Niemieccy anarchiści na wolności. Większość - bez zarzutów

Większość zatrzymanych Niemców po wydarzeniach na Nowym Świecie jest już na wolności i wyjechała z Warszawy - poinformował TOK FM przedstawiciel "Porozumienia 11 listopada". Aktywiści zostali zatrzymani na Nowym Świecie jeszcze przed rozpoczęciem marszu.
Większość zatrzymanych obcokrajowców nie usłyszała żadnych zarzutów. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nie może ostatecznie potwierdzić informacji, bo na przesłuchania czeka ostatnich kilka osób.

40 obcokrajowców otrzymało tylko mandaty za udział w zbiegowisku. Zostali bowiem zatrzymani jeszcze przed zadymami, które rozpoczęły się na pl. Konstytucji, gdy do marszu dołączyli kibole.

Przed sąd trafiają chuligani, zatrzymani po zamieszkach na pl. Konstytucji w Warszawie. Mają odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariuszy. Wiadomo, że postawiono już pierwsze zarzuty.

Los niemieckich aktywistów obserwuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Dr Adam Bodnar, który był na miejscu zatrzymania obcokrajowców, uważa, że policja działała prawidłowo.

Po piątkowych starciach z policją na warszawskich ulicach zatrzymano 210 osób, 40 policjantów zostało lekko rannych, a 14 radiowozów zniszczonych.

Akcja na Nowym Świecie. Filmik zamieszczony przez prawicowy portal Nowy Ekran pojawił się później na portalach anarchistycznych, jako dowód, że zatrzymani nie napadli na policjantów, jak później kibole na pl. Konstytucji.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Niemieccy anarchiści na wolności. Większość - bez zarzutów
Zaloguj się
 • wkaspr

  Oceniono 6 razy 4

  Okazało się że żeby zrobić pożądną zadymę nie potrzebujemy zadymiarzy z importu bo sami mamy dobrych specjalistów w tym zakresie. Co w tej sytuacji powie Kaczyński skoro to nie Niemcy bili Polaków a to oni sami okładali się w imię miłości bliżniego .

 • narwik

  Oceniono 4 razy 4

  Gros to tuzin tuzinów, więc też nie pasuje. Tak na marginesie, stawianie sześciu wykrzykników w jednym zdaniu świadczy o lekkim niezrównoważeniu emocjonalnym.

 • azeta7

  Oceniono 3 razy 3

  Dziadostwo naszych sędziów jest niesamowite. ONI zwalniając bandytów doprowadzą do jeszcze większych zajść za rok. Jeśli wypuszczają ich do grudnia to każdy bandyta MUSI wpłacić kaucję np 10 tys. zł
  Mogą tu nie wracać!!! Sędziowie do przedszkola !!!

 • halo_kotek

  Oceniono 2 razy 2

  "anarchiści" z Niemiec mają tyle wspólnego z Ruchem Anarchistycznym
  co Yaro z honorem

 • tdabc

  Oceniono 2 razy 2

  Jak widzę to bydło biegające po Warszawie to bym chętnie wydał rozkaz otwarcia do nich ognia.

 • hdrider

  Oceniono 2 razy 2

  @ dominik-on-line

  gros juz pojawia sie w wielu miejscach spolszczone do gro wlasnie. Zawsze to gorzej wyglada niz slowo ojczyste, ale jaki inny "zamiennik" do gros/gro bys dal?

 • a_weasley

  Oceniono 2 razy 2

  Nie tylko tuzin tuzinów. Również "zdecydowana większość".

 • ggen67

  0

  Czym jest "Helsińska Fundacja Praw Człowieka" i wczyim działa imieniu? Kto dał jej prawo do reprezentowania polskiego społeczeństwa? Ja tych ludzi nie znam i nie życzę sobie, aby oni kontrolowali policję, która ma bronić MOICH praw i jest opłacana z MOICH podatków. W szczególności chcę, aby organa prawa z całą surowością zajęły się bandytami ściągniętymi z zagranicy. Jeżeli coś, co się nazywa "Helsińską Fundacją Praw Człowieka" takie działania uniemożliwia, lub wywiera na naszą policję jakiekolwiek naciski, to ŻĄDAM, aby tą organizację również pociągnięto do odpowiedzialności. Prawo ma być równe dla wszystkich.

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 0

  ... niemieccy goście .. błysnęli intelektem, czy aby za Odrą nie mamy do czynienia z kryzysem... edukacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX