"Zakaz pedałowania" jeszcze dziś zostanie zaskarżony?

Prokuratura dziś zaskarży postanowienie sądu, który zarejestrował nowe symbole NOP-u, w tym znak "zakaz pedałowania" - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". O zaskarżenie decyzji zaapelowało do prokuratora generalnego pięć organizacji równościowych.
Nieoficjalnie "Gazeta" dowiedziała się, że prokuratura w czwartek zaskarży postanowienie. - Sprawa budzi tak duże kontrowersje , przede wszystkim, jak chodzi o poszanowanie zasady niedyskryminacji, że powinna być wyjaśniona - powiedział rzecznik prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk. Prokuratura, jako ''organ ochrony prawnej'' może włączyć się do każdego postępowania - także dotyczącego rejestracji partii politycznych.
Jak powiedział ''Gazecie'' rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek, postanowienie sądu uprawomocni się w piątek.


Więcej czytaj na stronie "Gazety Wyborczej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
"Zakaz pedałowania" jeszcze dziś zostanie zaskarżony?
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  Niezależnie od wymowy homofobicznej tego znaku, jest on po prostu wulgarny, jeśli nie pornograficzny, i dlatego powinno się zakazać jego używania w miejscach publicznych.

 • white_lake

  Oceniono 1 raz 1

  unieważnić to orzeczenie i po sprawie
  i ani słowa więcej o nopach i doopach
  ignorować to bydło, a w razie czego konsekwentnie ścigać za łamanie prawa

 • anna12-3

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem po co tyle zachodu z działaniami prawnymi. Przecież tylko wystarczy, aby Palikot zastrzegł znak i spowodował,przyznanie mu praw autorskich,które niewątpliwie posiada. Pierwszy raz znak "zakaz pedałowania" ukazał się na okładce pisma OZON-wydawanym przez Palikota. Ci bezczelni narodowcy bezprawnie korzystają z gotowca wymyślonego i opłaconego przez Palikota,który jako biznesmen powinien walczyć o swoje prawa.

 • heterofob2

  Oceniono 2 razy -2

  homofobiczny CYRK Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie:

  docs.google.com/View?id=dgx92rmp_67gcr5skgv

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX