze walily do Policji rurami i podpalali samochody. Rzygac sie chce na takich smieci jak ty. Jak Polak moze kochac Hitlera i essesmanow jak wy kundle?

 • mariuszelwood

  Oceniono 11 razy 7

  Powinno się strzelać do bandytów w kominiarkach.
  Obojętnie jakiej orientacji.

 • jacekr1967

  Oceniono 6 razy 6

  jestem ciekaw ... czy ci wszyscy pseudopatrioci złożą się na pokrycie strat , związanych z dewastacją Warszawy ? ...
  rozumiem , że stwierdzą ... Warszawa odbudowana była przez komunistów , więc nic nie jest warta ... zniszczmy Ją i budujmy na nowo ...
  panie warzecha ... jesteś pan GNIDA

 • okul_wr

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Warzecha- na szczęście nie czytam "Faktu" ( to jedyna gazeta do której się Pan nadaje), ale będę za każdym razem wyłączał radio, gdy tylko usłyszę Pana głos. Od dziś nie istniej aPan dla mnie jako dziennikarz.

 • oloros

  Oceniono 5 razy 5

  ciagle ci sami bandyci - iezaleznie od tego jaka demonstracja - ciagle ci sami - dlaczego jeszcze nie siedza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX