"Duperelny NOP" przegra. "A lansowanie się na wrogości do homoseksualizmu wiele nie daje"

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza nie warto poświęcać zbyt wiele uwagi zarejestrowaniu znaku "zakaz pedałowania". M.in. dlatego, że NOP to "marginalno-duperelna organizacja", która zmarginalizuje się jeszcze bardziej z powodu wrogości wobec homoseksualizmu. - Ten cały chór autorytetów, który latami mówił, że wyroków sądu się nie komentuje wzywa teraz, żeby komentować - mówił publicysta w TOK FM.
- Politycy bardzo chętnie się zajmują rzeczami, które są w stanie ogarnąć. To najczęściej takie spory, czy coś ma być pobożnie, czy nie. To jest np. sprawa in vitro. I teraz "zakaz pedałowania". To tematy, o których można dyskutować parę dni i nic z tej rozmowy nie wyniknie. Nikt nikogo nie przekona - ocenił Rafał Ziemkiewicz.

A zdaniem publicysty "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze", "sprawa niesympatyczna" nie jest warta tak wielkiej uwagi. Dlatego, że nie "obnaża jakoś specjalnie wady naszego systemu prawnego". Dlatego, że NOP to "marginalno-duperelna organizacja, w której jest kilkadziesiąt osób".Ziemkiewiczowi nie podoba się też to, że "chór autorytetów, które latami mówiły: nie komentuje się wyroków sądu, teraz wzywa żeby komentować".

Młodzież Wszechpolska już przegrała

Publicysta uważa, że NOP idzie w ślady innej organizacji prawicowej. - W Polsce już wielokrotnie się przekonaliśmy, że lansowanie się na wrogości do homoseksualizmu wiele nie daje. Ludzie w Polsce może homoseksualizmu nie lubią, ale stereotyp jest taki, że to osoba niepoważna - jak pan Czesiu z "Kabareciku". Mówiąc językiem "Krytyki Politycznej" to estetyka queer. A ktoś kto się z tym queer szarpie na ulicy traci powagę. W ten sposób zmarginalizowała się Młodzież Wszechpolska, bo się uganiała z Paradami Równości i NOP też się zmarginalizuje - przewiduje Rafał Ziemkiewicz.

"Marginalno-duperelni" mogą rosnąć w siłę

Ale zdaniem prof. Radosława Markowskiego historia Europy pokazuje, że takich "marginalno-duperelnych" organizacji nie można lekceważyć. Według politologa, szczególnie w czasach kryzysu mogą one zdobywać poparcie.

- Mieliśmy taki przykład np. w Austrii, gdzie ludzie postanowili zagłosować na Joerga Haidera. I jego Austriacka Partia Wolności stała się znaczącą siłą. Mimo, że przez lata była marginalno-duperelna - przypomniała Beata Grabarczyk z telewizji Polsat.

Dziennikarka jest przekonana, że o sprawie znaku "zakaz pedałowania" trzeba rozmawiać. - Wyobrażam sobie, że niedługo do sądu pójdzie jakaś grupa i zarejestruje znaczek "Nie wysokim szpakowatym mężczyznom". Czy to będzie w porządku? No nie, bo takich rzeczy się nie robi - stwierdziła.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" decyzja sądu rejestrowego w sprawie symboli NOP może zostać dziś zaskarżona przez prokuraturę.

"Zakaz pedałowania" zarejestrowany "Zgroza. Sąd przyzwala na dyskryminację">>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (23)
"Duperelny NOP" przegra. "A lansowanie się na wrogości do homoseksualizmu wiele nie daje"
Zaloguj się
 • rezun-one

  Oceniono 11 razy 7

  Po "zakazie pedałowania" przyjdzie czas na "stop Żydom i komunie".
  W Polsce Żydem i komunista może być każdy, to nie kwestia pochodzenia czy ideologii, wystarczy przypiąć łatkę. Żyją wystarczająco długo by wiedzieć że procentowo u nas jest więcej Żydów niż w Izraelu, tam wynik psują Arabowie i dlatego Izrael długo nas nie przebije, w Polsce każdy jest Żydem (lub może być).
  Wreszcie szczytowym osiągnięciem IPN jest stwierdzenie że komunę obaliła SB, stwarzając tak silną pseudo opozycję niepodległościową że komuna padła. Dlatego teraz "jedyny sprawiedliwy i prawdziwy" działacz niepodległościowy Kaczyński ma takie problemy z przejęciem władzy. Powtarza jak nakręcony "Polska to Ja" i przegrywa bo po drugiej stronie barykady (tam gdzie ZOMO) tylko Żydzi i komuna.

 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  No ja nie wiem, taki Pospieszalski który publicznie się przyznał, że został przec.elowany i ma wszystko w
  doopie dostał jednak etat w publicznej święto.ebliwej tivi. Rozumiem, że taki Pospieszalski to kompletny
  margines nie wart uwagi, ale pieniądze już nie bo płacone z publicznej kupki.
  Rafałek to też osoba niepoważna jak ten pan Czesiu, bo jednakcw...uje Najjaśniejszą będąc płatnikiem KRUS, a taki szwindelek to już nie marginesik a skaza na zatroskanym czole czołowego rycerza prawicy.

 • wojtekd38

  Oceniono 6 razy 4

  Ale Ziemkiewicz i Pospieszalski i inni patrioci maszerowali z nimi w ramie w ramie.

 • amrik

  Oceniono 8 razy 4

  W 3 Rzeszy tez uwazano ze bojowki SA, marsze z pochodniami itp to margines. Do czasu.

 • demolka666

  Oceniono 3 razy 3

  ciekawe, zdaniem "publicysty" ziemkiewicza szerzenie pornografii przez sąd to mało ważna sprawa, zwracanie uwagi na głupio stosowane prawo to też mało ważne, ciekawe....

 • uszatek_2

  Oceniono 2 razy 2

  ...szanowny panie Ziemkiewicz ,wreszcie mówi pan do rzeczy.....Gratulacje...

 • atleista

  Oceniono 8 razy 2

  Wróbel dziś z rana poszalał. Najpierw wazeliniarski wywiad z Błaszczakiem, potem niestrawny Ziemkiewicz. Nawet śniadania spokojnie zjeść nie można.

 • marpa1506

  Oceniono 2 razy 2

  Czemu porannych komentarzy nie ma w podcastach,czyżby aż takie bzdury pociskali że aż wstyd to publikować?

 • piotr_kolec

  Oceniono 4 razy 2

  Marginalny może być
  Duperalny – ABSOLUTNIE
  Jak to pojmie łysy łeb
  Bez wątpienia panu lutnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX