Ceny hoteli na Euro 2012 skoczą dziesięciokrotnie w górę

Ceny za nocleg w czasie Euro 2012 będą nawet dziesięciokrotnie wyższe od dzisiejszych. Dotyczy to i hoteli, i prywatnych apartamentów. Rekordzista oferuje mieszkanie w wieżowcu Sea Towers w Gdyni za 9,5 tys. zł za jedną noc.
Już w piątek losowanie grup Euro 2012. Kibice z zagranicy, którzy wylosowali bilety typu "follow my team" (wszystkie mecze drużyny), dowiedzą się, jakie spotkania przyjdzie im obejrzeć i gdzie. Będą już więc mogli rezerwować miejsca noclegowe. Sprawdziliśmy, jak wygląda dostępność hoteli i ich ceny. Skorzystaliśmy z jednego z najpopularniejszych serwisów internetowych Booking.com. W Gdańsku do wyboru jest obecnie 27 hoteli. Normalnie około 120, ale wiele nie ma jeszcze oferty na czerwiec, wiele w całości zarezerwowała UEFA.

Większość z dostępnych proponuje dwuosobowe pokoje kilkakrotnie droższe niż zwykle latem. W Kobza House, gdzie w wakacje 2012 wynajmiemy pokój za 323zł, podczas piłkarskich mistrzostw Europy trzeba zapłacić aż 4750 zł. Powyżej 3 tys. kosztuje noc m.in. w Holland House Residence, Hotel Bonum, Paranas Old Town czy w Domu Muzyka. Te hotele podniosły ceny dziesięciokrotnie.

Więcej w "Gazecie Wyborczej" .

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Ceny hoteli na Euro 2012 skoczą dziesięciokrotnie w górę
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 1 raz 1

  Sądzę że z typowaniem cen powinniśmy być bardzo ostrożni. Jest to umyślnie wywołana panika aby za kilka dni oświadczyć że skończyły się rezerwacje.
  Podobnie było przed kanonizacją Jana Pawła, wtedy też wszystkie hotele były zajęte, potem okazało się że przeszacowano o ponad połowę. A ile wtedy wrzasku było że podnoszenie cen w hotelach jest niezgodne z przepisami.

 • piotr_kolec

  0

  Brawo łupieżcy, niech żyje lichwa
  Jesteście gorsi od hieny, hołoty
  A mówią, że Polak to antysemita
  Czas zrewidować ten stereotyp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX