Hakerzy z "Anonymous" pomagają ks. Bonieckiemu. Atak na konta księży marianów

6 tysięcy maili spłynęło na adres poczty elektronicznej zgromadzenia księży marianów. To nie przypadek, ale protest przeciwko nałożeniu na należącego do zgromadzenia b. szefa "Tygodnika Powszechnego", ks. Adama Bonieckiego, zakazu wypowiedzi dla mediów. Za akcją, która ma na celu zablokowanie zakonnego serwisu, stoją internauci ze znanej grupy Anonymous, określanej jako grupa hakerska - informuje TVP Info.
Ksiądz Boniecki - decyzją zakonu księży marianów - ma zakaz publicznych wypowiedzi, oprócz pisania do "Tygodnika Powszechnego". Zakaz został nałożony na początku listopada, dzień po tym, jak Boniecki wystąpił w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" i nie potępił pomysłu Ruchu Palikota, który domagał się usunięcia krzyża z sali sejmowej. I właśnie przeciw temu zakazowi wystąpili internauci, bombardując pocztę marianów tysiącami maili - informuje TVP Info. Taki atak może doprowadzić do sparaliżowania pracy systemu komunikacji elektronicznej w zakonie.

Hakerzy z Anonymous: "Oddajcie głos księdzu Bonieckiemu"

- To jest protest przeciwko ograniczaniu wolności słowa. Chodzi o to, żeby zapchać skrzynkę mailową Prowincjała Marianów wiadomościami o treści: Oddajcie głos księdzu Bonieckiemu - powiedział TVP Info anonimowy aktywista Anonymous. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek wieczorem. Internauci zamierzają wysłać marianom kilkadziesiąt tysięcy maili.

Ksiądz Boniecki odmówił TVP Info komentarza w tej sprawie - ze względu na zakaz. Według telewizji zakonnik poprosił, by - na antenie TVP Info - podziękować wspierającym go internautom. W ubiegłym tygodniu w czasie promocji swojej najnowszej książki ks. Boniecki odniósł się do pojawiających się, m.in. w internecie, inicjatyw w jego obronie, mówiąc, że jest to dla niego pociechą.Hakerzy z Anonymous w obronie wolności słowa

Anonymous, czyli Anonimowi, to luźna, nieformalna grupa internautów, nazywana często grupą hakerską. Jest znana m.in. z pogróżek wobec Izraela, że zaatakuje główne portale internetowe w tym kraju, ostrzeżeń o zmasowanych atakach na serwis Facebook, włamań na strony sił bezpieczeństwa USA czy też ostatniego ataku na amerykański think-tank Stratfor i ujawnienia numerów kont jego klientów. Taktyka zastosowana wobec polskich zakonników jest dobrze znana specom od sieciowych zabezpieczeń.

Nieoficjalnie wiadomo, że atak internautów - niezależnie od jego skali i skutków - nie wpłynie na decyzje przełożonych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Hakerzy z "Anonymous" pomagają ks. Bonieckiemu. Atak na konta księży marianów
Zaloguj się
 • kurka_pierniczek

  Oceniono 9 razy 7

  zastanawiające jest to, że klechistan pozwala wszechojcu rydzykowi paplać swoje, klecić te swoje napoleońskie fanfaronady i siać zamęt, a takiej łagodnej osobie jak ks. boniecki zamyka się usta.

 • trajkotek

  Oceniono 1 raz 1

  ho hoo hooo - kto zmanipulował i nadużyl?
  czy tvp info/Boniecki oskarża imperium Agory?

  glosmichnika.blox.pl/2011/12/Ruszyly-szwadrony-Bonieckiego.html

 • trajkotek

  Oceniono 5 razy -1

  ... ciekawe, czy ks. Boniecki zacznie po tym incydencie myśleć?

  glosmichnika.blox.pl/2011/12/Krotochwilny-zakonnik.html

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 4 razy -2

  boniecki to autorytet dla bogobojnych idiotów indoktrynowanych od najmłodszych lat - facet neguje ewolucję, wierzy w diabła ( hahaha ) i kwestionuje prawa fizyki.

  NIGDY ŻADEN HAKER NIE BRONIŁ TAKIEGO BŁAZNA !! to propaganda mająca pokazać że ludzie mądrzy i wykształceni popierają tego ortodoxa !

 • bat_na_pisuary

  Oceniono 6 razy -4

  wstyd mi za ks. Bonieckiego... Po prostu wstyd...

 • nodens_pn

  Oceniono 5 razy -5

  Boniecki to takie COŚ,
  podróbka kapłana i imitacja filozofa, to diabelskie, kłamliwe echo wołającego na puszczy, moralna hybryda salonu III RP. Ale nie tylko on, ks. Sowa także został zainfekowany, on i wielu innych.

 • kolombo7

  Oceniono 5 razy -5

  Zamiast zapychać skrzynki byście sobie poczytali o zasadach panujących w Kościele m. in. o zasadzie posłuszeństwa przełożonym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX