Pogoda na święta: Marznący deszcz i gołoledź

- Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie znacznie bardziej deszczowe niż śnieżne. Jeżeli pojawi się śnieg to będzie wymieszany z deszczem, należy się też spodziewać gołoledzi - ostrzegają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Jak zapowiadają synoptycy z IMGW śnieg nie ma szans utrzymać na święta. Biało będzie tylko w Tatrach i w Karkonoszach. Synoptycy przestrzegają, że przez całe święta będą panować bardzo trudne warunki na drogach.

Piątek

W piątek możemy spodziewać się opadów śniegu, ale będą to opady niewielkie. Temperatury od -2 stopni na wschodzie kraju do +6 na zachodzie. Wiatr południowy i zachodni.

Sobota

W Wigilię nie będzie słońca, ale z chmur nie będzie padał śnieg, a jedynie marznący deszcz, który będzie tworzył gołoledź. Opady nie powinny być jednak duże, najwięcej padać może na wschodzie kraju.

Temperatury będą wahać się od - 1 na wschodzie kraju do 4 stopni na zachodzie. Wiatr słaby zachodni i południowo-zachodni.


pogoda.gazeta.pl


Niedziela

W pierwszy dzień świąt pogoda będzie równie nieświąteczna. Zapowiadane jest całkowite zachmurzenie i dalsze niewielkie opady marznącego deszczu, głównie na wschodzie kraju.

Temperatura miejscami spadnie poniżej zera, ale głównie będzie się wahać między 0 do + 2 stopni. Wiatr zachodni.


pogoda.gazeta.pl


Poniedziałek

W drugi dzień świąt będzie zdecydowanie cieplej - temperatury sięgną nawet 6 stopni, a na zachodzie możliwe nawet jest 8 stopni. Poniedziałek może być pochmurny, ale raczej bez deszczu.Od wtorku ocieplenie, mniej deszczu i chmur.


pogoda.gazeta.pl
Prognozę pogody możesz sprawdzić w naszym serwisie pogoda.gazeta.pl

DOSTĘP PREMIUM