Są wyniki sekcji Violetty Villas - śpiewaczka zmarła najpewniej przez uraz nogi

Słynna śpiewaczka Violetta Villas zmarła prawdopodobnie w wyniku nieleczonego urazu nogi - wynika z sekcji zwłok. Do urazu miało dojść kilka dni przed śmiercią - podaje ?Gazeta Wrocławska?.


Villas zmarła w poniedziałek w swoim domu w Lewinie Kłodzkim (Dolnośląskie). Miała 73 lata.

Prokuratura zarządziła sekcję zwłok, bowiem nieznana była przyczyna zgonu. Na ciele artystki nie było żadnych obrażeń zewnętrznych, ale warunki, w jakich mieszkała, zaskoczyły prokuratora, który przyjechał na miejsce po jej śmierci.

Sekcja przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu wykluczyła, by Villas została zamordowana lub by do jej śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Artystka była przed śmiercią bardzo słaba, miała wyniszczony organizm i od kilkunastu dni musiała leżeć w łóżku. Lekarze ustalili, że kilka dni przed śmiercią złamała nogę, ale nie trafiła z tym urazem do szpitala.

Wyniki sekcji zwłok zostaną jutro przekazane Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku, która od poniedziałku prowadzi postępowanie prokuratorskie w sprawie śmierci słynnej śpiewaczki. W ramach postępowania, oprócz sekcji zwłok, trwają przesłuchania osób, które w ostatnim czasie pozostawały w kontakcie z artystką.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM