Studia ścisłe i techniczne nadal będą promowane. "Ważne dla gospodarki"

PRZEGLĄD PRASY. Rząd chce w latach 2014-2020 kontynuować program finansowania z Unii Europejskiej studiów ważnych dla gospodarki - pisze "Rzeczpospolita".
Takimi strategicznymi kierunkami są na przykład energetyka, budownictwo, matematyka, biotechnologia. Ministerstwo nauki od 2008 roku prowadzi program "Kierunki zamawiane", finansowany z UE. Z badań resortu i prognoz GUS wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat potrzeba będzie nawet 75 tysięcy absolwentów kierunków technicznych, matematycznych i przyrodniczych.

"Rzeczpospolita" dodaje, że dotąd rozdzielono w konkursach około 810 milionów złotych. To pieniądze między innymi na stypendia, zapraszanie zagranicznych wykładowców i przedsiębiorców, udział studentów w konferencjach naukowo - technicznych. Liczba kandydatów na takie studia rośnie - czytamy w gazecie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Studia ścisłe i techniczne nadal będą promowane. "Ważne dla gospodarki"
Zaloguj się
  • czarnymaja1001

    Oceniono 1 raz 1

    Ważne studia techniczne dla gospodarki są wtedy, gdy absolwenci coś umieją. W tej chwili poziom Politechniki Wrocławskiej jest na poziomie dawnego technikum. Nie można znaleźć pracy po Politechnice bo pracodawcy wiedzą, że nasze wykształcenie to kit. Już dwa lata szukam pracy po 2 kierunkach na PWr i co. I nic. Mówią mi, że po tej uczelni niechętnie biorą. A pracownicy dydaktyczni odwołują zajęcia i jeżdżą sobie po świecie na "konferencje" za nasze budżetowe pieniądze. I nie poczuwają się do zwiększenia poziomu nauczania bo nikt ich z tego nie rozlicza.

  • ciemnyludd

    0

    Promocja się uda dopiero wtedy, kiedy dyplomy studiów technicznych będzie można uzyskiwać ..BEZ ZNAJOMOŚCI MATEMATYKI. Obecny stan wiedzy ,matematycznej młodzieży w Polsce, to chyba jedyne wymierne osiągnięcie naszych humanistycznych PIĘKNODUCHÓW w ostatnim dwudziestoleciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX