NOP brata się z antypolską Swobodą. "Nasza sprawa"

Narodowe Odrodzenie Polski nawiązał współpracę z ukraińską Swobodą - podaje ?Gazeta Wyborcza?. Jak przypomina, partia ta ma neofaszystowskie korzenie, a szczególnym kultem otacza pamięć o antypolskich akcjach OUN-UPA i oddziałach Waffen-SS Galizien. - To jest nasza sprawa, z kim się spotykamy - mówią w NOP na prośbę o komentarz.
"NOP zaprosił władze partii Swoboda do Warszawy pod koniec lipca. Na czele ukraińskiej delegacji przyjechał Taras Osaulenko, szef wydziału zagranicznego Swobody. W tym samym czasie na stronie Narodowego Odrodzenia Polski umieszczono komunikat: 'Na Ukrainie pojawiają się sygnały o gotowości do dialogu oraz widać czytelne zrozumienie wspólnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą demoliberalna rzeczywistość'. Dalej NOP informuje o 'rewolucyjnych aktach' i współpracy polskich i ukraińskich nacjonalistów" - czytamy w "Gazecie".

"Gazeta" opisuje historię i wartości Swobody. Współpraca NOP z tą partią dziwi nie tylko przedstawicieli antyfaszystowskiego stowarzyszenia Nigdy Więcej, ale i prawicowych polityków. - Przedstawiciel partii Swoboda gloryfikują oddziały, które w czasie II wojny światowej pod wodzą Bandery mordowały Polaków podczas rzezi wołyńskiej - mówi Mirosław Gilarski, do niedawna wiceszef klubu PiS w krakowskiej radzie miasta, obecnie w Solidarnej Polsce.

Więcej w "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
NOP brata się z antypolską Swobodą. "Nasza sprawa"
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 2 razy 2

  To chyba Agent z Odessy zmobilizował NOP.. Oj, że też nikt się nim nie zajmie, bo mąci straszliwie!

 • andy18m

  Oceniono 1 raz 1

  Naprawdę nie ma powodów do delegalizacji?
  Co musi się stać?

 • erwinkokoszka001

  0

  Czyli co, za jakiś czas NOP pójdzie w tzw "marszu patriotycznym" np pod flagą Bandery? Nie ma żadnego powodu do delegalizacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX