Fiskus skontroluje nas nowocześnie. E-Deklaracje, e-Podatki, e-Cło...

PRZEGLĄD PRASY. Fiskus inwestuje w informatykę - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nowa infrastruktura informatyczna ma umożliwić technologiczną konsolidację i centralizację rozproszonych dziś kilkudziesięciu systemów resortu. Urzędnicy przekonują, że ułatwi to też życie obywatelom.
Przykładowo inwestycja przyczyni się do sprawnego przyjmowania zeznań elektronicznych. Dodatkowo nowy ośrodek przetwarzania danych będzie fundamentem usług elektronicznych budowanych w ramach projektów MF: e-Deklaracje, e-Podatki, e-Rejestracja, e-Cło.

Obywatele i przedsiębiorcy mają dostać nowe kanały pozyskiwania i wymiany informacji na poziomie elektronicznym. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że również praca urzędników skarbowych i celnych ma być łatwiejsza i szybsza. Zyskają oni pełniejszy dostęp do potrzebnych im w pracy danych o podatnikach. Centralizacja systemów, z których korzysta fiskus, usprawni takie przetwarzanie danych, by łatwiej typować podatników podejrzewanych o oszustwa.

Jak czytamy, nowe usługi informatyczne ośrodka przetwarzającego dane na potrzeby fiskusa będą uruchamiane w przyszłym roku. Oficjalną inaugurację zaplanowano na połowę 2012 roku. Cały projekt ma kosztować ponad 160 mln zł.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Fiskus skontroluje nas nowocześnie. E-Deklaracje, e-Podatki, e-Cło...
Zaloguj się
  • venusoid

    0

    Mam tylko nadzieję, że będzie to rzeczywiście demokratyczny system, a nie tylko aplikacja dla większościowych użytkowników "Łyndołsa" z pominięciem Maca i Linuksa, jak do tej pory. Oczywiście mówię tu o przeciętnym użytkowniku, który chce złożyć PIT elektronicznie.Najlepiej, aby były to aplikacje internetowe - w dodatku działające na wszystkich głównych przeglądarkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX